Перевантаження дискового кешу в uTorrent: 5 способів позбавитися від помилки

158 0 Новини високих технологій

Іноді при використанні програми uTorrent на рядку стану (межує з панеллю завдань) з'являється напис: "Диск перевантажений (х%)". Ця помилка називається перевантаженням дискового кешу в uTorrent і істотно знижує швидкість завантаження файлів.

Чому виникає помилка переповненого кеша і чим вона є шкідливою?

Перевантаження дискового кешу в uTorrent: 5 способів позбавитися від помилки
Головна причина появи цієї проблеми криється в конструкції жорсткого диска. Всередині він являє собою кілька пластинок, що обертаються зі швидкістю 7-10 оборотів в хвилину. З-за такої конструкції швидкість надходження нової інформації і швидкість запису сильно розрізняються. Для обходу цього недоліку в конструкції присутній кеш ємністю кілька десятків мегабайт, призначений для зберігання файлів до моменту їх перенесення на магнітні диски.


Якщо швидкість надходження інформації в цей кеш більше, ніж її запису, то він заповнюється. Програма припиняє завантаження і чекає, поки він звільниться. Це збільшує загальний час завантаження файлів. Одночасно з цим процесом в лівій частині рядка стану з'являється напис, що повідомляє користувачеві uTorrent про перевантаження дискового кешу. SSD накопичувачі не страждають від цієї проблеми. Найчастіше вона з'являється на старих HDD, підключаються по інтерфейсу Sata-1 і IDE. Друга причина – невірні налаштування програми і помилки в коді. Для вирішення проблеми швидкого заповнення кеша жорсткого диска торрент-клієнт завантажує інформацію в оперативну пам'ять, а звідти в кеш диска і потім на магнітні пластини. Це робиться автоматично, але іноді він невірно виділяє місце в ОЗП.


Рішення № 1: встановлення ліміту на швидкість завантаження

Перший спосіб усунути 100 % перевантаження дискового кешу в uTorrent 342 і попередніх версіях – обмежити максимальну швидкість завантаження. Зробити це можна для поточних і майбутніх роздач або тільки для поточних. У першому випадку в рядку стану потрібно натиснути ПКМ (права кнопка миші) на лічильнику загальної швидкості завантаження, а в меню вибрати значення. Перебираючи значення, потрібно домогтися зникнення помилки.
Перевантаження дискового кешу в uTorrent: 5 способів позбавитися від помилки
У другому випадку послідовність дій наступна:
Перевантаження дискового кешу в uTorrent: 5 способів позбавитися від помилки
 • Перейти до підрозділу «Офлайн» (Downloading) у лівій частині вікна.
 • Виділити всі доступні роздачі.
 • Натиснути ПКМ та вибрати в контекстному меню пункт «Пріоритет швидкості» (Bandwidth allocation).
 • У відкритому субменю перейти в «Обмежити прийом» (Set download limit).
 • Підібрати значення, при яких помилка пропаде.
 • Рішення № 2: зміна налаштувань uTorrent

  Для усунення помилки перевантаження дискового кешу в uTorrent можна скористатися 4 пунктами налаштувань:
 • ручна установка розмірів кеша в ОЗУ;
 • попереднє резервування місця на жорсткому диску;
 • обмеження максимальної кількості завантажуваних роздач;
 • зміна параметра diskio.use_partfile.
 • Щоб виправити обсяг оперативної пам'яті, що виділяється під кеш, потрібно виконати наступний алгоритм:
 • зайти в «Настройки програми» і вибрати розділ «Розширені» (Advanced);
 • перейти до підрозділу «Кешування» (Disk cache);
 • поставити галочку біля рядка «Замість автовибору використовувати зазначений розмір» і в текстовому полі вписати цифру, кратну 128 (256386512 та інше), максимальне число не повинно бути більше обсягу встановленої оперативної пам'яті;
 • Перевантаження дискового кешу в uTorrent: 5 способів позбавитися від помилки
 • змінювати значення до зникнення помилки.
 • Для попереднього виділення місця на жорсткому диску під файли роздачі треба в «Налаштуваннях програми» у розділі «Загальні» встановити прапорець «Розподіляти всі файли».
  Перевантаження дискового кешу в uTorrent: 5 способів позбавитися від помилки
  Третім способом позбутися від перевантаження дискового кешу в uTorrent є зменшення кількості одночасних завантажень. Четвертий спосіб: змінити значення параметра diskio.use_partfile. Алгоритм наступний: 1. Зайти в розділ розширених налаштувань («Налаштування програми»> «Додаткові»). 2. Знайти відповідний пункт у списку (він буде на початку) і виділити його. 3. Поставити позначку у нижній половині вікна в гурток «Ні».
  Перевантаження дискового кешу в uTorrent: 5 способів позбавитися від помилки
  4. Натиснути Ок і перезапустити програму.

  Рішення № 3 : апгрейд

  У деяких випадках маніпуляції з налаштуваннями не допомагають в усуненні перевантаження дискового кешу в uTorrent. Тоді залишається тільки замінити компоненти системного блоку на більш продуктивні. Але цей спосіб необхідний тільки дуже старих комп'ютерів (15 і більше років). Способи, які позбавляють від переповненого кеша в uTorrent, настільки прості, що з цією проблемою зможе впоратися навіть новачок.

  Популярі новини
  Загрузка...