Мікропроцесор Celeron D 326. Характеристики і можливі випадки використання

274 0 Новини високих технологій

Процесорний пристрій Celeron D 326 було презентовано компанією «Інтел» в 2004 році в рамках обчислювальної платформи на базі сокет LGA775. Цей чіп базувався на застарілій архітектурі під кодовою назвою NetBurst і включав лише один обчислювальний блок для обробки програмних інструкцій. Саме цьому мікропроцесорному рішенням буде присвячений цей мініатюрний огляд.

Мікропроцесор Celeron D 326. Характеристики і можливі випадки використання

Призначення та комплектація

Наявність лише одного реального ядра Celeron D 326 без підтримки технології НТ відносить цей мікропроцесор до бюджетних рішень. Тому основна сфера його використання – це недорогі офісні персональні комп'ютери з дуже низькою швидкодією. Найбільш оптимально подібне ЦПУ використовувати для набору текстових документів, обробки таблиць і інших не ресурсномістких програмних завдань.


Найбільш часто комплектація мікропроцесора даної моделі під назвою ВОХ включала такі елементи: ЦПУ, захисний транспортний бокс для його транспортування, кулер, термопасту в тюбику, сертифікат якості і керівництво по експлуатації. У такому вигляді цей чіп купували в основному дрібні збирачі системних блоків. Другий варіант поставки називався TRAIL. З нього виробник виключив систему тепловідведення і термопасту в упаковці. Таку комплектацію набували вже дуже великі компанії, які збирають щодня безліч системних блоків.

Характеристики

Як було зазначено раніше, всього лише один блок обробки інструкцій входить до складу Intel Celeron D 326. Характеристики його вказують на те, що він підтримує 64-бітні інструкції та функціонує на тактовій частоті 253 ГГц. Цей чіп призначений для установки в роз'єм LGA775.


Напівпровідниковий кристал цього рішення включає 125 мільйонів транзисторів. Він виготовлений за технологією, яка відповідає нормам допуску 90 нм. Напруга живлення ЦПУ повинно знаходитися в межах від 125 до 14 Ст. Тепловий пакет мікропроцесора становить 84 Вт. У штатному режимі цей чіп може працювати в поєднанні з фірмовим кулером, включеним в комплектацію ВОХ. Але якщо ж планується розігнати процесор, то рекомендується в цьому випадку задіяти поліпшену систему охолодження, яка виключить можливість перегріву центрального елемента обчислювальної системи. Найбільший нагрів чіпа обмежений 67 °C. Загальний розмір кеша на першому рівні становить лише 16 Кб, а другого – 256 Кб.
Мікропроцесор Celeron D 326. Характеристики і можливі випадки використання

Вартість

Тепер розберемося з тим, скільки коштує процесор даної моделі на поточний момент. Знову-таки, за час, що минув з початку його продажів складські запаси цього чіпа повністю розпродані. Тому в новому вигляді його неможливо придбати. А от колишні у використанні такий чіп можна купити. Його вартість – 60-70 рублів.

Відгуки та актуальність

До сильних сторін власників ПРОЦЕСОРІВ Celeron D 326 відносять наступне:
 • Низька вартість.
 • Прийнятний рівень енергоефективності.
 • Достатня продуктивність для виконання покладених на нього завдань.
 • Гарний розгінний потенціал. Цей чіп міг функціонувати на досить високій частоті в 43 ГГц.
 • Відмінна комплектація, в яку виробник включив всі необхідні для першого запуску ЦПУ елементи.
 • Мінуси ж у даній моделі мікропроцесора такі:
 • Застаріла архітектура.
 • До складу чіпа включений лише один блок обробки інструкцій, який до того ж не підтримує технологію логічної багатозадачності НТ.
 • Мікропроцесор Celeron D 326. Характеристики і можливі випадки використання

  Висновок

  За мірками 2004 року Celeron D 326 просто чудово підходив для реалізації різних бюджетних комп'ютерів. Але зараз продуктивність таких обчислювальних систем дуже низька. Тому власникам в терміновому порядку потрібно здійснити модернізацію подібних системних блоків і перейти на більш нову апаратну платформу, щоб отримати належний рівень швидкодії ЕОМ.

  Популярі новини
  Загрузка...