Радіатор для оперативної пам'яті: вигадка чи необхідність?

209 0 Новини високих технологій

На ринку комп'ютерних запчастин можна знайти безліч цікавих, а часом і непотрібних речей. Далі мова піде про радіаторах для оперативної пам'яті і їх потенційної потреби в системі. Також представлено кілька варіантів охолодження для оперативної пам'яті.

Оперативна пам'ять без радіатора

Радіатор для оперативної пам'яті: вигадка чи необхідність?
Перші версії планок ОЗУ були представлені без яких-небудь охолоджуючих деталей. У сучасному поширеному форматі пам'яті DDR3 система розподілу напруги настільки вдосконалена, що не планки потребують додаткового охолодження. Фахівці рекомендують встановити додаткові кулери в корпус, якщо турбує нагрівання. Перевірити температуру оперативної пам'яті можна двома способами: за допомогою програми і фізичним впливом.


Перший спосіб задіє популярну програму AIDA64 в якій проглядається температура всього обладнання в спокої і в робочому режимі. Для другого способу знадобиться просто дістати планку, і якщо на дотик вона тепла - це нормально. В іншому випадку достававший ОЗУ просто обпікся.

Для чого потрібні радіатори

Радіатор для оперативної пам'яті: вигадка чи необхідність?
При експлуатації будь-яка оперативна пам'ять піддається нагріванню. Якщо допустити її перегрів, то мікросхеми з часом прийдуть у повну непридатність і планку доведеться замінити. Саме для цього потрібен радіатор для оперативної пам'яті. Принцип роботи радіатора такий: коли планка нагрівається, радіатор відводить тепло від ОЗП. Щоб досягти максимального відведення тепла, радіатор для оперативної пам'яті складається з матеріалів з високим показником тепловідведення і з більшою площею, ніж сама планка.


Більшість виробників останніх моделей оперативної пам'яті випускають планки з встановленими на них радіаторами. У такому разі потреба в окремому охолодженні пропадає, так як сучасні планки з вбудованими радіаторами для оперативної пам'яті цілком справляються із завданням охолодження і тепловідведення.

Радіатор або повноцінна система охолодження?

Як було викладено вище, радіатор охолодження оперативної пам'яті пропонується або разом з планкою, або для ОЗП без вбудованого радіатора. Є й винятки, такі як серверні системи або інженерні. Для серверного обладнання використовуються особливі комплектуючі, в тому числі і оперативна пам'ять. Сервера працюють цілодобово, тому і навантаження на систему неймовірно висока. Всі запчастини повинні бути відмовостійкими і надійними, тому стан температури оперативної пам'яті повинне відповідати нормі. Для роботи в інженерній сфері, як і у випадку з сервером, краще використовувати повноцінну систему охолодження з кулерами і радіаторами для оперативної пам'яті. Так як дана система охолодження буде не тільки поглинати тепло алюмінієвими або мідними радіаторами, але і повністю його усувати за допомогою кулера. Встановлювати систему охолодження можна і в просту ігрову систему, де оперативна пам'ять постійно піддається розгону. Адже чим менше гріється планка, тим довше буде термін її експлуатації.

Приклади охолодження

Далі буде наведено декілька прикладів охолодження для оперативної пам'яті. Geil Cyclone 2 - це один з популярних видів охолодження для оперативної пам'яті. Упакований охолоджувач в пластиковий кейс різьблений форми. На звороті упаковки є докладна інструкція по установці.
Радіатор для оперативної пам'яті: вигадка чи необхідність?
Отже, на борту у системи охолодження є два радіатора, а між ними - 5-сантиметровий вентилятор. 3400 оборотів в хвилину забезпечують якісний тепловідвід, працює з напругою 12 вольт. Підключається до материнської плати шляхом 3-контактного типу живлення. Приблизний час служби - 25 тис. годин. Є підсвічування червоного кольору. Kingston HyperX Fan надається в розібраному вигляді, а в комплекті знаходяться інструкція, гвинти, ніжки і вентилятори в спареному вигляді.
Радіатор для оперативної пам'яті: вигадка чи необхідність?
Два вентилятора забезпечують рівномірний відвід тепла, а діаметр кожного з них становить 6 сантиметрів. 3000 оборотів в хвилину утворюють шум у 28 децибел. Дана система охолодження здатна забезпечити тепловідвід до шести планок. Підключення відбувається за 3-контактної системи живлення.

Популярі новини
Загрузка...