Як дізнатися адресу сервера? Інструкція та поради від майстрів

461 0 Новини високих технологій

Поняття сервера є досить абстрактним і може відноситися до різних ситуацій. Однак загальним для всіх трактувань, чи то безпосередньо комп'ютер, що виконує функцію сервера, або віртуальне пристрій, є те, що всі вони мають унікальні адреси (IP). І досить часто у користувачів виникають питання з приводу того, як дізнатися адресу сервера для кожного конкретного випадку. Спробуємо виділити кілька типових ситуацій і розберемося в основних застосовуються методики.

Для чого необхідно дізнаватися адресу сервера?

Але перш ніж приступати безпосередньо до пошуку потрібного рішення, слід коротко зупинитися на тому, для чого це взагалі потрібно. Найчастіше прийняття таких рішень необхідно при усуненні деяких неполадок з мережевими підключеннями, налаштування мереж, використанням ігрових порталів або організацією хостингів. До того ж в деяких випадках потрібно внести зміни в ту чи іншу конфігурацію, а для цього необхідно, принаймні, знати, де саме прописувати бажані налаштування або навіть активувати використання зв'язків на основі проксі-серверів.


Як дізнатися IP-адресу сервера по доменному імені?

Отже, почнемо з самого простого. І для початку зупинимося на тому, як дізнатися Айпі-адресу сервера по заздалегідь відомому доменному імені (як раз з того, яке зазвичай прописується в адресному рядку браузера при виклику сторінки інтернет-ресурсу). Для цього в командному рядку можна скористатися декількома основними інструментами, але самим простим, як вважає більшість фахівців, є команда так званого пінгування (ping). В консолі (cmd) досить ввести основну команду, а через пробіл вписати ім'я ресурсу, адреса якого потрібно обчислити. Зверніть увагу, що вказівка протоколу (http, https, www) у цьому випадку не вимагається. Наприклад, вам потрібно дізнатися IP стартової сторінки «Яндекса».


Як дізнатися адресу сервера? Інструкція та поради від майстрів
В якості команди ping використовуємо yandex.ru, після чого почнеться обмін пакетами. У першій же рядку, так само як і у всіх наступних, як раз і буде вказано адресу сервера, на якому розташована сторінка. Примітка: також можна використовувати команду трасування (tracert), яка працює практично аналогічно попередній, однак дозволяє виробити і зворотну операцію визначення імені ресурсу по відомому IP.
Як дізнатися адресу сервера? Інструкція та поради від майстрів
Крім того, трасування дозволяє відстежити абсолютно всі переходи, які здійснюються з вашої адреси до досягнення кінцевого ресурсу. Адреси також будуть вказані і для всіх проміжних хостів.

Як визначити адресу власного сервера?

Тепер давайте подивимося, як дізнатися адресу сервера, якщо його роль виконує безпосередньо ваш комп'ютер. Для цього далеко ходити не треба. Першим ділом увійдіть в розділ активних мережевих підключень (ncpa.cpl). Тут одне з'єднання відповідає безпосередньо через локальну мережу, а друге (їх може бути і більше) служить для організації доступу в інтернет. Для першого підключення через ПКМ виберіть пункт властивостей і перейдіть до налаштувань протоколу IPv4. Внутрішній адресу буде відображено в самій першій рядку, а ось в поле зазначення DNS буде знаходитися зовнішній адресу, за якою ваш сервер визначається в мережі.
Як дізнатися адресу сервера? Інструкція та поради від майстрів
Якщо говорити про те, як дізнатися адресу сервера більш простим методом, можна, як і в першому випадку, скористатися командним рядком, але в якості інструменту застосувати команду ipconfig /all. Примітка: якщо комп'ютер, на якому проводиться діагностика, в ролі сервера не виступає, адреса основного шлюзу, серверів DHCP і DNS будуть збігатися. Крім того, в інтернеті зараз можна знайти дуже багато сервісів, що дозволяють обчислити адресу вашого комп'ютера (сервера) в автоматичному режимі (але за умови, що VPN або проксі не використовується).
Як дізнатися адресу сервера? Інструкція та поради від майстрів
Наприклад, можете перевірити власний адреса на порталі 2ip.ru. Природно, при активації вищевказаних анонімайзерів, виявлений адресу буде докорінно відрізнятися від реального IP.
Як дізнатися адресу сервера? Інструкція та поради від майстрів
У випадку з WPS-серверами оптимальним варіантом, як вважає більшість фахівців, є використання інформації про включених сервісах безпосередньо на хостингу або в короткій зведенні.

Додаткові варіанти визначення адрес DNS

Якщо ж мова йде саме про те, як дізнатися адресу сервера DNS, у властивостях того ж протоколу IPv4 слід переглянути відповідні поля. Але ж при бездротовому з'єднанні всі адреси призначаються автоматично! Як дізнатися адресу сервера в цьому випадку? Як виявляється, і тут немає нічого неможливого. В принципі, до найбільш простим діям, крім вищевказаних, можна віднести, скажімо, відвідування ресурсу провайдера (якщо він таку інформацію публікує), звернення в службу технічної підтримки і т. д.

Як дізнатися адресу сервера в «Майнкрафт»?

Тепер кілька слів про визначення адреси власного сервера в популярній онлайн-грі Minecraft, що може знадобитися, наприклад, для того, щоб ваші друзі могли до нього підключитися. Якщо спочатку сервер створювався без використання стороннього програмного забезпечення, у рядку «server-ip=» буде показаний шуканий адресу. Знайти його можна у файлі налаштувань server.properties. У разі створення сервера, скажімо, в програмі Hamachi досить просто запустити потрібну утиліту і переглянути віртуальний зовнішній адресу. А ось рядок «Starting Minecraft server on *:XXXXX» можна використовувати для визначення порту (в нашому випадку – ХХХХХ).

Дії для обчислення адрес проксі

І наостанок подивимося, як дізнатися адресу проксі-сервера, якщо він використовується. В операційній системі для цього можна скористатися параметрами будь-якого встановленого браузеру, де потрібно перейти до параметрів проксі, потім викликати пункт ручного налаштування і подивитися на значення, вказане в полі «HTTP proxy».
Як дізнатися адресу сервера? Інструкція та поради від майстрів
Якщо ж мова йде про віддалених проксі-серверів, які можуть бути використані в якості засобу забезпечення анонімності в інтернеті можна знайти досить багато списків, що містять назви, і ті самі адреси ресурсів, через які можлива зміна зовнішнього адреси вашого комп'ютера при відвідуванні будь-то, заблокованих або недоступних для конкретного регіону, сайтів. Примітка: точно так же можна знайти і сторінки, що містять безкоштовні або платні комбінації, які можуть застосовуватися для встановлення значень бажаних і альтернативних DNS-серверів.

Популярі новини
Загрузка...