Що краще: uTorrent або MediaGet: порівняння популярних торрент-клієнтів

205 0 Новини високих технологій

Торрент-трекер – співтовариство користувачів, що дозволяє їм обмінюватися файлами за допомогою протоколу Bitorrent. Інструментом для цього взаємодії стали невеликі програми – торрент-клієнти. На сьогоднішній день їх існує більше десятка. Але найбільш відомі серед них три: MediaGet, uTorrent і Zona. У статті наведемо їх інтерфейси і функціонал, а також спробуємо дати відповідь на питання про те, що краще – uTorrent або Mediaget або Zona.

uTorrent: переваги і недоліки

Першим учасником у порівнянні того, що краще – uTorrent або MediaGet, буде безкоштовна базова (classic) версія uTorrent (рос. «Мюторрент» або «Юторрент»). Він вперше побачив світ у вересні 2005 року у вигляді бета-версії з індексом 1.1. За 13 років він багато разів оновлювався і його поточна версія – 3.5.


До достоїнств програми можна віднести наступні нюанси:
 • Невимогливість до ресурсів.
 • Вона працює на всіх версіях Windows: від 98 до 10. Головний файл займає на жорсткому диску всього 1-2 Мб. Під час роботи клієнт займає 5-7 Мб оперативної пам'яті залежно від інтенсивності роботи.
 • Простий і зрозумілий інтерфейс.
 • Що краще: uTorrent або MediaGet: порівняння популярних торрент-клієнтів
  Він дуже схожий на полегшену графічну оболонку Windows XP. Всі кнопки для управління закачуванням («старт», «пауза», «зупинка») знаходяться над списком роздач. Меню налаштувань структуровано і дозволяє швидко відшукати потрібну опцію.
 • Можливість створювати власні торрент-файли для обміну файлами.
 • Що краще: uTorrent або MediaGet: порівняння популярних торрент-клієнтів
  Ця опція не так важлива для звичайного користувача, але необхідна для тих, хто створює власні роздачі на торрент-трекерах.
 • Повна відсутність реклами у версіях 1.1-2.2.
 • Локалізація.
 • Програма перекладена на 2 десятки мов, включаючи російську.
 • Бонусна гра у вікні з інформацією про версію програми.
 • При натисканні на англійську букву «Т» запускається мініатюрний тетріс. У старих версій недоліків немає, а ось у версії 3.0 і вище – є: реклама в лівій і верхній частині вікна. Існує версія класичного uTorrent без реклами, але вона коштує 5 доларів.
  Що краще: uTorrent або MediaGet: порівняння популярних торрент-клієнтів

  MediaGet: переваги і недоліки

  Другим учасником у порівнянні того, що краще – MediaGet або uTorrent, буде «МедиаГет». Він з'явився в 2010 році, повністю безкоштовний і є основним конкурентом платного uTorrent Pro, стоїть 20 доларів (1250 рублів).


  Що краще: uTorrent або MediaGet: порівняння популярних торрент-клієнтів
  Розглянемо його переваги.
 • Вбудований пошук.
 • Що краще: uTorrent або MediaGet: порівняння популярних торрент-клієнтів
  Ця функція дозволяє знаходити фільми, програми або музику з торрент-трекерам, які працюють без реєстрації та рейтингової системи. У список трекерів також можна додати сервіси, подібні rutracker.org.
 • Мультимедіа-плеєр.
 • Що краще: uTorrent або MediaGet: порівняння популярних торрент-клієнтів
  Він дозволяє переглядати відео та слухати музику під час її завантаження або ж після її закінчення без необхідності встановлення сторонніх програвачів.
 • Інтерфейс.
 • Що краще: uTorrent або MediaGet: порівняння популярних торрент-клієнтів
  Він такий же простий, як і в uTorrent – на панелі винесені тільки потрібні кнопки. Останні дуже схожі на елементи інтерфейсу Windows Vista або Seven. Налаштування більш обмежені і не дозволяють порушити роботу програми в кілька кліків. Недоліків у «МедиаГет» є два.
 • Реклама.
 • Це наслідок безкоштовності програми. Відключити її можна за допомогою сторонніх програм – AdMuncher або Adguard, наприклад.
 • Чорний список всіх антивірусних програм.
 • З моменту її появи в Мережі ходить слух, що ця програма потай виконує шкідливий код. Перевірки фахівцями компаній Dr.Web і «Лабораторії Касперського» довели протилежне, але визнали торрент-клієнт потенційно небезпечним.
  Клієнт Zona по функціоналу дуже схожий на MediaGet і відрізняється від нього тільки зовнішнім виглядом.
  Що краще: uTorrent або MediaGet: порівняння популярних торрент-клієнтів

  Так що краще: uTorrent або MediaGet ?

  Якщо порівнювати переваги цих програм, то більш зручним для користувача є MediaGet. Адже він може відтворювати аудіо - і відеофайли вбудованим плеєром. В uTorrent є схожа функція, але для неї використовується Windows Media Player або інша встановлена програма. Повноцінний вбудований плеєр доступний у версії «Юторрент Про». Пошуку по декількох трекерам в uTorrent зараз немає, хоча у версії 2.2.х була схожа функція. За цим критерієм MediaGet краще. Інтерфейси обох програм сильно різняться з-за закладених в них функцій. Але вони приємні і зрозумілі, що дозволяє з ходу розібратися в них. Грунтуючись на знанні переваг та недоліків програм, можна сказати, що торрент-комбайн «МедиаГет» краще підходить недосвідченим користувачам. Іншим же рекомендується використовувати uTorrent в зв'язці з повноцінними плеєрами.

  Висновок

  Однозначну відповідь на запитання про те, що краще – Torrent або MediaGet, дати складно, так як у кожного юзера свої переваги. Єдиним вирішенням цієї проблеми є поперемінне використання обох програм з наступним вибором фаворита.

  Популярі новини
  Загрузка...