Медіатека iCloud: як користуватися і налаштувати?

366 0 Новини високих технологій

Медіафайли знайомі кожному сучасному користувачеві ПК або мобільних пристроїв. Зазвичай вони включають в себе графіком, а також аудиодокументы. Все частіше власники продукції Apple замислюються над тим, як користуватися медіатекою iCloud. Що це за така опція? Які налаштування вона має? Відповіді на всі ці питання обов'язково допоможуть новим користувачам iOS освоїти цю опцію. Вона украй корисна, особливо тим, хто віддає перевагу працювати з графікою і багато фотографувати.

Медіатека iCloud: як користуватися і налаштувати?

Опис

Що таке медіатека iCloud? Фото та відео, які зберігаються на "яблучного" пристрою. Якщо точніше, то при допомоги згаданої опції користувач зможе зберігати медіафайли в хмарному сервісі. Дуже зручно! За допомогою досліджуваної налаштування власник Apple зможе вивантажувати фото і відео в iCloud, а також проводити синхронізацію відповідних даних на інших "яблучних" девайсах. Медіатека підтримує оптимізацію зберігання інформації, що дозволяє значно скоротити місце, займане фотографіями і відеороликами.


В останніх версіях iOS користувачі отримали можливість вивантаження всіх медіафайлів з медіатеки в iCloud Drive. Все це допомагає не лише зберігати в пам'яті мобільного пристрою менше файлів, але і сприяє швидкому відновленню втрачених документів.

Де знаходиться - для мобільних пристроїв

Як зайти в медіатеку iCloud? Можна відшукати відповідний розділ як на Mac, так і на iOS. Зазвичай з пошуком медіатеки проблем немає. Набагато більше клопоту викликає її налаштування. Щоб відшукати медіатеку на "яблучному" мобільному девайсі, потрібно:
 • Увімкнути пристрій Apple і почекати, поки воно повністю завантажиться.
 • Здійснити підключення до інтернету. Наприклад, по Wi-Fi.
 • Вибрати пункт меню "Налаштування".
 • Перейти до Apple ID-iCloud.
 • Пройти авторизацію в своєму "Епл Айді", якщо цього вимагатиме iOS.
 • Вибрати пункт меню "Фото".
 • Саме тут знаходяться параметри медіатеки "яблучного" мобільного девайса. Тепер можна налаштовувати відповідну опцію, а також проводити її первинну активацію. Про це поговоримо пізніше.


  Медіатека iCloud: як користуватися і налаштувати?

  Де знаходиться - для комп'ютерів Mac

  Як користуватися медіатекою iCloud? Для початку варто з'ясувати, де взагалі знаходиться відповідна опція. А точніше, її налаштування. Інакше про роботу з запропонованої функцією можна забути раз і назавжди. З пошуком параметрів медіатеки на мобільних пристроях розібралися. На комп'ютерах теж можна відшукати відповідний розділ. Розглянемо приклад роботи з MacOS. Якщо в Windows є iCloud додаток для Windows, доведеться діяти аналогічним чином. Отже, щоб відкрити головне меню з налаштуваннями медіатеки "АйКлауд" на комп'ютері з MacOS, потрібно:
 • Запустити "Мак".
 • Зайти в "Системні налаштування".
 • Клікніть по зображенню iCloud.
 • Прожати кнопку "Параметри" біля пункту меню "Фото".
 • От і все. Тепер на екрані з'явиться головне вікно налаштування медіатеки iCloud. Фото та відео за допомогою цієї опції будуть зберігатися швидко і без утруднень. Більше того, ними стане зручно керувати при роботі з декількома "яблучними" девайсами під одним обліковим записом.

  Включення опції

  Замислюючись над тим, як користуватися медіатекою iCloud, потрібно розуміти, що спочатку доведеться включити відповідну опцію. За замовчуванням вона відключена на всіх "яблучних" девайсах. І без попередньої настройки і включення медіатека "АйКлауд" працювати не буде ні під яким приводом. Як включити відповідну опцію? Для цього потрібно:
 • Зайти в налаштування медіатеки. Зробити це можна за вказаними вище інструкцій.
 • Клацнути або тапнути по напису "Включити" біля підпису "Медіатека iCloud".
 • Підтвердити операцію. Іноді система запитає пароль від Apple ID.
 • На цьому все. Головне, щоб на "яблучному" пристрої активовано хмарний сервіс "АйКлауд". Без нього не вийде працювати з досліджуваної налаштуванням.
  Медіатека iCloud: як користуватися і налаштувати?

  Можливі настройки

  Як зайти в медіатеку iCloud, розібралися. І з її включенням теж. Які налаштування є у даної опції? Їх не так багато, але знати про них вкрай важливо. В іншому випадку користувач ризикує зіткнутися з серйозними проблемами, аж до втрати медіафайлів на девайсах. Це не найкращий варіант розвитку подій. Зайшовши в пункт меню "Фото" в iCloud, користувач побачить кілька блоків налаштувань. А саме:
 • оптимізація зберігання;
 • завантаження із збереженням оригіналів;
 • вивантаження "Мій фотопоток";
 • загальний доступ до фото сервісу iCloud.
 • Що передбачає кожна налаштування? І як краще налаштувати медіатеку "яблучного" девайса? У всьому цьому постараємося розібратися далі!

  Настройка "Оптимізація"

  Як користуватися медіатекою iCloud? Для цього важливо правильно налаштувати відповідну опцію. Зробити це не так вже важко, особливо якщо знати, яка настройка за що відповідає.
  Пункт "Оптимізація зберігання" служить для оптимізації збережених зображень і відео. Оригінали з високою роздільною здатністю і якістю будуть зберігатися в iCloud, а їх адаптовані для мобільних пристроїв версії - безпосередньо на використовуваному "яблучному" девайсі. Дуже зручно. Щоб скористатися цією настройкою, досить просто тапнути по ній. Після цього у відповідному рядку параметрів з'явиться зелена галочка. Це означає, що оптимізація включена.

  Настройка Завантаження із збереженням оригіналів"

  Як користуватися медіатекою iCloud? Важливо розуміти, що це за опція, як вона працює, а також яким чином її необхідно настроїти в тому чи іншому випадку. З усім цим зможе впоратися навіть дитина.
  Медіатека iCloud: як користуватися і налаштувати?
  Другий пункт налаштування медіатеки - "Завантаження із збереженням оригіналів". Якщо активувати цю сходинку, то всі знімки і відео на "яблучному" пристрої будуть зберігатися в початковому (оригінальному) вигляді і в iCloud, та в пам'яті використовується девайса. Зазвичай така настройка не використовується. Її активація призводить до швидкого заповнення простору і на смартфоні/планшеті, і в хмарному сервісі. Особливо якщо разом з нею активована функція iCloud Drive.

  Опція "Вивантаження фотопоток".

  Наступний важливий розділ - це "Вивантаження фотопоток". Зазвичай її залишають включеним. Особливо якщо користувач працює з кількома "яблучними" пристроями під одним обліковим записом.

  "Вивантажити в My Photo Stream" служить для синхронізації даних медіатек всіх підключених до iCloud пристроїв. Якщо на одному девайсі відбувається видалення або поява нових фото/відео, одночасно зміни здійснюються на інших пристроях. Важливо: всі коригування будуть здійснюватися при підключенні до інтернету. Наприклад, по Wi-Fi.

  Пункт "Загальний доступ"

  Як подивитися медіатеку iCloud? Першим ділом доведеться здійснити налаштування цієї опції. Останній параметр медіатеки - "Загальний доступ до фото сервісу iCloud". Його досвідчені власники "яблучних" пристроїв рекомендують залишити включеним. "Загальний доступ" дозволяє створювати альбоми з медіафайлами, які можуть переглядати інші користувачі. Після активації відповідної настройки власник "яблучного" пристрою отримає можливість підключення до відкритих альбомами чужих людей.

  Про підключення пристроїв

  Вивантаження в медіатеку iCloud буде здійснюватися автоматично, якщо активувати досліджувану опцію. Швидкість завантаження нових даних безпосередньо залежить від швидкості інтернет-підключення. Тому іноді доводиться чекати оновлення даних досить довго. Якщо потрібно підключити до медіатеці iCloud кілька девайсів, краще робити це по черзі. Тобто, спочатку дочекатися вивантаження даних з одного "яблучного" пристрою, переконатися в нормальній роботі медіатеки, а потім підключати інше. Чому не рекомендується підключати відразу кілька "яблучних" девайсів? По-перше, всю процедуру таке рішення не прискорить. Пов'язано це з тим, що швидкість роботи приймаючого каналу обмежена. По-друге, активація медіатеки відразу з декількох пристроїв загрожує збоями і помилками.
  Медіатека iCloud: як користуватися і налаштувати?

  Як дивитися на смартфоні

  Як подивитися медіатеку iCloud? Взагалі, впоратися з цим завданням можна по-різному. Зазвичай робота з девайсами Apple не викликає зайвих питань. Медіатека iCloud відображається у пункті меню "Фото". Кожен раз, коли користувач відкриває його, відбувається підключення до опції "Медіатека". Більше нікуди заходити не доведеться. Все медіафайли будуть відображатися в зазначеному розділі. І оновлюватися в тому числі.

  Перегляд на комп'ютері

  У випадку з комп'ютерами для перегляду медіатеки рекомендується використовувати веб-інтерфейс. З його допомогою користувач зможе досить швидко переглянути збережені фото та відео в iCloud. Головне, щоб на мобільних пристроях від Apple була активована опція "Медіатека iCloud". В іншому випадку досягти бажаної мети не вийде. Щоб переглянути дані в медіатеці "АйКлауд" на ПК, доведеться:
 • Зайти на icloud.com.
 • Здійснити вхід в хмарний сервіс, використовуючи свій Apple ID.
 • Клікніть по напису "Фото".
 • Почекати деякий час.
 • На екрані з'явиться вся медіатека "АйКлауд". Тут можна редагувати його або просто вивчати.

  Вивантаження даних з Windows

  Замислюючись над тим, як користуватися медіатекою iCloud, багато стикаються з такою проблемою - у них є мобільний девайс від Apple, а комп'ютер працює під управлінням Windows. Як тоді вивантажувати в медіатеку дані з ПК? В цьому випадку потрібно працювати з додатком "iCloud для Windows". Для вивантаження даних з ОС буде потрібно:
 • Запустити "Провідник" Windows.
 • Відкрити пункт меню "Вибране".
 • Вибрати розділ "Фото iCloud".
 • Клікнути по операції "Вивантажити".
 • Вказати зображення та відео, які хотілося б "залити" в "АйКлауд".
 • Клацніть "Відкрити".
 • Все, що тепер залишається, - почекати. Через деякий час відбудеться оновлення медіатеки iCloud. На мобільних девайсах ця операція буде проведена після першого підключення до Мережі.
  Медіатека iCloud: як користуватися і налаштувати?

  Вивантаження в Windows

  Помилка завантаження фото з медіатеки iCloud? Подібне подія трапляється, якщо користувач намагається відкрити з мобільного пристрою віддалене з "АйКлауда" зображення. Рішення проблеми полягає у відновленні відповідного документа. Важко повірити, але при роботі з Windows і iCloud можна досить швидко вивантажити зображення і відео в ОС. Для цього зазвичай потрібно:
 • Повторити перші 3 кроки з попереднього керівництва.
 • Вибрати пункт меню "Завантажити".
 • Позначити файли, які потрібно зберегти на ПК.
 • Вказати шлях завантаження документів.
 • На цьому етапі можна закінчити. Залишається почекати, поки документи будуть завантажені на комп'ютер. Важливо: чим вище швидкість інтернету, тим швидше фото і відео будуть вивантажені.

  Про видалення документів

  Як вимкнути медіатеку iCloud? Це ще одна операція, яка не вимагає від користувача ніяких особливих навичок або знань. Але з нею розберемося пізніше. Ми забули розглянути процес видалення файлів з медіатеки. З її оновленням вже розібралися - операція відбувається після підключення до Wi-Fi. Для того щоб видалити фото/відео з медіатеки, необхідно стерти його в пункті меню "Фото". Після цього документ міститься в папку "Нещодавно видалені". Тут він буде зберігатися місяць. Лише після цього файл зітреться з медіатеки "АйКлауд" остаточно. Якщо не хочеться чекати, можна просто відкрити на своєму "яблучному" девайсі папку "Нещодавно видалені і, виділивши потрібний документ, натиснути на кнопку "Видалити". Так станеться примусове стирання файлів медіатеки.

  Відключення опції

  Відключення медіатеки iCloud здійснюється у кілька кроків. Пара хвилин - і справу зроблено. Бажано перед відмовою від роботи з медіатекою зробити резервну копію iCloud. Це вбереже дані від втрат. Як вимкнути медіатеку iCloud? Для цього потрібно:
 • Зайти в пункт меню "Налаштування"-Apple ID-iCloud.
 • Перейти в службу "Фото".
 • Перемкнути тумблер в положення "Вимкнено". У разі роботи з ПК потрібно зняти позначку з пункту "Увімкнути медіатеку".
 • Підтвердити обробку запиту.
 • Медіатека iCloud включена? Як відключити її? Тепер відповідь на подібне питання не поставить людину в глухий кут. І робота з iCloud і фото/відео з нього теж. Важливо: перед відключенням медіатеки можна відправити файли з неї з мобільного пристрою на пошту або в соціальні мережі.
  Медіатека iCloud: як користуватися і налаштувати?

  Висновок

  Медіатека iCloud - це корисний сервіс, за допомогою якого користувачі можуть оптимізувати роботу з хмарою даних і мультимедійних файлів на "яблучних" пристроїв. Бажано відразу після покупки продукції Apple активувати вивчену функцію. На жаль, найчастіше місце в iCloud при активованій медиатеке швидко закінчується. У цьому випадку можна просто купити додатковий простір для хмарного сервісу у налаштуваннях керування обліковим записом. Важливо: в цілях економії місця в хмарі не рекомендується зберігати комп'ютерні дані в iCloud.

  Популярі новини
  Загрузка...