Установка процесора на материнську плату: покрокова інструкція

263 0 Новини високих технологій

Установка процесора на материнську плату - нескладна, але відповідальна справа, яка потребує акуратного підходу. Якщо слідувати наданими інструкціям, то дана процедура не займе багато часу. Для початку варто визначитися з побажаннями щодо нового процесора і можливостями материнської плати.

Як вибрати процесор

Для початку варто визначитися з виробником. На даний момент існують два лідируючих представника в цій області - це AMD і Intel. Кожен процесор по-своєму унікальний (покоління, сокет, характеристики й особливості). Установка процесорів Intel залежить від того, до якого покоління він належить. Наприклад, процесори, створені для серверних завдань, абсолютно не підійдуть до материнських плат ігрового сегмента. Роз'єми для установки теж не однакові, але найпопулярнішим вважається сокет 1155. Під цей роз'єм підійдуть процесори третього і п'ятого покоління.


У виробників AMD на даний момент поширений сокет - це АМ3. Під нього підходять процесори, що проходять під маркою Ryzen. Підбір процесора для установки залежить ще від індивідуальних характеристик самого компонента і потреб користувача. Для повсякденного виконання нескладних завдань і запуску простих додатків підійдуть процесори бюджетного типу. Любителям ігрового світу знадобиться процесор з розгінним потенціалом, але і ціна буде відповідна.

Підбір материнської плати

Буває і зворотна ситуація, коли процесор вже на руках, а материнської плати ще немає. У такому випадку варто звернути увагу на сокет - він повинен підтримувати або Intel або AMD. Кожен процесор може підтримувати певну кількість слотів для ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті - це теж треба враховувати.


Інструкція по установці CPU AMD

Установка процесора на материнську плату: покрокова інструкція
У процесорів AMD контакти знаходяться на чіпі, тому установка процесора не займає багато часу. У разі невдалої спроби можна не тільки пошкодити сам процесор, але і вивести з ладу саму материнську плату. Уважність не зашкодить. У роз'єми від AMD підставу повністю пластикове, а ніжка складається з металу. Установка нового процесора починається з цієї самої ніжки - її потрібно привести у вертикальне положення. Щоб правильно встановити CPU, треба уточнити розташування контактів на чіпі або скористатися підказкою від виробника - знизу чіпа зазвичай є маленький золочений трикутник, який вказує на сторону установки. Далі просто потрібно опустити важіль - і процесор встановлений.

Інструкція по установці CPU Intel

Установка процесора на материнську плату: покрокова інструкція
На відміну від попереднього представника, розробники Intel вирішили повністю змінити конструкцію, залишивши контакти на самій материнській платі. Перед установкою процесора необхідно підняти металеву кришку і подивитися на роз'єм - з боків будуть розташовані "ключі", яким відповідають отвори на самому процесорі. Далі потрібно просто помістити процесор в роз'єм і закрити кришку. Опускаючи закріплює важіль, можна помітити, що кришка трохи зміщується вперед - така маніпуляція необхідна для щільного з'єднання процесора з контактами.

Термопаста і система охолодження

Установка процесора на материнську плату: покрокова інструкція
Після установки процесора на плату запускати систему ще рано. На процесорі відсутня власна система охолодження, тому потрібно подбати про якісне тепловідвід. Монтування охолодження краще виробляти у встановлену в корпус материнську плату. Для початку необхідно наносити термопасту, яка забезпечить кращий контакт з кулером. Самий ідеальний варіант охолодження - це баштовий кулер. Сама башта складається з мідних трубок тепловідведення, радіатора, вентилятора або вентиляторів, дроти живлення.
Установка процесора на материнську плату: покрокова інструкція
Кількість мідних трубок дуже важливо, адже чим більше їх буде в системі охолодження, тим більше тепла вони зможуть відвести від процесора. Далі трубки переходять в радіатор, а остуджує його вже вентилятор. Важливий і кабель живлення, в якому буває три або чотири контакту. Кабель на три контакту буде постійно підтримувати в "вежі" максимальні оберти вентилятора, що негативно позначиться не тільки на рівні шуму, але і на зносі самої системи охолодження. Ідеальним варіантом буде харчування на чотири контакту, де один відповідає за регулювання обертів вентилятора. Знову ж таки, таке харчування може підійти тільки тим материнських плат, які підтримують даний роз'єм. Далі залишається тільки виставити в BIOS автоматичне регулювання обертів, і кулер буде менше схильний до зносу. Сам кулер підбирається по двом основним складовим. Це енергоспоживання процесора і потужність блока живлення. При виборі потужного кулера необхідно розрахувати потужність блока живлення. Другим пунктом буде споживання енергії процесора. В характеристиках кулерів зазначається максимальне енергоспоживання процесора, з яким він зможе працювати. Якщо неправильно підібрати систему охолодження, то процесор просто буде постійно нагріватися, порушуючи роботу всієї системи і піддаючись саморуйнування.

Популярі новини
Загрузка...