Особливості поля "Лічильник", в чому полягає його функція

4645 0 Новини високих технологій

Невід'ємною частиною більшості таблиць БД є поле «Лічильник». У чому полягає особливість цього стовпця, які функції він виконує та якими властивостями володіє, ми розглянемо нижче. Для цього більш докладно зупинимося на поняттях баз даних, їх об'єктів і, зокрема, таблицях, елементом якого і є лічильник.

Бази даних

Зробимо невеликий екскурс в інформатику баз даних. БД – це безліч таблиць з інформацією, між якими існують зв'язки. БД зручні для зберігання великої кількості даних, що відносяться до однієї теми. У бізнесі використовують бази для зберігання інформації про клієнтів: імена, дати народження, адресу, паспортні та інші особисті дані.
Особливості поля "Лічильник", в чому полягає його функція
По кожному з клієнтів ведеться запис про замовлення: товар і його кількість, дати, спосіб доставки, інші особливості. Сама інформація про товари теж міститься в сховищах і являє собою повний набір параметрів, що характеризують вироби для продажу.


Банки зберігають у своїх базах даних інформацію про клієнтів, вкладах і кредитах. Тут же містяться фінансові параметри, що дозволяють формувати звітність для аналізу бізнесу і надання контролюючим органам. Туристична компанія працює з БД, в якій зберігаються дані про партнерів по бізнесу, туристів, готелях та екскурсіях. З допомогою спеціальних програм здійснюються розрахунки тарифів і вартості турів. Таким чином, дані, які містяться в базі даних, що відповідають тій галузі, в якій працює компанія.

Об'єкти БД

Основний об'єкт бази даних – таблиця, головне сховище інформації БД. Це ті таблиці, що ми звикли бачити на заняттях у школі чи Вузі, в книжках та підручниках. Вони складаються з рядків, які в базах даних називаються записами або кортежами, і стовпців, що носять найменування полів.


Форми містять ті ж значення, що і таблиці, але в тому вигляді, який найбільше підходить для роботи користувачів. В інтерфейсі форми використовуються для обробки записів таблиць: додавання нових, зміна існуючих, видалення непотрібних. Містять поля однієї таблиці або декількох всі стовпці або тільки деякі.
Особливості поля "Лічильник", в чому полягає його функція
Запити виконують основну роботу по взаємодії інтерфейсних форм з іншими об'єктами БД, їх елементами і самою базою. Коли ви просто натискаєте кнопку «Видалити рядок» на формі додатка БД, саме запит завершує дію та виконує ваші вимоги. Для виводу інформації на принтер задіюються звіти, а для виконання процедур у відповідь на події в інтерфейсі додатка БД передбачені макроси і модулі.

Особливості таблиць БД

Як ми знаємо ще з курсу інформатики, бази даних складаються з таблиць. Кожен рядок містить дані, що відносяться до одного об'єкту. Наведемо приклад. В БД туристичного агентства міститься таблиця «Готелі», кожен запис якої містить повну інформацію по одному з готелів: назва, категорія, адреса, посилання на веб-сайт, номер телефону та факсу і т. д.
Особливості поля "Лічильник", в чому полягає його функція
Кожен із стовпців визначає, які саме значення в ньому знаходяться. З того ж прикладу готелів видно, що одне з полів носить назву «Найменування», і в ньому полягають тільки назви готелів. Інше поле – категорія, сюди записується, скільки зірок у даного готелю. Таким чином, пройшовши по всьому стовпцю, ми бачимо значення одного параметра кожної з рядків.
Поля баз даних мають різні типи: текстові, числові, грошові, логічні, у форматі дати і час. Це визначає обмеження, які накладаються на значення в цих стовпцях. Визначивши тип поля «Дата й час», ми вже не зможемо внести в нього прізвище або ім'я, в числовому полі заборонено введення буквених символів, а в логічний стовпець можна вписати вартість. Окремо стоїть тип поля «Лічильник». У чому полягає особливість його використання, розглянемо нижче.

Поле типу «Лічильник»

Звернемося знову до нашої таблиці готелів. В першому стовпці, яке носить назву «Код», ми бачимо числа – порядкові номери кожного з готелів. Вони не повторюються і позначають запис таким чином, щоб ми точно знали, під яким номером міститься в таблиці той чи інший готель. Це допомагає легко знайти потрібний готель за цим кодом. Поле «Код» має тип даних «Лічильник». У чому полягає особливість цього поля, виходячи з інформації вище? Насамперед, це унікальність значень стовпця. Це властивість забезпечує однозначність ідентифікації запису. У таблиці не може бути два записи з одним і тим же значенням параметра «Код». Унікальність значень поля дозволяє використовувати його в якості первинного ключа, тобто, стовпця, на яке посилаються поля з інших таблиць.
Ще однією здатністю лічильника є автоинкрементность – властивість автоматичного нарощування номери. Завдяки їй, користувачеві не потрібно замислюватися над тим, яке число вводити для наступного запису. Система сама збільшить номер попередньої і привласнить це число нової.

Приклад

В нашій експериментальній базі Access додана таблиця «Готелі». Поле-лічильник носить назву «Код», нумерація починається з одиниці. Друга таблиця бази – «Регіони» - теж містить поле лічильник. У чому полягає особливість таблиці регіонів? У тому, що її запису використовуються таблицею готелів для завдання розміщення готелю. Тут значення вибирається з випадаючого списку:
Особливості поля "Лічильник", в чому полягає його функція
А по регіонах ми можемо подивитися розташовані там готелі:
Особливості поля "Лічильник", в чому полягає його функція
Таким чином, поле-лічильник – значущий елемент таблиць баз даних, що дозволяє однозначно ідентифікувати запис, автоматично присвоювати їй унікальний номер і потім використовувати цей номер при посиланні на рядки об'єкта з іншої таблиці.

Популярі новини
Загрузка...