Перевірка швидкості флешки: визначення і збільшення швидкості флешки, перевірка флешки на віруси, огляд флешок різних виробників

308 0 Новини високих технологій

Ні для кого не є секретом, що сучасні USB-накопичувачі у вигляді звичайних флешок і знімні карти пам'яті дуже сильно потіснили на ринку носіїв інформації і дискети, і вважалися колись найбільш часто використовуються оптичні диски. Однак при всій своїй компактності і значних обсягах, доступних для зберігання даних, всі моделі таких пристроїв швидкості доступу до них та можливості проведення будь-яких дій, пов'язаних із копіюванням або переміщенням файлів, відрізняються досить сильно. І саме швидкість USB-флешки або карт пам'яті, які, за великим рахунком, теж можна віднести до цього класу пристроїв, найчастіше і зумовлює вибір на користь того або іншого пристрою. Спробуємо розібратися, яким чином можна провести тестування носіїв будь-якого типу на предмет визначення їх істинної швидкості роботи, оскільки заявлені виробником сухі характеристики з реальним станом справ можуть не збігатися.


Фактори, що впливають на швидкість читання і запису

І для початку визначимо кілька найважливіших чинників, які впливають на швидкісні показники будь-якого пристрою. Одним з найважливіших критеріїв більшість фахівців називають використовуваний тип підключення.
Перевірка швидкості флешки: визначення і збільшення швидкості флешки, перевірка флешки на віруси, огляд флешок різних виробників
У випадку з флешками мова, звичайно ж, йде про різних стандартах USB (2.0 і 3.0). Зрозуміло, що третя версія забезпечує більш високу продуктивність. Але ж в цьому випадку і сам накопичувач повинен його підтримувати. Толку з підключення носія, який розрахований на використання портів USB 2.0 підключеного до інтерфейсу 3.0? Другий не менш важливий фактор – тип файлової системи, який використовується при форматування накопичувача. Сьогодні найчастіше застосовуються стандарти NTFS і FAT32 причому перший забезпечує більш високу швидкість взаємодії флешки з операційною системою і використовуються для підключення портами.


Перевірка швидкості флешки: визначення і збільшення швидкості флешки, перевірка флешки на віруси, огляд флешок різних виробників
Стандарт exFAT є досить специфічним і використовується в основному у відмінних від Windows, а також іноді застосовується при роботі з картами пам'яті. для карт пам'яті такі критерії також застосовуються, однак тут більш значиму роль відіграють типи додаткових пристроїв, званих кард-рідерами, які теж можуть різнитися за своїми характеристиками. Але в будь-якому випадку для всіх таких девайсів на комп'ютері повинні бути встановлені відповідні (бажано найсвіжіші) драйвери, без яких про роботу зі знімними носіями інформації можна і не мріяти.

Заявлені характеристики виробника

Таким чином, перевірку швидкості USB-флешки слід виконувати з урахуванням усіх вищевказаних факторів. Але ж при покупці таких пристроїв в магазині вам навряд чи запропонують провести тест, і доведеться задовольнятися виключно характеристиками, зазначеними виробником на упаковці.
Перевірка швидкості флешки: визначення і збільшення швидкості флешки, перевірка флешки на віруси, огляд флешок різних виробників
Дійсно, насамперед слід звернути увагу на підтримувані стандарти підключення і настройки читання і запису. Майте на увазі, що заявлена швидкість є максимальною (будь-який виробник вказує такі характеристики, якщо можна так сказати, для ідеальних умов роботи пристрою). І, на жаль, цей максимум не завжди відповідає дійсному значенню, оскільки багато виробники, намагаючись просувати свою продукцію на ринку, просто завищують характеристики (а деякі ще і розхвалюють свої девайси, кажучи про те, що їх продукція набагато краще конкурентів). Звичайно, імениті компанії такими речами займатися не стануть, але, самі розумієте, реклама є двигуном торгівлі.

Який накопичувач вибрати?

Що ж стосується вибору потрібного пристрою, доцільно заздалегідь почитати інформацію про те чи іншому виробнику флешок та карт пам'яті в інтернеті, а також уточнити наявність або можливість використання для таких пристроїв додаткового програмного забезпечення (наприклад, для усунення наслідків можливих збоїв, установки оригінальних прошивок контролерів і т. д.). Нарешті, не полінуйтеся просто почитати відгуки користувачів про обраної моделі накопичувача, що стосуються швидкості роботи, зручності використання і т. д. Вибір флешки – справа суто індивідуальна і залежить від уподобань самих користувачів. Однак, якщо подивитися на умовні сумарні рейтинги за підсумками 2017 року, можна виділити декілька виробників і моделей, які є кращими у своєму класі. Серед найбільш швидкісних пристроїв, безумовно, лідирує модель SanDisk Extreme PRO USB 31256 GB. У класі накопичувачів з місткістю 16-32 Гб перевагу в більшості випадків віддається пристроїв Transcend JetFlash 780 і Corsair 16Gb Flash Voyager GT USB 3032GB (серійний номер CMFVYGT3B). Серед носіїв інформації з об'ємом від 64 до 128 Гб перші два місця поділили флешки HyperX Savage та Transcend 128GB JetFlash 75064Gb. Кращими серед девайсів великої ємності визнані моделі HyperX Savage 512GB і Kingston DataTraveler Ultimate GT 1TB. Нарешті, в ретиинге флешок, мають два типи підключення, перші місця віддані моделям ADATA i-Memory UE71032GB і SanDisk Ultra Dual USB 3.0 Drive 32GB.
Примітка: майже всі пристрою SanDisk, незважаючи на присутність в рейтингах, у багатьох користувачів особливого захвату не викликають тільки з тієї причини, що для непередбаченого відновлення їх роботи або перепрошивання виробник не створив жодної рідної утиліти, тому доводиться задовольнятися або універсальними програмами, або розробками для інших накопичувачів.

Перевірка флешки на швидкість читання і запису у програмі USB Flash Benchmark

Тепер приступимо до тестування знімних накопичувачів безпосередньо. У Windows-системах таких коштів немає.
Перевірка швидкості флешки: визначення і збільшення швидкості флешки, перевірка флешки на віруси, огляд флешок різних виробників
У кращому випадку, задавши копіювання якийсь файлу або декількох, можна буде відстежити тільки поточну швидкість. А вона може залежати і від обсягу переміщуються даних, і від наявності вільного місця на самому носії, і від факторів, зазначених вище. Це не завжди зручно, оскільки досить часто перевірка швидкості флешки повинна включати і максимальні, і усереднені показники, причому і для запису і для читання одночасно. В цьому відношенні більшість фахівців рекомендує використовувати невелику утиліту під назвою USB Flash Benchmark. Вона, до речі, дуже часто застосовується для складання умовних рейтингів тестування носіїв різних виробників.

Перевірка швидкості флешки: визначення і збільшення швидкості флешки, перевірка флешки на віруси, огляд флешок різних виробників
В ній після підключення флешки до відповідного їй порту потрібно вибрати свій пристрій і натиснути кнопку запуску тестування (Benchmark). Після цього запуститься процес, а результат в реальному часі буде відображатися у вигляді графіка з висновком опису поточного події або тесту в спеціальному вікні. Програма проводить перевірку швидкості читання флешки, використовуючи для цього стандартні методи. А ось швидкість запису визначається шляхом передбачуваного тестового копіювання пакетів з даними різного об'єму по мірі його зменшення (загальний становить 100 Мб, а тестування проводиться в три етапи для кожного окремо взятого розміру). На основі цього і розраховується результат. Забігаючи вперед, можна відзначити той факт, що практично у всіх відомих пристроїв перевірка швидкості запису на флешку показує, що вона в 12-2 рази нижче, ніж швидкість читання. По завершенні тестування неважко буде зробити висновок про продуктивність пристрою. У програмі є можливість відправки свого результату на сайт розробника, де можна подивитися тести і інших користувачів, вибравши певну модель з урахуванням виробника та обсягу флешки зі списку.

Перевірка швидкості флешки в додатку Check Flash

Ця утиліта в деякому сенсі є застарілою. Однак її унікальність полягає в тому, що при перевірці швидкості флешки вона здатна самостійно виробляти ще й перевірку накопичувача з виявленням помилок або збійних секторів.
Перевірка швидкості флешки: визначення і збільшення швидкості флешки, перевірка флешки на віруси, огляд флешок різних виробників
А ось незручність використання цього додатка полягає в тому, що по закінченні перевірок флешку доведеться заново відформатувати, для чого можна скористатися навіть стандартними засобами Windows-систем.

Основна методика прискорення читання і запису

З визначенням швидкості копіювання на флешку тестової інформації та визначенням на цій основі максимальної і усередненої швидкості виконання тієї чи іншої операції трохи розібралися. Тепер коротко про прискорення доступу до пристрою і підвищенні його потенційної продуктивності. Для отримання максимально точного результату тестів використовуйте підключення тільки через той USB-інтерфейс, на яке пристрій розрахований.
Перевірка швидкості флешки: визначення і збільшення швидкості флешки, перевірка флешки на віруси, огляд флешок різних виробників
Що ж стосується ручного прискорення, форматуйте носії в NTFS, якщо в кожному конкретному випадку інші файлові системи не є обов'язковими до використання. Періодично перевіряйте пристрою на помилки, а відключення від комп'ютера здійснюйте тільки з безпечним витягом. Само собою зрозуміло, дотримуйтесь умови зберігання носіїв і не піддавайте їх механічному або тепловому впливу.

Що і як використовувати для перевірки накопичувачів на віруси?

Іноді перевірка швидкості флешки може давати спотворений результат, що може бути пов'язано з впливом вірусів. Для їх виявлення і нейтралізації можна використовувати штатні сканери, встановлені в операційній системі. Але в деяких випадках логічніше скористатися портативними антивірусними програмами від «Лабораторії Касперського» або розробників «Доктора Веба», але тільки за умови їх запуску не перевіряється з носія, а, наприклад, з жорсткого диска комп'ютера.
Перевірка швидкості флешки: визначення і збільшення швидкості флешки, перевірка флешки на віруси, огляд флешок різних виробників
Деякі віруси (особливо приховані файли Autorun формату INF) зі знімних носіїв можна видалити самостійно. Якщо це виявляється неможливим, допоможе утиліта Unlocker.

Короткі відомості про виправлення неполадок читання накопичувачів

Нарешті, перевірка швидкості флешки може дати зовсім не той результат, на який розраховував користувач, через пошкодження програмної частини контролерів. У цьому випадку рекомендується застосовувати відновлювальні утиліти начебто D-Flash Doctor або встановлювати оригінальні прошивки на основі ідентифікаторів пристроїв, визначених, наприклад, у програмі ChipGenius. Якщо не допоможе взагалі нічого, можна скористатися універсальною утилітою низькорівневого форматування HDD LLFT або додатками, розробленими самим виробниками для своїх лінійок випускаються пристроїв (зазвичай такі програми викладаються для вільного скачування прямо на офіційних сайтах).

Популярі новини
Загрузка...