Значок "собака" на клавіатурі: як набрати, чому так називається

235 0 Новини високих технологій

Зі значком "собака" напевно зустрічався кожен користувач мережі Інтернет, тому що він пов'язаний з електронною поштою. Також він зараз сприймається як найбільш близька асоціація зі всією глобальною мережею Інтернет. Цього символу намагалися дати більш просту назву, наприклад: "вухо", "жаба" і так далі, у 90-х навіть називали "плюшки", але, на жаль, їм закріпитися так і не вдалося. У російській мові йому присвоєно негласне ім'я нашого чотириногого друга, так як він схожий на це кисле калачиком тварина. Ось і одна з відповідей на питання, чому значок назвали "собакою". В інших країнах цей символ також асоціюють з різними предметами або тваринами, про що і йдеться далі.

Значок "собака" в інших країнах

Значок "собака" на клавіатурі: як набрати, чому так називається
А як називається цей значок в інших мовах? У кожного народу свій менталітет і асоціації, тому назви одного і того ж значка "собаки" дуже сильно різняться. Чи знаєте ви, що в Нідерландах цей знак звикли називати "мавпячий хвостиком", у Ізраїлі - "штруделем", а в Італії і зовсім "равликом". У країнах Скандинавського півострова (Норвегії, Швеції і Данії) звичну нам "собаку" звати "слонових хоботом" чи "хвостом свині", але є також і запасне назва - "закручена арфа". В Угорщині невтішно називають "черв'яком" або "кліщем". Греки називають його "качечкою", Америка і Фінляндія буденно кажуть "кішка", а в Китаї і Тайвані, в протилежність пострадянського простору, її звуть "мишеням", а в Туреччині і зовсім "трояндочкою". Японці ототожнюють з силами природи і говорять про це знаку "вир", казахи - "місячне ехо". У Чехії і Словаччині прийнято називати знак "рольмопсом" (рулетик з оселедця під маринадом).

Мову есперанто та поштовий символ

Есперанто - штучно створений мова, яка об'єднує весь світ. Його придумав польський лікар-окуліст Людвік Заменгоф в 1887 році. У планах його творця було впровадити цю мову для міжнародного спілкування, зробити її другою після рідної для кожного жителя земної кулі. Так от, на мові есперанто цей значок називається heliko - "равлик".


Значок "собака" на клавіатурі: як набрати, чому так називається
Міжнародний союз електрозв'язку в 2004 році ввів в абетку Морзе код символу @ (• — — • — •), щоб було зручніше користуватися електронною поштою. Такий код містить у собі латинські символи А і С, графічно відображені спільно. До речі кажучи, це було єдине серйозне зміна, яку внесли в абетку Морзе з часів Другої світової війни.

Походження і природа знака

Досі точно невідомо, звідки з'явився цей символ. Коріння його "родоводу" губляться у сивій давнині, але все ж учені наполягають на тому, що він з'явився як мінімум в 15-м столітті, а може бути, навіть раніше. Всі лінгвісти і палеографи губляться в здогадах і не можуть встановити одну справжню версію походження цього простого, нехитрого значка. Ось деякі популярні припущення:

 • У світі дуже поширена наступна версія. Кажуть, що значок @ було винайдено середньовічними ченцями. Першим таку літеру "а" з довгим закрученим хвостиком використовував візантійський хроніст Костянтин Манассія в 1345 році замість букви "а" в слові "Амінь". Але для чого це було зроблено, вчені так і не з'ясували.
 • Також багато хто впевнені, що цей значок був запозичений у торговців, так як у них була своя система рахунку, яка мала наступний вигляд: "1 метр шовку @ $5" (вигаданий приклад) - це означало, що 1 метр шовку продається за 5 доларів. Гідність такого запису було в її універсальності, тому будь-які операції могли здійснюватися без глибоких знань мови і зайвих слів.
 • Професор Джорджіо Стабіле відшукав згадка в документі 16-го століття про "одну А вина", можливо, мова йшла про амфорі. Швидше за все, літера А за традиціями того часу прикрашалася завитком і виглядала як щось схоже на наш значок @. Даний документ датується 1536 роком.
 • Значок "собака" на клавіатурі: як набрати, чому так називається
 • Значок "собака" англійською означає прийменник at (на).
 • Також американець Бертольд Уллман стверджував, що цей знак винайшли ченці в Середньовіччя, щоб скоротити латинський привід ad, свого роду універсальне слово, яке брало значення прийменника або союзного слова (на, у, про, про, до, по, у відношенні, тому, також і так далі). Такий легкий трюк допомагав економити чорнило і папір - предмети розкоші, які добути в ті часи було дуже складно.
 • Французи, іспанці і португальці таким значком на письмі позначали "арробу" - міру ваги, яка чисельно приблизно дорівнює 15 кілограмів.
  Значок "собака" на клавіатурі: як набрати, чому так називається
 • Схожий знак у 16-17-му століттях зустрічався навіть у російський книгах. Конкретно - на заголовному аркуші Судебника Івана Грозного, який був виданий в 1550 році. Це була прикрашена завитком заголовна літера "аз" кириличної системи письма, яка позначала перший пункт.
 • Додаткові версії

  Також є такий цікавий збіг. У 16-му столітті гінці, які відповідали за доставку пошти, використовували поштовий ріжок. Раніше їх використовували м'ясники для того, щоб відзначити своє прибуття в якусь місцевість для покупки тварин, але вже в 1712 році ріжок закріпили тільки за листоношами і заборонили його використання іншим особам. У Німеччині кінну пошту також оснащували ріжками. Навіть зараз можна побачити такі ріжки на різних емблемах і логотипах, які так чи інакше пов'язані з поштою. Цей ріжок і значок @ трохи схожі.

  Значок на клавіатурі

  Значок "собака" плавно перекочував з друкарських машинок, так як активно використовувався в торгівлі та пов'язаних з нею розрахунках, позначаючи різні прийменники. Перша модель американської друкарської машинки бренду "Ундервуд" вже була оснащена клавіша зі значком @ в 1885 році.
  Значок "собака" на клавіатурі: як набрати, чому так називається

  Інтернет та "собака"

  Користувачі інтернету повинні дякувати програміста Томлинсона - творця електронної пошти. Але що означає значок "собаки" у Всесвітній павутині? Потрібен був такий знак, який би не зустрічався ні в одному імені та прізвища, щоб уникнути плутанини в поділі імені користувача і сервера електронної пошти, щоб не було перешкод у процесі ідентифікації. Вибір припав на всім вже відомий значок @. Таким чином, перша електронна пошта в мережі Arpanet називалася tomlinson@bbn-tenexa і значок "собаки" на клавіатурі став одним з найбільш затребуваних символів.

  Для чого потрібен такий символ?

  Але чому будь адресу електронної пошти повинен містити в собі значок @? Є це необхідністю або якимось черговим модним віянням? Перший варіант вірний. Розберемося, чому. Поштовий сервер в логіні - це доменне ім'я. Краще проілюструвати це на прикладі. Мається на адресу електронної пошти humanpower@arpa.com (абсолютно випадковий і вигаданий логін). В даному випадку humanpower - ім'я користувача, а arpa.com - доменне ім'я, значок @ позначає англійський прийменник "at" і вказує на місцезнаходження логіна, тобто на humanpower arpa.com.

  Що ж було до Томлинсона?

  До Рея Томлинсона цей значок використовувався тільки у створенні програм на мовах PHP ("собаку" використовують, щоб заборонити помилок, а також попереджень, які можуть з'явитися під час виконання програми), Java (застосовується для оголошення анотації), Perl (для визначення масиву) і Transact-SQL. Якби не творець пошти, то цей значок не вживався б так активно серед звичайних користувачів інтернету.
  Значок "собака" на клавіатурі: як набрати, чому так називається
  Взагалі, після створення мережа ARPANET не зібрала багато шанувальників, їй не довіряли і не хотіли користуватися. Але в 1977 році стався величезний прорив вперед у історії розвитку Всесвітньої павутини - дана мережа дала можливість відправляти різні листи по всьому світу. Саме завдяки Томлинсону довга і повільна відправка поштових листів по світу гранично спростилася. Будь-які файли, документи і зображення стало дуже просто отримати і відправити за лічені секунди.

  Чому саме "собака"?

  Є багато кумедних версій, чому значок названо саме "собакою". Крім основної версії, згаданої на початку статті, прийменник at за звучанням схожа на собачий гавкіт. Але сходяться на тому, що це сталося за однією з перших комп'ютерних ігор "Пригода" ("Adventure"). Це була популярна гра вісімдесятих років. А суть гри полягала в тому, щоб подолати лабіринт і досягти надр, де були заховані скарби. Звичною нашому оку графіки не було, так як всі дисплеї того часу були текстовими. Навіть для позначення перешкод використовувалися прості знаки (!, +, - і т. д.). У грі був головний персонаж і собачка - його помічниця, яку можна було використовувати для розвідки території. Як раз саме вона позначалася знаком @. Але ніхто не скаже вам, назвали знак на честь персонажа або персонаж в честь знака.
  Вже не стане точно відомо, звідки походить ця назва, але тим не менше цей значок на комп'ютері міцно увійшов в наше життя.

  Як ввести значок "собака" на клавіатурі

  Всім відомо, що значок @ на клавіатурі знаходиться на цифрі 2 у верхньому ряду цифр. Але просто так його не отримаєш. Потрібно перемкнути розкладку з російської мови на англійську. Після затиснути кнопку Shift і одночасно натиснути на цифру 2. І все готово, відправляйте лист! На відміну від складних операцій зі значком "собаки" на комп'ютері, на телефонах і різних портативних гаджетах цей значок доступний на клавіатурі символів і поряд з цифрами і пунктуаційними знаками.

  Цікаві факти

  Після розповіді про те, як набрати значок "собака" на клавіатурі, вам напевно було б цікаво дізнатися, що він використовується не тільки для імені поштової скриньки. А саме:
 • У мовах романської групи значок застосовують у неформальній листуванні для передачі букви "о", щоб іменник стало нейтральним по підлозі. Для прикладу: amig@s використовується як об'єднання понять amigos (друзі) і amigas (подруги), у той час як загальноприйнята граматика мови вимагала б написати amigos.
 • Так як фіни називають значок "собаки" котячим хвостиком, то і звук "мяу" на листі вони передають також цим символом - @.
 • В європейських країнах існує навіть такий дорожній знак. Він вказує на місце публічного доступу в Інтернет.
  Значок "собака" на клавіатурі: як набрати, чому так називається
 • Міжнародна студентська організація AIESEC активно використовує @ як символ своєї організації у внутрішній неформальній листуванні між її членами.
 • Значок активно використовується в професійних хімічних лабораторіях для спрощення написання складних формул.
 • В таких соціальних мережах, як Instagram, Twitter або "ВКонтакте" значок використовується для створення посилання на сторінку іншого користувача або ж згадки про нього.
 • Одні молодята з Китаю дали своєму синові ім'я @. Так як, швидше за все, в Піднебесній цей знак означає технічний прогрес, і дитині він принесе успіх.
 • На перший, побіжний і зацікавлений погляд, обговорення якогось простого значка здається безглуздим і безглуздим, але як раз подібні теми повинні викликати найбільший інтерес. Адже за чимось буденним зустрічається величезний копітка праця або ж довга таємнича заплутана історія, як у нашому випадку. Ось скільки цікавих подробиць таїв у собі маленький поштовий значок @. Сподіваємося, що наша стаття розширила ваш кругозір, і ви дізналися щось нове.

  Популярі новини
  Загрузка...