Покрокова інструкція по тому, як у "Опен Офісі" пронумерувати сторінки

178 0 Новини високих технологій

При роботі з багатосторінковими документами іноді з'являється потреба в нумерації сторінок. Це дія часто необхідно виконувати також при виконанні будь-яких наукових робіт, наприклад, курсових проектів або ж дипломних. У будь-якому випадку, необхідно володіти знаннями, як пронумерувати сторінки «Опен Офісі». На щастя, робиться це не так вже важко, зате результат забезпечить вам просту навігацію по документу.

Крок 1: готуємо область для вставки нумерації

Для багатьох стає проблемою розміщення номерів сторінок, адже даний артикул повинен розташовуватися в нижній частині обличчя, а текстовий курсор туди ніяк не виходить встановити, адже програмою заздалегідь задані поля. Справа в тому, що нумерацію необхідно виконувати на колонтитулах – верхньому або нижньому. Зараз буде розказано, як підготувати область для вставки нумерації.


 • Відкрийте документ, аркуші якої необхідно пронумерувати.
 • У верхній частині вікна натисніть на кнопку «Вставка».
 • У контекстному меню наведіть курсор на пункт «Нижній колонтитул» або «Верхній колонтитул». Вибір залежить від того, з якого боку ви хочете, щоб відображались номери сторінок.
 • У додатковому меню встановіть позначку навпроти пункту «Звичайний».
 • Покрокова інструкція по тому, як у "Опен Офісі" пронумерувати сторінки
  Відразу після цього з'явиться колонтитул, і в ньому буде відображатися курсор. Якщо це так, то ви зробили все правильно і можна приступати безпосередньо до інструкції, як в «Опен Офісі" номер сторінки». Проте, якщо щось пішло не так, колонтитул створився, але курсор знаходиться не в його області, а в текстовій, тоді просто наведіть стрілку на колонтитул і натисніть ліву кнопку миші.


  Крок 2: виконуємо вставки номерів сторінок в програмі «Опен Офіс»

  Отже, курсор встановлений в потрібному місці і все готово для того, щоб пронумерувати сторінки документа. Для цього вам необхідно виконати кілька простих дій:
 • Натисніть на кнопку «Вставка», яка розташована у верхній частині вікна програми.
 • У контекстному меню наведіть курсор на рядок «Поля».
 • У додатковому меню, яке з'явиться, клацніть по рядку «Номер сторінки».
 • Покрокова інструкція по тому, як у "Опен Офісі" пронумерувати сторінки
  Відразу після виконання цих трьох простих дій ви можете помітити, що в нижній або верхній частині аркуша з'явилися номери сторінок. Тепер ви знаєте, як в «Опен Офісі» пронумерувати сторінки.

  Як скасувати нумерацію на першій сторінці документа

  Як пронумерувати сторінки «Опен Офісі», ви тепер знаєте, але що, якщо вам необхідно титульний аркуш, який йде першим, залишити без номера? В цьому випадку необхідно вдатися до деяких простим маніпуляціям, про яких і піде мова далі по тексту:
 • Клікніть в будь-якому місці на титульному аркуші.
 • У верхній частині вікна натисніть на кнопці «Формат».
 • У контекстному меню виберіть опцію «Стилі».
 • Покрокова інструкція по тому, як у "Опен Офісі" пронумерувати сторінки
  Відкриється вікно «Стилі й форматування». У ньому вам необхідно вибрати пункт «Перша сторінка». Відразу після цих дій титульний аркуш буде позбавлений нумерації, відповідно, ви виконаєте поставлене завдання.

  Висновок

  Ось ми і розібралися, як в «Опен Офісі» пронумерувати сторінки. Як можна помітити, це завдання виконати досить просто, тому ні у кого не повинно виникнути проблем при її виконанні. Варто також відзначити і те, що в деяких випадках титульний лист необхідно залишити без номера. На щастя, програма «Опен Офіс» дозволяє це зробити.

  Популярі новини
  Загрузка...