Кращі виробники материнських плат

446 0 Новини високих технологій

Материнська плата - найважливіша частина всієї системи, так як тільки від її можливостей залежить, яке обладнання буде встановлено на ПК. Виробники материнських плат намагаються внести в свої моделі щось, що зробить їх унікальними і дозволить успішніше конкурувати на ринку.

Параметри для вибору материнської плати

Кращі виробники материнських плат
Якщо система збирається з "нуля", то починати її складання слід саме з вибору виробника материнської плати, адже чим відоміший бренд, тим якісніше обладнання. У тому разі, коли потрібна тільки заміна материнської плати, тут слід врахувати кілька нюансів. Наприклад, процесор. Його роз'єм повинен збігатися з сокетом материнської плати, інакше його просто неможливо буде встановити.


Далі слід наявність роз'ємів PCI, через які йде підключення до відеокарти, звукової і мережевої карти. Справа в тому, що чим більше таких роз'ємів буде розташовуватися на материнській платі, тим більше ймовірність, що її можна поліпшити. Те ж стосується і портів для підключення периферійних пристроїв: миші, клавіатури, монітора, принтера і так далі. Чим більше портів і роз'ємів, тим легше буде працювати з таким обладнанням. Сумісність варто перевірити і з оперативною пам'яттю, тому що формати ОЗП часто не сумісні один з одним. Те ж стосується і їхніх частот. І варто звернути увагу на марку плати, адже чим відоміший бренд, тим якісніше обладнання. Консультант в магазині комп'ютерної техніки може підказати, як дізнатися виробника материнської плати.

Розмір має значення

Кращі виробники материнських плат
Фірми-виробники материнських плат, особливо відомі, славляться своєю універсальністю. При виборі материнської плати основним критерієм є її розмір. Від нього залежить не тільки сумісність з корпусом, але і технічні можливості.


На даний момент популярні два розміри материнської плати, їх ще називають форм-факторами, що це - ATX і miniATX.

Опис ATX

Кращі виробники материнських плат
Виробники материнських плат на форм-фактор ATX встановлюють безліч слотів і інтерфейсів для підключення і поліпшення обладнання. Для такого розміру материнської плати потрібно корпус аналогічного стандарту, щоб розміщені на платі комплектуючі повністю помістилися і не перегрівалися під час роботи.

Опис miniATX

Що стосується другого варіанту, то тут є деякі обмеження, які виробники материнських плат встановлюють на обладнання. Так як за розміром miniATX менше свого опонента, то її можливості теж трохи урізані. Комп'ютери з такими материнськими платами встановлюються заради економії місця, однак її можна встановити в корпус стандартного розміру. Її розміри менше, але це не означає, що вона буде менш потужною, ніж повнорозмірна материнська плата, просто на ній буде розташовуватися менше комплектуючих.

Рейтинг кращих

Кращі виробники материнських плат
Серед багатьох представників в даній області було виділено п'ять кращих виробників материнських плат. Цей список не є рейтингом, так як всі представлені виробники є одними з кращих у своїй галузі. Відкриває список ASUS, яка зарекомендувала себе як самий популярний виробник обладнання для ігрових настільних комп'ютерів. Так як даний виробник безпосередньо отримує дані від компанії Intel, її материнські плати перевершують своїх конкурентів по сумісності з новими процесорами.
Наступний представник - це GIGABYTE, яку не один раз хвалили різні експертні видання. Материнські плати від цього виробника завжди відрізнялися високою якістю і тривалим терміном служби, втім, як і все вироблене компанією обладнання. Коли мова заходить про найпопулярніший бренд серед виробників материнських плат та іншого обладнання для ігрових ПК, тут відразу з'являється MSI. Обладнання цієї компанії завжди відрізнялося доступною ціною за прийнятну якість. Слідом у списку кращих виробників материнських плат займає американська компанія EVGA, яка оснащує комп'ютерний ринок материнськими платами і графічними картами. Її спектр моделей не так великий, як у попередніх представників, але нітрохи не поступається їм за якістю і цінового діапазону. Завершує п'ятірку компанія Intel. Випускаючи материнські плати, даний виробник на кілька кроків випереджає всіх інших конкурентів, які виготовляють плати для процесорів Intel. Знаючи мікроархітектуру своїх процесорів, їх потенціал та можливості, які даний виробник випускає материнські плати з високою продуктивністю, які повністю розкривають потенціал процесорів. Це була п'ятірка кращих у своїй справі виробників, які постачають комп'ютерний ринок своїм обладнанням, що дозволяє користувачам не турбуватися про якості і довговічності свого комп'ютера. Варто додати, що за якістю варто звернутися до материнських плат від ASUS і GIGABYTE, а якщо по доступності необхідний більш бюджетний варіант, то на допомогу прийде рішення від MSI.

Популярі новини
Загрузка...