Як налаштувати .htaccess для Wordpress - покрокова інструкція

89 0 Новини високих технологій

Захист веб-ресурсу, редирект сторінок, кешування і інші можливості можуть бути організовані за допомогою файлу .htaccess, якщо це дозволено у головному конфігураційному файлі Apache. Сайт, що функціонує на веб-сервері Apache, - найбільш часто зустрічається варіант. Частка інших варіантів підтримки хостингу не так мала, але знати і передбачати розміщення веб-ресурсу на базі веб-сервера Apache - завжди безпечний варіант для створення надійного і якісного сайту.

Підстави для захисту допомогою .htaccess

При зверненні браузера до сайту використовуються правила, зазначені у файлі .htaccess. Наприклад, для перевірки правомірності дій відвідувача або перенаправлення на інший ресурс. Будь-яка зміна цього файлу починає діяти миттєво.


Система управління сайтами (CMS) WordPress користується великою популярністю і це вагома підстава займатися питаннями захисту.
Як налаштувати .htaccess для Wordpress - покрокова інструкція
Якби сайт був написаний з нуля, без використання будь-якої CMS, зламати його було б складніше. Якщо сайт створений на базі популярного інструментарію - завжди є шанс, що зловмисник отримає потрібні знання і зробить спроби вкрасти контент або завдати шкоди веб-ресурсу. Особливу небезпеку для сайту можуть представляти власні працівники підприємства, у яких є особистий інтерес створити проблеми наймачеві, особливо коли вони вважають, що їм була нанесена «образа», звільнення їх було не законним або, що їм платять занадто маленьку заробітну плату. Конкуренти можуть створювати перепони, щоб прибрати суперника з ринку, а вільні хакери можуть виявити цікавість просто з цікавості або бажання навчитися ламати веб-ресурси. Світ Інтернету - середовище для здійснення різних задумів і ідей, не завжди правомірних і позитивних. Потрібно вміти захищати свої ресурси та інтереси.


Загальні причини використання .htaccess

Файл .htaccess знаходиться в корені сайту і управляє ним. Це не тільки обмеження, але і дозволу. За допомогою правил можна управляти кешуванням і прискорити роботу сайту, або організувати редирект сторінок. Можна розподілити функції адміністрування за різними IP-адресами, визначити, кому і що дозволено змінювати, читати або записувати.
Як налаштувати .htaccess для Wordpress - покрокова інструкція
Правила можуть бути розписані по папках. Кореневий файл .htaccess для WordPress містить початку рядка коду, контрольованого цією системою управління контентом: рядки між «# BEGIN WordPress» і «# END WordPress», а також інші правила від хостера або адміністратора сайту. Останній може створити в папках WordPress свої додаткові файли .htaccess для визначення допустимих дій щодо файлів і внутрішніх папок. Керування захистом і дозволами будується в стилі спадкування. Тобто файл .htaccess, що знаходиться в корені сайту, діє на весь сайт, а файл, розміщений наприклад, в папці wp-content, чинить додатковий вплив на файли і папки всередині.

Об'єкти особливої уваги

Файл .htaccess для WordPress повинен враховувати структуру папок та розміщення інформації. Ніколи не слід скидати з рахунків можливість проблем з установкою PHP, коли в разі непередбаченого збою або планомірно підготовленої атаки, важливі файли CMS (wp-config, файли теми, налаштувань або плагінів) будуть прочитані зловмисником.
Спам і лавиноподібне коментування може йти з певних адрес або в певному стилі (за часом, за змістом, за логікою атаки тощо). Аналізуючи положення та зміст сайту, здогадуючись про можливі проблеми, важливо оцінити власний веб-ресурс як сукупність об'єктів, що підлягають особливій увазі і на цій підставі визначити систему правил, заборон і дозволів для створення коректного файлу .htaccess.
Як налаштувати .htaccess для Wordpress - покрокова інструкція
Важливо поєднувати інтереси головного об'єкта (відвідувача) і можливості власного ресурсу в Мережі (сайту). Якщо сайт-обличчя компанії, містить конфіденційну інформацію або є джерелом доходів, то він являє собою систему об'єктів особливого уваги. Створити сайт - це мала завдання, забезпечити його нормальне функціонування - головне завдання. Файл .htaccess для WordPress не так часто доведеться міняти. Ця система працює стабільно, надійно і розробники постійно покращують її характеристики в плані захисту від зловмисників. Але переглянути правила захисту і діючі дозволи адміністратора сайту ніколи не буде зайвим.

Редиректи на стандартні ситуації

Редирект може знадобитися в різних ситуаціях. Наприклад, при перенесенні сайту на інший хостинг, для цілей SEO або коректного індексування сторінок, для трансляції довгих посилань в короткі.
Найбільш часто використовується редирект в ситуаціях 401403404 і 500. Сторінки статусу сервера 404 і 500 - найбільш часто використовуються, але дуже рідко власники ресурсів витягують з них користь або використовують можливість перенаправлення на нормально підготовлену сторінку з продуманим контентом.
Як налаштувати .htaccess для Wordpress - покрокова інструкція
Ситуації «сторінка не знайдена», «помилка авторизації», «помилка сервера» або інший стан сервера - не привід малювати знак «стоп», інформувати про «проблему сервера», доцільно відвести користувача на працюючу сторінку і забезпечити його роботу. Тут .htaccess для WordPress виступає як буфер, що закриває проблему, що виникла на сайті. І зовсім не обов'язково виводити відвідувача на іншу сторінку сайту, можна вивести його на іншу сторінку іншого ресурсу і сформувати повідомлення адміністратора про виниклу проблему. В усіх ситуаціях важливо надати те, що потребує відвідувач, коли він переслідує мету використовувати сайт за призначенням і блокувати будь-які неправомірні дії зловмисника, спроби злому або крадіжки контенту.

Кешування контенту сайту

Ємний контент, картинки, тексти або сторінки в цілому можуть бути сформовані одного разу і не передаватися клієнту (браузеру) при кожному новому запиті. Файл .htaccess для WordPress може забезпечити вирішення завдання формувати і передавати в браузер відвідувача тільки оновлені елементи. Кешування прискорює доступ до сайту, але не оптимізує його. Застосовуючи правила кешування, потрібно бути дуже впевненим у їх об'єктивності і цілеспрямованості. Краще програти кілька секунд в завантаженні і послатися на повільність движка або затримки сервера, ніж надати відвідувачу несвіжий контент. Оптимізацію сайту та варіанти кешування краще передбачити в коді сайту. Правильний .htaccess для WordPress не повинен торкатися вмісту сайту і зачіпати особливості формування контенту кожної сторінки.

Як налаштувати .htaccess для Wordpress - покрокова інструкція
Кешування - це «пережиток минулого», актуальний для великих обсягів інформації, міграції даних, аналітичних процесів та ін. Сайт плюс технологія AJAX - це оновлення елемента сторінки. Перевантаження сторінок не припустима. Якщо на сайт прийшов відвідувач зовсім не обов'язково надавати йому строкату чехарду сторінок. Достатньо однієї сторінки, зміст і функціональність якої змінюється за необхідності.

Загальні правила поєднання .htaccess і сайту

Веб-ресурс .htaccess мати таке ж відношення як будинок до свого фундаменту. Єдина відмінність: тут фундамент можна швидко міняти, то є сайт може бути перенесений на інший хостинг. Налаштувавши редирект в .htaccess, WordPress-сайт не сильно програє. Але можна все записати в блокнотику або файлі і потім переробити, використовуючи засоби системи управління сайтами або можливості нового хостингу. Організувати кешування або правила заборон/дозволів засобами .htaccess також практична задача, але на новому хостингу все це можна буде зробити автоматично. Розумне поєднання .htaccess і WordPress - це коли кожен відповідає за свою ділянку роботи.
Веб-ресурс повинен бути повнофункціональним виробом, який повноцінно працює автоматично на будь-якому хостингу.

Покрокова інструкція по застосуванню .htaccess

Якщо варіант хостингу однозначно визначено і потрібно орієнтуватися на веб-сервер платформи "Лінукс", слід уважно ознайомитися з керівництвом по налаштування веб-сервера Apache і отримати дозвіл від хостера самостійно робити налаштування в файлах .htaccess, які будуть перебувати в різних папках сайту.
Як налаштувати .htaccess для Wordpress - покрокова інструкція
Загальний порядок створення для WordPress .htaccess (https - потрібно ще SSL сертифікат) такий:
 • Отримати загальне уявлення про правила і їх запису за офіційними джерелами (Apache).
 • Систематизувати вимоги по захисту: заборони на читання .htaccess, wp-config.php і папці wp-content - однозначно, інші файли і папки сайту - за їх призначенням і рівнем конфіденційності.
 • Передбачити перенаправлення 301 WordPress .htaccess на час перенесення сайту на інший хостинг або на час проведення профілактичних робіт.
 • Всі виконані дії зафіксувати на папері. Зберігати важливу інформацію щодо налаштування .htaccess в електронному вигляді не бажано.
 • Адміністратор веб-ресурсу, розміщеного на веб-сервері Apache в кожен момент часу повинен точно знати, за що відповідає .htaccess, а що покладено на CMS WordPress.

  Власний сервер або зовнішній хостинг

  Перш ніж купувати SSL-сертифікат для захищених сайтів (https), слід уточнити про можливість надання його власним хостером. Перш ніж орієнтуватися на конкретний зовнішній хостинг, слід оцінити можливість використання власного сервера. Якщо така можливість є, то слід зробити вибір оптимальної "Лінукс"-системи та побудувати власний веб-сервер.
  Як налаштувати .htaccess для Wordpress - покрокова інструкція
  Вибір власної "Лінукс"-платформи - ідеальний фундамент для будь-якого сайту. Добре уявляти собі налаштування httpd.conf і .htaccess важливо і потрібно. Налаштування веб-сервера .htaccess доступна навіть початківцю. Варто витратити одну-два тижні, і власний хостинг дозволить утримувати не тільки робочий сайт, але і створити середовище розробки численних веб-ресурсів при ідеальному контроль прав доступу без контролю з боку якого-небудь хостера.

  Динамічний редирект

  Професійний сайт не повинен залежати від хостингу, на якому розміщений. Система управління сайтами WordPress - це проста установка і комфортне використання в процесі створення та обслуговування сайту. Ситуації, коли сайт потрібно буде ставити на «ремонт» для цілей оновлення або обслуговування, обумовлюються сферою застосування, а не сайтом або CMS. Але передбачити для веб-ресурсів на WordPress редирект (301).htaccess необхідно. Сайт, який працює і влаштовує всіх", - ідеальний варіант. Але завжди краще перестрахуватися. Сайт, який має дублікат, який в кожен момент часу оновлюється до рівня діючого оригіналу, - відмінний захист від злому, непередбаченого збою живлення або виходу сервера з ладу з іншої причини.
  Як налаштувати .htaccess для Wordpress - покрокова інструкція
  Мати власних хостинг доцільно навіть коли існує власна площадка в престижному Beget. Ніщо не заважає містити робочий сайт на Bedget, а копію у себе на власному сервері. Моментально забезпечити в WordPress редирект (301).htaccess - не проблема, зате відвідувачі навіть не помітять, що насправді відбулася «електронна» катастрофа.

  Популярі новини
  Загрузка...