Нумерація сторінок OpenOffice: як проставити, стиль оформлення

461 0 Новини високих технологій

OpenOffice є безкоштовною альтернативою стандартного забезпечення для роботи з файлами Word від компанії Microsoft. Функціонал даної програми дозволяє редагувати документ без порушення його структури незалежно від етапу, на якому проводяться зміни. Одна з можливостей цього офісного пакету Openoffice - нумерація сторінок. Застосування даної функції пояснюється необхідністю розрізнення сторінок при роботі з великими текстами, а також потребою виправляти помилки у вже створених документах інших форматів. У даній статті ви дізнаєтеся про те, як зробити нумерацію сторінок в OpenOffice.

Як пронумерувати сторінки в Open Office

Нумерація сторінок в OpenOffice є однією з базових функцій даного офісного пакету. Щоб пронумерувати сторінки документа, необхідно зробити наступні дії:


 • запустити програму, скориставшись меню «Пуск» в операційній системі Windows, або натиснувши на значок OpenOffice на робочому столі;
 • після завантаження офісного пакету вибрати пункт «Відкрити» і у вікні знайти потрібний документ або створити новий, натиснувши на «Текстовий документ»;
 • Нумерація сторінок OpenOffice: як проставити, стиль оформлення
 • скориставшись контекстним меню програми, натиснути на вкладку «Вставка» і вибрати в розкрився списку «Нижній» або «Верхній колонтитул», залежно від того, в якій частині документа планується проставити нумерацію;
 • знову перейти до пункту меню «Вставка» у верхньому меню програми, навести курсор миші на «Поля» і вибрати в списку «Номер сторінки»; має з'явитися порядкове значення 1 якщо документ є новим чи відкрито на першій сторінці;
 • Нумерація сторінок OpenOffice: як проставити, стиль оформлення
 • при необхідності, для зміни положення номера сторінки можна скористатися кнопками для вирівнювання тексту і розмістити значення колонтитула по центру або по правому краю.
 • Таким чином здійснюється нумерація сторінок в OpenOffice.


  Як змінити стиль форматування

  Можливості офісного пакету дозволяють змінювати стиль при нумерації сторінок в OpenOffice writer. Наприклад, можна використовувати римські цифри або літерні значення замість стандартних арабських. Для того, щоб це зробити, необхідно навести курсор миші на що з'явився номер сторінки і зробити подвійне клацання лівою кнопкою миші. Відкриється вікно з безліччю варіантів оформлення. Для того щоб змінити стиль номерів сторінок необхідно вибрати один із запропонованих в області «Формат». При необхідності можна змінити шрифт і розмір тексту.
  Нумерація сторінок OpenOffice: як проставити, стиль оформлення

  Як прибрати нумерацію з першої сторінки

  В залежності від формату, може знадобитися зміна порядку нумерації. Деякі стандарти оформлення вимагають відсутність порядкового значення на першій сторінці. Наприклад, при наявності в документі титульного аркуша. Щоб почати нумерацію з другої сторінки, необхідно:
 • перейти в пункт «Формат» і в розкрився списку вибрати «Стилі»;
 • у віконці натиснути на іконку «Стилі сторінки»;
 • навести курсор на підпункт «Перша сторінка» і натиснути праву кнопку миші;
 • в розкрився контекстному меню вибрати «Змінити»;
 • у вікні поставити галочку навпроти «Увімкнути. нижній колонтитул» і підтвердити зміни, натиснувши «Ок».
 • Таким чином забирається порядковий номер тільки на першій сторінці, тоді як на інших він залишається.
  Нумерація сторінок OpenOffice: як проставити, стиль оформлення

  Відображення в інших програмах

  Для відображення документа з мінімальними втратами інформації рекомендується використовувати ту ж програму, в якій вона була створена. При спробі запустити його в інших офісних пакетах або на тому ж, тільки застарілою версією, нумерація сторінок може пропасти.

  Висновок

  Openoffice – це безкоштовний офісний пакет, можливості якого дозволяють виконувати безліч завдань оформлення документів незалежно від покладених на них вимог. Функціонал програми не обмежується роботою з нижніми і верхніми колонтитулами. Пакет чудово підходить для роботи з графічній, табличній інформацією, дозволяє використовувати спеціальні символи, вказувати автора документа. В даній статті було розглянуто нумерація сторінок в OpenOffice, а також розглянуто способи її форматування.

  Популярі новини
  Загрузка...