Терморегулятори БП комп'ютера. Визначення кожного контакту

379 0 Новини високих технологій

Звичайний блок живлення працює з напругою в 220 вольт, але бувають і варіанти з перемикачем для 110-вольтового рішення. Такі перемикачі були створені для експлуатації в мережі європейського стандарту, де електрика подається з напругою 110 вольт. Також є варіант 220 АС, що означає змінний струм. Блок живлення для комп'ютера перетворює змінну напругу 220 вольт в стабільні 12 вольт, 5 вольт і 33 вольта. Вже після перетворення струм в постійному стані подається в підключаються компоненти комп'ютера. Для живлення мікросхем використовуються контакти з напругою 33 і 5 вольт. 12-вольт проводи призначені для механічних частин комп'ютера: вентиляторів і приводів.


Терморегулятори БЖ старого комп'ютера не сильно відрізняється від сучасного покоління харчування. Різниця лише в додаванні нових кабелів живлення для сучасного устаткування.

Терморегулятори основного роз'єму кабелю живлення

Терморегулятори БП комп'ютера починається з самого великого і значимого кабелю живлення - це кабель, що підключається до материнської плати. У материнських плат старого зразка роз'єм ATX розрахований на 20 контактів, а материнські плати нового покоління містять у своєму роз'ємі вже 24 контакту. Саме з цієї причини блоки живлення нового покоління мають кабелями зі штекером 20+4 контакту.
Терморегулятори БП комп'ютера. Визначення кожного контакту
При распиновке БП комп'ютера важливо знати, що штекер ATX підходить тільки для живлення материнської плати. Це можна перевірити, якщо придивитися до контактів в штекері і роз'ємі - кожен з них унікальний і підходить тільки для однієї мети.


Опис кабелю Molex

Терморегулятори роз'єму БП комп'ютера, що містить всього чотири паралельних контакту, називається «Молекс». Так само як і у випадку з кабелем живлення материнської плати, помилитися з підключенням цього кабелю дуже складно. Він підходить для живлення приводів флоппі і жорстких дисків. Призначення контактів БП комп'ютера для підключення до роз'єму «Молекс»:
 • жовтий провід працює з напругою 12 вольт;
 • два чорних проводу в середині називаються «землею» і в них напруги немає;
 • червоний провід несе в собі напругу, рівну 5 вольтів.
 • Терморегулятори живлення для SATA

  Для оновлення інтерфейсу IDE був введений новий кабель SATA, який містив у собі 15-контактів. Всього до штекеру підведено п'ять проводів, кожен з яких займає по три контакту. Перша трійка контактів оранжевого кольору працює з напругою 33 вольта. Друга трійка є контактами COM, тобто «землею». Середні контакти мають вхідна напруга 5 вольт. Четверта трійка ідентична другий. Останні три контакту вже з напругою 12 вольт.
  Терморегулятори БП комп'ютера. Визначення кожного контакту
  В старих версіях даного кабелю було чотири дроти по три контакту, але з оновленням інтерфейсу була додана підтримка 33 вольта вхідної напруги, яка позначається помаранчевим дротом.

  EPS роз'єм на 8 і 4 pin+4 pin

  У распиновке БП комп'ютера можна зустріти кабель з 8 контактами живлення, який призначений для процесора. Справа в тому що процесори серверного типу вимагають більше потужностей від блоку живлення, так як вони працюють постійно.
  На штекері розташування контактів виглядає таким чином - чотири верхніх контакту відзначені, як «земля», а нижні чотири контакту подають живлення на 12 вольт.
  Терморегулятори БП комп'ютера. Визначення кожного контакту
  Будова кабелю 4+4-контактного не сильно відрізняється від 8-контактного, але підходить для живлення процесорів стандартного і серверного типу.

  Роз'єми PCI Express

  6-контактний кабель живлення призначений для роботи з відеокартами, які споживають не більше 75 ватт. Розташування контактів вказує на те, що три верхніх контакту подають напругу 12 вольт, а три нижніх відповідають за заземлення. Штекер з 8 контактами був введений у виробництво в 2007 році, так як в той час почали з'являтися більш потужні графічні прискорювачі. Такий кабель міг забезпечити харчуванням відеокарту, що не вимагає більше 150 ватт. Терморегулятори БП комп'ютера щодо цього кабелю така: чотири контакту, розташовані в два ряди. Перший і з п'ятого по восьмий контакти відповідають за «землю», а контакти з другого по четвертий подають напругу 12 вольт.
  Терморегулятори БП комп'ютера. Визначення кожного контакту
  Кабель з контактами 6+2 є самим універсальним, так як може підтримувати роботу як з 6-контактними відеокартами, так і з 8-контактними.

  Визначення напруги за кольорами проводів

  У виробництві стандартних блоків живлення для комп'ютерів є певні стандарти, які намагаються виконувати всі відомі виробники, але бувають і винятки. Ось точне визначення проводів за кольорами:
 • чорний - Com, або заземлення;
 • жовтий провід забезпечує подачу 12 вольт;
 • червоний провід відповідає за подачу напруги 5 вольт;
 • оранжевий провід живить з напругою 33 вольта.
 • Терморегулятори БП комп'ютера. Визначення кожного контакту

  Терморегулятори БП комп'ютера під навантаженням

  Для перевірки працездатності блоку живлення можна його підключити, не зачіпаючи систему в цілому. Робиться це для того, щоб у разі бракованого блоку живлення, не пошкодити всі складові комп'ютера. Для первинного запуску БП необхідно замкнути 6 і 7 контакти. Якщо все зроблено правильно, то блок живлення повинен подати сигнал роботи у вигляді крутного вентилятора.
  Примітка: відлік контактів ведеться без урахування додаткових чотирьох контактів роз'єму ATX.

  Як вибрати блок живлення

  Блок живлення - це найважливіша частина системи, яка забезпечує працездатність всіх комплектуючих. До вибору живлення слід підходити з особливою відповідальністю. Перше, на що потрібно звернути увагу при візуальному огляді - це наявність обплетення всіх кабелів. Це хороша захист, або екранування, яке дозволяє долати різного виду хвилі і перешкоди, з-за яких може порушитися робота всієї системи. Другий показник - це наявність сертифіката гарантії якості – 80 PLUS, який гарантує захист комп'ютера від перепаду напруги. Інші дані вже визначаються наявністю в системі частин з високим енергоспоживанням. Блок живлення краще купувати з запасом, так як ККД часто не збігається з реальною цифрою.

  Популярі новини
  Загрузка...