Комп'ютерна техніка Acer: країна-виробник, історія бренду, перспективні напрями діяльності

250 0 Новини високих технологій

Одним із найбільш популярних брендів в сегменті комп'ютерної техніки можна назвати фірму Acer. Країна-виробник - Тайвань. Економіка цієї держави значною мірою побудована навколо IT-індустрії. Але серед безлічі комп'ютерних компаній Тайваню особливе місце займає Acer. Виробник є найбільшим на острові і одним з лідерів світового комп'ютерного ринку.

Початок діяльності

Компанія веде свою історію від однієї з безлічі дрібних тайванських фірм 1970-х. Це була Multitech International, яку в 1976 році заснував Стін Ши. Стартовий капітал становив лише 25 тисяч доларів. Спочатку основою виробничої лінійки була мікроелектроніка. Компанія нічим не виділялася серед конкурентів. Але Стен Ши зумів побачити великі перспективи в тільки зароджується ринку персональних комп'ютерів. Завдяки його чуттю фірма налагодила масовий випуск IBM-сумісних ПК.


Комп'ютерна техніка Acer: країна-виробник, історія бренду, перспективні напрями діяльності
Зробивши це першою в Тайвані, компанія почала стрімко збільшувати оборот. Першою моделлю став комп'ютер "Мікропроцесор-I", створений в 1981 році. Потім у 1982 році був створений восьмибітний "Мікропроцесор-II". У ці роки було закладено основний принцип роботи майбутньої Acer фірми-виробника, що працює в середньому ціновому сегменті. Компанія вибрала своєю нішею недорогі, але не найдешевші машини, які відрізнялися непоганим якістю збірки і розвиненим функціоналом.

За межі Тайваню

Вже починаючи з 1985 року, фірма створювала представництва в інших країнах, а першими стали ФРН і Японія. В цей же час в компанії стали з'являтися різноманітні підрозділи з назвою Acer. Так, у 1984 році було створено підрозділ Acer Peripherals, яке пізніше перетворилося в окремий бренд BenQ.


Звичне ім'я

А з 1988 року вся корпорація стала називатися Acer Group. Можна помітити синтез європейського і азіатського у назві Acer. Країна-виробник - представник азіатської культури, тому назву має поетичний переклад "зоркий" або "стрімкий". Але саме слово "acer" латинське, оскільки основний ринок збуту - країни Європи та Америки. Багатьох комп'ютерних виробників країни Acer поступово скупила, зберігши при цьому їх старі бренди. Це є однією з особливостей компанії. Незважаючи на велику популярність власного бренду, вона не прагне поглинати суббренди, а навпаки всіляко їх розвиває. Так, наприклад, у власності Acer знаходиться один з найбільших виробників матриць для рідкокристалічних моніторів AU Optronics.
Комп'ютерна техніка Acer: країна-виробник, історія бренду, перспективні напрями діяльності

Поглинання іноземних фірм

Незабаром після перейменування фірма вирвалася за межі країни-виробника. Acer Group в тому ж 1988 році поглинула американську компанію Counterpoint Computers, яка була великим розробником комп'ютерної техніки в США. А в 1989 році Acer закріпилася і в Європі, придбавши голландську Kangaroo Computer b.v., що стала основою європейських виробничих потужностей корпорації. У цьому ж році Acer спільно з великим американським виробником Texas Instruments створили спільне підприємство, яке виробляє мікросхеми пам'яті для ПК. У 1990 році корпорація поглинула компанію Altos Computer Systems, яка спеціалізувалася на створенні комп'ютерних багатокористувацьких систем. З 1992 року штаб-квартира компанії переїхала в Сінгапур з-за більш сприятливого законодавства та бізнес-клімату.
Комп'ютерна техніка Acer: країна-виробник, історія бренду, перспективні напрями діяльності
Зростання технологічного потенціалу Acer можна побачити з того, що в 1994 році навіть легендарна Intel придбала ліцензію на використання однієї з розроблених корпорацією технологій.

Реорганізація

Неймовірно швидкий ріст у кінці 1990-х привів до виникнення громіздкого і "неслухняної" механізму. Тому в 2000 році була проведена серйозна реструктуризація, в рамках якої корпорація була поділена на три індустріальні групи Acer, Wistron і BenQ. Це дозволило оптимізувати і зосередити під одним керівництвом кожне з напрямків діяльності компанії, яка стала називатися Pan Acer Group. Ця реорганізація стала принциповим кроком, що дозволив корпорації витримати наростаючу конкуренцію китайських виробників та майбутні кризи.

Криза

Будь зростання має свої межі і що почалася в 2001 році криза індустрії серйозно вдарила і по Pan Acer Group. Доходи впали більше, ніж на 20 %, а ціна на акції скоротилася майже до мінімуму. Однак Стен Ши вдалося зберегти довіру інвесторів і вже в наступному році компанія значно перевершила показники докризового 2000 року. У новому тисячолітті Acer став звертати все більшу увагу на такий перспективний ринок, як ноутбуки. Ставши найбільшим виробником ноутбуків країни, Acer поступово зробив це напрям головним, відсунувши персональні комп'ютери на друге місце.
Комп'ютерна техніка Acer: країна-виробник, історія бренду, перспективні напрями діяльності
Багато в чому це пов'язано з тим, що ноутбуки поступово майже наздогнали ПК по продуктивності, істотно перевершуючи при цьому в ергономіці. Тому напрямок діяльності компанії значною мірою визначився саме розвитком ринку комп'ютерної техніки в цілому.

Посткризові роки

У 2005 році новим президентом корпорації став Джанфранко Лянча, який був до цього головою італійського, а пізніше загальноєвропейського представництва компанії. У 2007 році до складу корпорації були включені такі великі бренди, як Packard Bell, Gateway і eMachines. Всі вони зберегли власні назви. А після покупки компанії E-Ten, корпорація вийшла на ринок смартфонів, які стали продаватися під брендом Acer, так як надмірна кількість товарних знаків могло негативно позначитися на продажах.
Комп'ютерна техніка Acer: країна-виробник, історія бренду, перспективні напрями діяльності
На поточний момент одним з найбільш популярних брендів комп'ютерної техніки є саме Acer. Країна-виробник Тайвань у безлічі користувачів асоціюється з більш високою якістю продукції, ніж в материковий Китай. У випадку з Acer це дійсно так. Бренд як і раніше, зберігає оптимальний баланс між якістю і ціною, не відстаючи при цьому від конкурентів за рівнем технологічності.

Популярі новини
Загрузка...