Блок живлення гріється: причини, способи усунення поломки

495 0 Новини високих технологій

Блок живлення призначений для стабілізації змінної напруги 220 вольт, які він перетворює в стабільні 12 вольт. Коли гріється блок живлення, потрібно приймати термінові заходи, про які далі піде мова.

Робоча температура, і як її дізнатися

Блок живлення гріється: причини, способи усунення поломки
Так як у комп'ютерного блоку живлення відсутні які-небудь термодатчики, то провести температурні виміри за допомогою програми не вийде. Тому доведеться скористатися фізичною методом визначення того, чому гріється блок живлення. Спочатку варто звернути увагу на запах, витікаючий від блоку живлення комп'ютера, якщо перегрів вже відбувся, то запах від нього буде виходити дуже неприємний, нагадує гар. Ще один метод - просто доторкнутися до блоку живлення комп'ютера і визначити наявність перегріву.


Важливу роль грає потік повітря, який виходить від вентилятора, який допоможе визначити, наскільки сильно гріється блок живлення комп'ютера. Для такого роду вимірювань знадобиться термометр, чий діапазон може охоплювати до 100 градусів за Цельсієм. У деяких блоках живлення встановлений контролер підвищення температури, який на перегрів відповідає повним відключенням.

Причини перегріву блоку живлення комп'ютера

Блок живлення гріється: причини, способи усунення поломки
Основною причиною перегріву є пильне стан всередині самого блоку живлення. Однак бувають і випадки, коли споживана системою енергія наближається до максимуму і блок живлення гріється просто тому, що йому не вистачає власної потужності. Ще одним пунктом можна назвати несправність самого вентилятора, що охолоджує радіатори всередині блоку живлення.


Чистка

Блок живлення гріється: причини, способи усунення поломки
Для початку варто відключити від мережі блок живлення, потім від'єднати проводи від материнської плати і інших пристроїв. Після цих маніпуляцій можна окручивать блок живлення від корпусу системного блоку. Окручивая болтики, необхідно позбутися від кришки і подивитися на ступінь запилення пристрою, адже саме вона заважає потоку повітря охолоджувати його зсередини, знижуючи при цьому його працездатність. Пил можна видалити двома способами - скориставшись простий пензликом, і використовуючи звичайний пилосос для комп'ютера. Якщо справа виявилася в несправності вентилятора, то варто віднести блок живлення в сервісний центр, де кулер замінять на працездатний. Справа в тому, що якщо просто провести чистку і змазку вентилятора, то через короткий час знову буде лунати вібруючий звук, який спричинить за собою поломку вентилятора. У випадку, якщо блок живлення гріється під час запуску ігор, то справа в перевантаженні самого блоку, так як вона досягає максимуму можливої споживаної потужності. У такому плані слід замінити малопотужний пристрій на більш продуктивне. Щоб правильно його вибрати, можна скористатися послугою онлайн, яка називається калькулятором потужності. Ввівши туди дані кожного комплектуючого, можна дізнатися, яка потужність блоку живлення підійде вашій комп'ютера.

Блок живлення для ноутбука

Блок живлення гріється: причини, способи усунення поломки
Живлення ноутбука набагато складніше влаштовано, ніж аналогічна система в стаціонарному комп'ютері. Спочатку варто відзначити, що ноутбук - це портативний пристрій, що володіє власним акумулятором, який потрібно періодично заряджати.
Сам блок живлення знаходиться за межами корпусу ноутбука, на кабелі зарядки. Виглядає він, як прямокутний трансформатор, який перетворює змінний струм 220 вольт в стабільні 12 вольт. Нормальним нагріванням вважається той період, коли ноутбук знаходиться в робочому стані і при цьому підключений до мережі. Відбувається це тому, що трансформатор повинен не тільки заряджати пристрій, але і подавати заряд для роботи.

Наслідки перегріву

Якщо гріється блок живлення ноутбука, то причину його появи виявити буде неважко. Зазвичай це трапляється від поломки мережевого кабелю або пошкодження самого трансформатора. Перегрів в цьому випадку може привести до незворотних наслідків, як несправність всієї системи портативного пристрою. При першому виявленні перегріву блоку живлення слід звернутися в сервісний центр, де досвідчені люди проведуть діагностику і запропонують варіанти вирішення проблеми.

Блок живлення телевізора

Блок живлення гріється: причини, способи усунення поломки
В телевізорах сучасних моделей обов'язково присутній імпульсний блок живлення. Його завдання - це подача напруги, розрахованого на певну потужність, яка дозволяє приладу нормально функціонувати. Якщо спостерігається ненормальна робота або її відсутність, то справа в тому, що гріється блок живлення телевізора. Незважаючи на те, що часта поломка телевізорів відбувається саме в цій області, необхідно дотримувати деякі правила експлуатації, яких дотримуються всі.
Причини поломок можуть бути різними:
 • Порушення температурного режиму в приміщенні, де розташовується названа техніка.
 • Проста побудова схем.
 • Неякісний ремонт телевізора.
 • Перегорів запобіжник.
 • Непостійне напруга в ланцюгах живлення.
 • Згоряння силового транзистора.
 • Якщо гріється блок живлення, що робити, підкаже фахівець. Звичайно, краще викликати майстра по ремонту телевізорів, але є можливість і самостійної діагностики і ремонту.

  Діагностика і ремонт блоку живлення телевізора

  Блок живлення гріється: причини, способи усунення поломки
  Для початку роботи знадобиться пара умілих рук, паяльник і мультиметр. Коли інструменти будуть доступні, можна приступати безпосередньо до ремонту. Першим етапом буде відключення телевізора від мережі шляхом від'єднання вилки з розетки. Тепер варто трохи почекати, так як для розрядки високовольтного конденсатора буде потрібно якийсь час. Зазвичай це займає не більше 15 хвилин. Після того, як конденсатори втратили свій заряд, можна виймати плату з телевізора. Треба її уважно оглянути на предмет фізичних несправностей або дефектів. Далі в хід піде мультиметр, так як їм знадобиться заміряти діоди, резистори, конденсатори і транзистори. Потім потрібно розгорнути плату та оглянути її на наявність дефектів і міцність кріплення деталей. Заміряючи резистор, варто звернути увагу на опір - якщо воно нульове, то він несправний і поломка полягає в ньому. Конденсатори, в разі несправності, будуть виглядати, як надуті бочки. Варто перевірити їх наповненість, і якщо відхилення становить не більше п'яти відсотків, то хвилюватися не про що. Що стосується діодів, то одна його одиниця повинна продемонструвати в прямому напрямку опір, яке повинно складати від 3 до 6 кОм. У випадку, якщо вдається випаяти несправні частини, то варто провести їх заміну, в іншому випадку уникнути сервісу не вийде. У деяких моделях телевізорів є автоматична система захисту від перегріву, яка спрацьовує тоді, коли телевізор нагрівається до максимально допустимих температур.

  Популярі новини
  Загрузка...