Чи можна ставити оперативну пам'ять різних виробників? Відповіді на питання

465 0 Новини високих технологій

Багато користувачів, з метою поліпшення свого "заліза", часто задаються питанням: чи можна ставити оперативну пам'ять різних виробників? Відповідь на це та багато інших питань з даної теми буде подано далі.

Покоління оперативної пам'яті

На ринку комп'ютерних комплектуючих довгий час лідирувало покоління оперативної пам'яті DDR3. Після 800 мегагерц від DDR2 наступна щабель виявилася проривом, подолавши межу в гігагерц. Безперечно це найбільш універсальна оперативна пам'ять, так як може працювати на комп'ютерах середньої величини, а також в ігровому комп'ютері.
Чи можна ставити оперативну пам'ять різних виробників? Відповіді на питання
Є ще один вид, який з'явився відносно недавно, - це DDR3L. Особливість нової планки в тому, що вона низьковольтна, тобто, споживає та 20 відсотків менше електроенергії, працюючи з напругою в 135 вольт.


Така планка може цілком впоратися з системою, заточеною під DDR3 але ніяк не навпаки. є процесори, які просто не підтримують стандарт 15 вольт. Поєднання планок теж небажано, так як система буде працювати з напругою одного виду. Так чи можна ставити оперативну пам'ять різних виробників? Незважаючи на те, що багато материнські плати підтримують відразу два покоління оперативної пам'яті, між собою вони не сумісні. Потрібно встановлювати небудь один вид, або інший. Що стосується мобільних пристроїв, ноутбуків, то на питання, чи можна ставити оперативну пам'ять різних виробників на ноутбук, відповідь - ні. Справа в тому, що планки для ноутбуків краще купувати в парі з середнім об'ємом, або одну з великим. Для достовірності потрібно дізнатися можливості материнської плати.


Чи можна ставити оперативну пам'ять різних виробників? Відповіді на питання

Таймінги і частоти

Якщо з поколінням оперативної пам'яті все зрозуміло, то чи можна ставити оперативну пам'ять різних виробників і частот? Отже, варто розглянути в першу чергу варіант з різними виробниками. Найбільш поширені виробники в області ОЗП - це "ADATA" і "Kingston". Експерти в області комп'ютерних комплектуючих рекомендують користувачам більше звертати увагу на заводські складання. Справа в тому, що планки, які продаються в парі або в квартеті були протестовані разом, вони ідеально підходять один до одного і прекрасно працюють в парі, використовуючи багатоканальні потоки.
Чи можна ставити оперативну пам'ять різних виробників? Відповіді на питання
Не можна виключати і можливість суміщення різних виробників, якщо частоти збігаються. Просто пам'ять, під керівництвом контролера, буде підбирати оптимальні частоту роботи для планок від різних виробників. Зазвичай, вибирається планка, частота якої менше за показниками. Виходячи з наданої інформації, зрозуміло, можна ставити оперативну пам'ять різних виробників.

Можливі підключення

По-перше, багато що залежить від можливостей материнської плати, на якій знаходяться слоти для розміщення оперативної пам'яті. Необхідно з'ясувати кілька пунктів:
 • Доступ до розгону частот ОЗП.
 • Доступний розмір ОЗУ.
 • Кількість доступних слотів.
 • Перший пункт орієнтований на ігрову аудиторію, де розгін оперативної пам'яті просто необхідний. Після установки планок потрібно зайти в BIOS і виставити необхідні параметри.
  Другий пункт відповідає на питання: "чи Можна ставити оперативну пам'ять різних виробників та різного об'єму?" Так, планки різного обсягу можуть спокійно функціонувати один з одним. Головне - це правильно розрахувати таймінги і частоти.
  Чи можна ставити оперативну пам'ять різних виробників? Відповіді на питання
  У більшості стандартних материнських платах є чотири слота для розміщення планок ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, і всі вони підтримують багатоканальний режим роботи. У третьому пункті наголос робиться на заповнення слотів пам'яті. Якщо заповнити всі чотири слоти, то система буде витрачати більше часу на обробку чотирьох каналів. З цієї причини варто скористатися безпрограшним варіантом - це встановити дві планки по 4 гігабайти. Два канали не займуть багато часу на обробку даних, а 8 гігабайт оперативної пам'яті запросто вистачити для роботи з іграми.

  Наслідки від невірної установки

  Неправильно підібрані планки ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті можуть призвести до сумнівів, чи можна ставити оперативну пам'ять різних виробників. Якщо не слідувати порадам виробників та експертів в даній області, то можна натрапити на такі небажані наслідки, як відмова системи до запуску. Якщо при установці перевищити максимальний обсяг пам'яті, то система може просто не задіяти залишилася пам'ять ОЗП. З цієї причини варто уточнити у виробника материнської плати допустимий розмір оперативної пам'яті. Те ж саме стосується і частот, якщо система не підтримує розгін, то доведеться задовольнятися малими частотами.

  Висновок

  Підводячи підсумки, варто погодитися з тим, чи можна ставити оперативну пам'ять різних виробників. При складанні ігрового комп'ютера не варто ігнорувати поради фахівців. Їх поради допоможуть забезпечити максимальний приріст продуктивності, не завдаючи шкоди системі.

  Популярі новини
  Загрузка...