Особистий кабінет Wordpress: поняття, визначення, створення плагінів, установка, налаштування, плюси і мінуси використання

222 0 Новини високих технологій

Особистий кабінет - давня ідея і відоме рішення. Локальні програми працювали на одному комп'ютері і це був кабінет користувача. Персональні комп'ютери швидко стали персональними насправді. Час, коли один комп'ютер використовувало відразу кілька людей, закінчилося швидко. Але навіть в ті історичні часи, коли персоналки була одна на всіх: кожен користувач мав свій вінчестер або власний диск, папку або тільки один файл. З приходом у світ програмування інтернет-технологій, збільшенням виробництва комп'ютерного обладнання та розвитком систем управління сайтами (CMS) ідея особистого кабінету розширилась і набула характеру реальної виробничої необхідності.

Особистий кабінет WordPress

Як годиться популярною і перспективною CMS WordPress надає особистий кабінет адміністратора - консоль для управління сайтом. Це інструмент управління, і працювати в консолі можуть різні користувачів з різними правами й обов'язками. Це системний рівень, але не прикладний.


У соціальному сенсі, з боку відвідувачів (користувачів), консоль - це інструмент для управління сайтом, але не особистий кабінет для роботи з склався громадській думці. Багато розробники створюють власні плагіни особистого кабінету на WordPress. Це може бути обґрунтованим рішенням, коли потрібен конкретний функціонал або сайт зобов'язаний нав'язати точну функціональність конкретним групам користувачів через конкретної області застосування і точного завдання.
Особистий кабінет Wordpress: поняття, визначення, створення плагінів, установка, налаштування, плюси і мінуси використання
У звичайній практиці, в стилі сучасних CMS, потрібно зробити все швидко і комфортно. Немає необхідності щось програмувати особисто, можна просто брати і використовувати. Самому створити особистий кабінет на WordPress - завдання цікава, витратна і малоперспективне, якщо немає на те вагомих підстав.


Розроблені і доступні до користування перевірені розробки досвідчених фахівців з WordPress. Зокрема, повнофункціональним виробом вважається WP-Recall. Даний плагін має більше 4000 установок, сумісний до версії WordPress 498 і працює на PHP версії 5.6.

Функціональність WP-Recall

Простота, комфорт та зручність - властиві WordPress ідеально імплантовані в особистому кабінеті на WordPress - WP-Recall. Тут є все: аж до можливості організації власної соціальної мережі.
Особистий кабінет Wordpress: поняття, визначення, створення плагінів, установка, налаштування, плюси і мінуси використання
Особистий кабінет WP-Recall дозволяє накопичувати інформацію по товарам, придбаним в магазині, оформляти замовлення, контролювати доставку товарів, вести облік і звітність, складати баланс та робити нотатки, писати повідомлення і організовувати групи за інтересами. WP-Recall надає користувачеві профіль і його налаштування: все від дизайну особистого кабінету до створення інформаційних систем обміну даними, спілкування з колегами, організації митапов і власних спільнот за інтересами:
 • профіль користувача;
 • особисті повідомлення;
 • глобальні чати;
 • рейтинги;
 • можливість ведення балансу;
 • новини;
 • публікації;
 • супровід комерційних пропозицій
 • Головне достоїнство WP-Recall - він вже давно використовується і добре зарекомендував себе в середовищі професіоналів, які створюють сайти на WordPress + особистий кабінет користувача відразу: все включено і всі відразу працює.

  Доцільність WordPress + WP-Recall

  Можна досліджувати плюси і мінуси особистого кабінету, одного разу створеного. Це цікаве заняття, але витрачати час на обговорення (реально корисних розробок) мало кого приваблює. Є продукт готовий до використання. Запуск WordPress - це 5-7 хвилин часу. Заповнення сайту інформацією та дизайном - від сили день, другий. Особистий кабінет на сайті WordPress можна організувати за 10 хвилин. Який сенс наймати розробників та витрачати час? Безумовно, буває так, що область застосування специфічна. Настройка повинна бути ретельно продумана, якщо умови надання функціональності конкретизовані і не допускають нічого зайвого, якщо коло користувачів - це працівники компанії або конкретна соціальна група людей конкретної спеціальності У спеціальних випадках має сенс створювати власний варіант особистого кабінету.
  Особистий кабінет Wordpress: поняття, визначення, створення плагінів, установка, налаштування, плюси і мінуси використання
  Але почати можна з малого і не витрачати час даремно. Зрештою, власний варіант особистого кабінету потребує досвіду і знань. Мати технічне завдання на сайт з особистим кабінетом - це далеко не рішення, як зробити особистий кабінет на WordPress.

  Створення власних плагінів

  З того, що WordPress популярна і зручна CMS, зовсім не випливає відома процедура рішення задачі: прийшов, побачив, переміг. Зробити сайт на WordPress може дилетант. Зовсім не обов'язково мати уявлення про HTML/CSS або PHP/javascript.
  Особистий кабінет Wordpress: поняття, визначення, створення плагінів, установка, налаштування, плюси і мінуси використання
  Можна не знати, що таке база даних, але створити власний повнофункціональний сайт доступно менш ніж за один день. Можна навіть відразу оснастити сайт особистим кабінетом. WordPress - відмінна CMS, але знайомство з нею не дає підстав для розробки власних плагінів або віджетів. Зробити сайт і зробити плагін для WordPress - це зовсім різні речі. Друга задача - це місяць наполегливої праці, а з урахуванням фактора «пі» виходить мінімально три місяці, через які розробник навчиться створювати власні доповнення до WordPress: плагіни, теми або віджети. Не виключено, що розробник придумає свої варіанти покращення даної системи управління сайтами, але як би він їх не назвав - це буде не найкращим варіантом власного розвитку. WordPress - це вже сформоване особа, менталітет спільноти розробників і логіка розвитку. Бажання бути в руслі подій і бути затребуваним для будь-якого розробника означає: зрозуміти, як і що саме було зроблено попередниками і йти далі. Інший варіант означає - створення власної CMS і пропозицію свого варіанту її розвитку.

  Вхід, вихід і реєстрація

  Установка, настройка і використання будь-якого особистого кабінету на WordPress тісно пов'язані з консоллю і логікою роботи цієї CMS. Ніщо не заважає оптом встановити все відразу і потім розбиратися в зроблене. Це ускладнить вирішення завдання створення сайту і його просування в мережі. Оптимально:
 • спочатку створити сайт;
 • наповнити його інформацією;
 • набрати рейтинг в інтернет-просторі.
 • Тільки коли колектив розробників та власник сайту отримають стійкі показники зростання інтересу відвідувачів, доходів від сайту або інші суттєві для конкретного сайту позиції можна задуматися про створення особистого кабінету на WordPress.

  Особистий кабінет Wordpress: поняття, визначення, створення плагінів, установка, налаштування, плюси і мінуси використання
  Справа в тому, що сайт у мережі - це зовсім не власне співтовариство на сайті в мережі. Просте поняття «реєстрація» в реальності це серйозна процедура. WordPress і WP-Recall (наприклад) спрощують створення такої функціональності, але це технічна сторона. Соціальний аспект трьох елементів:
 • реєстрація;
 • вхід;
 • вихід
 • Являє собою серйозну і відповідальну соціальну задачу для власника сайту, його адміністратора і розробників.

  Соціальний аспект особистого кабінету

  Користувач повинен мати можливість працювати «так як це прийнято». А можливість працювати «так як це прийнято» - вельми складне завдання в технічному плані. Багато розробники не розуміють, а більшість власників сайтів вірять, що ручна робота і самостійне виготовлення плагіна - це справа одного-двох днів. Це не так. Особистий кабінет на WordPress - це технічна реалізація безлічі функцій, серед яких є маса другорядних завдань, без яких нічого працювати не буде. Наприклад, зміна пароля, видалення облікового запису, контроль прав доступу, кабінету захист від несанкціонованого доступу.
  Особистий кабінет Wordpress: поняття, визначення, створення плагінів, установка, налаштування, плюси і мінуси використання
  Зламують сайти і банки. Зламати саморобний особистий кабінет, не має належного виконання в технічному сенсі для професійного зловмисника - не велика проблема. Будь-яке порушення правила «так як це прийнято» завдасть шкоди репутації сайту, який оснащений особистим кабінетом, реалізованим без врахування соціального аспекту і дотримання обов'язкових технічних вимог до забезпечення надійності та безпеки.

  Використання знань і умінь

  Якщо розробка сайту стоїть на першому плані, самовпевненість розробника - на другому, а власник веб-ресурсу знайшов час ознайомитися з дійсним положенням речей в технічному і соціальному аспектах - успіх гарантований. Немає нічого страшного в тому, щоб використовувати досвід тисяч розробників по всьому світу, які витратили кілька років на створення і розвиток WordPress, особистого кабінету під нього або інші системи управління сайтами. Є безліч бібліотек валідації, тестування, контролю, управління Все це можна і потрібно використовувати на практиці.
  Особистий кабінет Wordpress: поняття, визначення, створення плагінів, установка, налаштування, плюси і мінуси використання
  Якщо є бажання робити щось унікальне, своє власне і неповторне - немає проблем. Але коли стоїть завдання зробити, запустити і використовувати, немає ніяких підстав відразу робити все по своєму. Для початку можна застосувати досвід попередників, які щиро пропонують безкоштовну CMS, зручний і повнофункціональний особистий кабінет. Запущений сайт можна розвивати й удосконалювати, а паралельно думати, як зробити щось своє унікальне для WordPress або власної CMS. Будь-яка задача - це процес вирішення, а не кінцевий результат. В інтернет-програмуванні важко знайти і зробити таку задачу, яка б не розвивалася з плином часу. Навіть така проста функціональність для WordPress як вхід в особистий кабінет на практиці в самостійній розробці виливається в значні витрати часу та трудомісткості робіт.

  Спіраль розвитку ідеї

  Філософи давно звернули увагу, що розвиток йде по спіралі. Програмування - дзеркало інтелекту підтвердило це на практиці. Використовуй те, що вже доступно і вчися. Чим швидше створиш сайт потрібної функціональності, тим швидше можеш зробити аналогічне, але по своєму.
  Особистий кабінет Wordpress: поняття, визначення, створення плагінів, установка, налаштування, плюси і мінуси використання
  Чим простіше ідея в реалізації, тим швидше і ефективніше динамічно розвивається результат, тим більше вдячних користувачів і вище рейтинг автора проекту і власника сайту.

  Популярі новини
  Загрузка...