Створення пунктирною лінії в Adobe Photoshop

311 0 Новини високих технологій

Adobe Photoshop володіє великим спектром можливостей, завдяки яким можна вирішувати деякі прикладні задачі, а також повноцінно працювати в одному середовищі без переходу в іншу. Програма призначена в основному для растрової графіки, але робота з векторною теж можлива. Якраз одним з цікавих питань є побудова пунктирною лінії в "Фотошопі СС". Завдання зовсім не складна, досить просто слідувати кроків, які будуть показані нижче. На практиці часто можна використовувати не один метод побудови, а кілька.

Створення пунктирною лінії в Adobe Photoshop

Методи побудови

Не кожен метод буде підходити індивідуально під конкретну ситуацію. Але, з іншого боку, є універсальний підхід, який може створити пунктирну лінію будь-якої геометричної складності. Для всіх методів необхідно пройти проміжний етап - налаштування кисті. В цих настройках є деякі параметри, які здатні змінити інтервал і змінити товщину пунктирною лінії.


Налаштування кистей

Кожен користувач цієї графічної середовища хоч раз використав інструмент "Кисть". Але не всякий налаштовував його під різні ситуації, в яких необхідні було різні значення параметрів. Отже, перед тим як створювати пунктирну лінію, необхідно вибрати інструмент "Кисть" і викликати контекстне меню налаштувань. Тут слід задати потрібну жорсткість і товщину ліній. Після процедури перейти в панель кистей, де розташовується інтервальна опція. Повзунок інтервалу можна пересунути до потрібного значення, оптимальним рішенням вважається 150%.

Інструмент "Перо"

Після всіх перетворень з кистю можна приступати безпосередньо до малювання пунктирною лінії. Створювати наш об'єкт будемо з допомогою інструмента "Перо", який знаходиться на головній панелі швидкого доступу. Пунктирну лінію користувач може отримати з допомогою перетвореного контуру.


 • Активуємо "Перо" і ставимо першу опорну точку - початок лінії.
 • Ставимо другу точку в бажаному місці, де буде закінчуватися геометричний об'єкт.
 • Наступним кроком стане створення нового шару, який можна додати за допомогою гарячих клавіш або на панелі управління шарів.
 • Тепер слід клікнути на отриманий контур правою кнопкою миші і в який з'явився вікні вибрати пункт "Виконати обведення контуру".
 • З'явиться ще одне вікно, де буде відображатися спосіб обведення. За замовчуванням стоїть значення "Кисть" - підтверджуємо.
 • Будь-яка версія програми, наприклад "Photoshop CS6", пунктирну лінію підтримує. Після всіх пройдених вище етапів отримуємо пряму лінію, але, крім неї, можна створювати криву з пунктиром.
  Створення пунктирною лінії в Adobe Photoshop
  Операція для побудови кривої нічим не відрізняється від малювання прямої лінії. Єдиний крок, який буде змінений - створення і витягування опорних точок. Нижче представлені деякі доповнення:
 • Створюємо точку все тим же інструментом "Перо".
 • Знаходимо потрібне місце на полотні і затискаємо ліву кнопку миші - намагаємося перетворити радіус кривизни до потрібного значення.
 • Можна продовжити створення кривий новими дугами, які робляться точно так само, як і в пункті 2.
 • Наступні етапи залишаються незмінними - загальна картина операцій не змінюється, і все робиться в точності, як у випадку з прямою пунктирною лінії в "Фотошопі".

  Інші інструменти

  З допомогою графічних об'єктів можливо створити геометричну окантовку фігур у вигляді ліній з пунктиром. Всі ці графічні інструменти знаходяться в одній комірці на головній панелі. З їх допомогою можна створити як і найпримітивніші фігури: лінія, багатокутник, еліпс; так і довільні, які були завантажені автоматично редактор: стрілка, зірка, діалогове хмара та інші. Який би ви інструмент не вибрали, у кожного є свої налаштування та параметри, які відображаються в верхній частині програми в її шапці. Обведення для фігури будь-якої форми виробляється майже так само, як і з інструментом "Перо":
  Створення пунктирною лінії в Adobe Photoshop
 • Вибираємо потрібний інструмент і відтворюємо об'єкт. Важлива примітка - створені фігури автоматично мають свій власний шар, який можна згодом растеризувати.
 • Управляємо налаштуваннями і ставимо оптимальні, які будуть необхідні користувачу.
 • Правою кнопкою миші натискаємо на об'єкт і вибираємо пункт "обведення контуру". Спливе звичне діалогове вікно, де потрібно вибрати параметр "Кисть".
  Створення пунктирною лінії в Adobe Photoshop
  Тепер на екрані з'явиться фігура, обрамлена пунктирною лінією по контуру. Новий об'єкт можна продовжити редагувати на свій розсуд.

  Популярі новини
  Загрузка...