GIGABYTE GA-M61PME S2: характеристики, опис, плюси і мінуси материнської плати

356 0 Новини високих технологій

В рамках цього невеликого оглядового матеріалу поетапно наведені не тільки основні характеристики GIGABYTE GA-M61PME S2 але і дані рекомендації загального плану щодо практичного використання даної моделі материнської плати. Також будуть наведені її комунікаційні можливості і вказаний список підтримуваних мікропроцесорних пристроїв. В додаток до цього буде розглянуто питання доцільності придбання даного комп'ютерного компонента на сьогоднішній день та наведено його сильні і слабкі сторони.

GIGABYTE GA-M61PME S2: характеристики, опис, плюси і мінуси материнської плати

Призначення

Спочатку за технічними характеристиками GIGABYTE GA-M61PME S2 відносять до материнських плат початкового рівня в рамках комп'ютерної платформи АМ2 компанії АМД. У неї справді скромні технічні специфікації, які дозволяють у поєднанні з цією платою використовувати лише мікропроцесори економ-класу серій Septron або Athlon. Тільки в рідкісних випадках у її сокеті можна зустріти чіп лінійки Phenom. Більш продуктивні ЦПУ в таку системну плату встановлювати недоцільно з тієї причини, що вона не дозволить повністю розкрити їх можливості.


Як результат, на базі розглянутого пристрою збиралися тільки офісні комп'ютери. Воно відмінно підходила для вирішення простих і найменш вимогливих завдань до апаратних ресурсів ЕОМ. У всіх інших випадках дану системну плату недоцільно використовувати: у неї дуже скромні характеристики технічного плану.

Комплектація

Список поставки цього пристрою включав наступне:
 • Материнська плата GIGABYTE GA-M61PME S2.
 • Драйвери, документація та діагностичні утиліти можна знайти на компакт-диску.
 • Керівництво користувача.
 • Сталева пластина – заглушка для монтажу пристрою в корпус комп'ютера.
 • Гарантійний талон.
 • Набір комунікаційних проводів.
 • Наклейка з логотипом компанії-виробника GIGABYTE.
 • Будь-яких недоліків у наведеному раніше переліку неможливо виявити. Все необхідне для складання і початку експлуатації даної моделі плати є в ньому.


  GIGABYTE GA-M61PME S2: характеристики, опис, плюси і мінуси материнської плати

  Компонування пристрою

  Даний пристрій має «усічені» габарити, його розміри відповідають формату miniATX. Його довжина дорівнює 244 мм, а ширина – 225 мм Практично по самому центру верхньої половини плати розташувався мікропроцесорний роз'єм АМ2. Праворуч від нього знаходяться два роз'єми для інсталяції планок ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті. Відразу за ними знаходиться роз'єм підключення IDE-накопичувачів і гніздо організації живлення системної плати. З протилежного боку від сокета розпаяні елементи системи живлення ЦПУ і комунікаційні порти. Окремо потрібно відзначити ще й те, що даний пристрій має компонування з однієї мікросхеми. Тобто на ньому можна знайти тільки південний міст, який розташовується одразу ж під процесорним роз'ємом. А ось північна мікросхема в даному випадку інтегрована в ЦПУ. Також поруч з нею розташовуються слоти розширення комп'ютерної системи. В самій нижній частині плати праворуч виведені спеціальні роз'єми, за допомогою яких реалізується комутація з накопичувачами формату SATA і лицьовою панеллю ЕОМ.
  Одним з основних недоліків, на якому акцентують увагу власники цієї плати, – це мала кількість портів USB. В інтерфейсній панелі їх всього лише чотири. Але також можна підключити два таких порту на лицьовій панелі і два – на спеціальній пластині у слотах розширення. Тобто загальна кількість роз'ємів USB дорівнює 8. Також є порти LPT і COM. З їх допомогою підключаються до комп'ютера різні периферійні системи. Доповнюють цей список RJ-45 (мережевий порт) і набір звукових роз'ємів.

  Чіпсет. Сокет

  Процесорний роз'єм АМ2 лежить в основі GIGABYTE GA-M61PME S2. Socket цей має 938-контактів. Він призначений для установки мікропроцесорів Septron, Athlon і Phenom. Після оновлення BIOS можна також в її сокет встановити чіпи АМ2+ і навіть АМ3. Як було раніше зазначено, ця системна плата ґрунтується на наборі системної логіки GeForce 6100 від компанії NVidia. Він може адресувати лише 8 Гб оперативної пам'яті і укомплектований єдиним слотом для монтажу зовнішнього графічного прискорювача. Тому таке рішення допомагає найбільш оптимально задіяти тільки при складанні низькопродуктивних ЕОМ. В інших випадках рекомендується використовувати більш дорогі системні плати з поліпшеними специфікаціями і просунутою функціональністю.
  GIGABYTE GA-M61PME S2: характеристики, опис, плюси і мінуси материнської плати

  Моделі процесорів

  Типи підтримуваних процесорів GIGABYTE GA-M61PME S2 Rev 2. 0 ставляться до комп'ютерних платформ АМ2 АМ2+, АМ3. Цей список включає такі сімейства чіпів:
 • Найбільш бюджетні рішення Semtron з низькою швидкодією.
 • Середній сегмент в цьому випадку був заповнений пристроями лінійок Athlon і Athlon II. Такі ЦПУ мали 2 3 або 4 ядра і забезпечували в порівнянні з пристроями Septron більшу швидкодію.
 • Преміальними мікропроцесорами вважалися представники серії Phenom і Phenom II. Ключова їх відмінність від попередніх двох сімейств – це наявність третього рівня швидкого кеша і більшу кількість обчислювальних модулів. Відповідно, і продуктивність була на порядок вище.
 • Номінально в цю системну плату цілком можна встановити будь-який з раніше зазначених чіпів. Тільки от відштовхуючись від її технічних специфікацій, найбільш оптимально використовувати у поєднанні з неї тільки перші два сімейства мікропроцесорів. А от для більш дорогих моделей ЦПУ були розроблені більш функціональні пристрої, у яких ціна була істотно вище.

  Підсистема ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті

  Характеристики материнської плати GIGABYTE GA-M61PME S2 як було раніше зазначено, вказують на дуже і дуже скромну організацію оперативної пам'яті. Лише вона оснащена двома слотами. У кожного з них можна встановити модуль з номінальним об'ємом до 8 Гб. Тобто до складу подібної обчислювальної системи може входити лише 16 Гб оперативної пам'яті. Знову-таки ця плата допускає установку тільки модулів DDR2. Причому їх частоти можуть бути 800 або ж 1066 МГц. У винятковому випадку допускається установка і більш швидкісних планок, але вони будуть функціонувати на максимально можливою частотою до 1066 МГц. Контролер оперативної пам'яті в цьому випадку винесено з складу набору системної логіки і інтегрований в процесорний пристрій. Він націлений на функціонування в двоканальному режимі. Тобто у випадку встановлення двох планок по 4 Гб замість однієї на 8 Гб можна отримати непоганий приріст швидкодії, який складе 10-15 % в залежності від ступеня складності розв'язуваної на ПК завдання.

  GIGABYTE GA-M61PME S2: характеристики, опис, плюси і мінуси материнської плати

  Слоти розширення. Їх особливості і спеціалізація

  Характеристики GIGABYTE GA-M61PME S2 вказують на наявність лише трьох видів слотів розширення. Основний з них – це PCI – Ex версії 16х. У нього може бути встановлена потужна графічна підсистема в дискретному виконанні. Як показує досвід, можливостей вбудованої відеокарти достатньо для реалізації найбільш простих програмних завдань. Тому встановлювати дискретний прискорювач потрібно лише в тому випадку, коли інтегрована відеосистема з якихось причин не функціонує. Знову-таки, дискретна графіка повинна мати такий же рівень швидкодії. Також на даній платі є два слоти PCI. У них повинні встановлюватися застарілі на поточний момент модифікації контролерів розширення. До останніх можна, наприклад, віднести ТВ-тюнер або мережевий адаптер. Також не забули розробники оснастити пристрій слотом PCI-Ex у виконанні 1х. У цьому випадку допускається установка нових версій контролерів розширення. Такий слот в даному пристрої лише один.
  GIGABYTE GA-M61PME S2: характеристики, опис, плюси і мінуси материнської плати

  Комунікації лицьовій панелі

  Підключення GIGABYTE GA-M61PME S2 реалізується з допомогою таких роз'ємів:
 • MSG+/MSG- – інформує про включеному стані ПК.
 • PW+/PW- – кнопка включення комп'ютера.
 • SPEAK+/SPEAK- – звуковий динамік аварійних ситуацій.
 • HD+/HD- – індикація про режим функціонування внутрішнього накопичувача.
 • RS+/RS- – позапланова перезавантаження обчислювальної системи.
 • Короткий порядок налаштування. Інсталяція програмного забезпечення

  Короткий алгоритм налаштування даної системної плати складається з таких етапів:
 • Розбирання корпусу ПК.
 • Монтаж системної плати з металевою заглушкою.
 • Установка процесора з кулером.
 • Монтаж блоку живлення і підключення до плати та інших елементів обчислювальної системи.
 • Установка модулів ОЗП, дискретної графіки і, якщо необхідно, контролерів розширення.
 • Монтаж накопичувачів і їх підключення до роз'ємів материнської плати і блоку живлення.
 • Збірка корпусу, встановлення на робоче місце.
 • Підключення периферійних пристроїв.
 • Інсталяція операційної системи. Потім установлюються драйвери GIGABYTE GA-M61PME S2 REV 101.
 • На завершальному етапі встановлюється прикладної софт.Відгуки. Актуальність компонента
 • GIGABYTE GA-M61PME S2: характеристики, опис, плюси і мінуси материнської плати
  Як би там не було, а платформи АМ2 АМ2+ і навіть АМ3 застаріли на сьогоднішній день і не підтримуються компанією АМД. Тому основний недолік даної моделі системної плати – це те, що вона не відповідає сучасним вимогам і не є вже актуальним рішенням. Також рівень функціональності у неї досить низький. На додаток до цього на цьому комп'ютерному компоненті проблематично розігнати процесор. Плюс у неї лише один – це низька вартість. Збирати на її основі персональний комп'ютер зараз недоцільно. А ось відремонтувати офісну ЕОМ з її допомогою можна.
  GIGABYTE GA-M61PME S2: характеристики, опис, плюси і мінуси материнської плати

  Висновок. Підсумки

  В рамках цього невеликого огляду були детально розглянуті та описані характеристики GIGABYTE GA-M61PME S2. Дана системна плата є бюджетним рішенням. Вона орієнтована на створення обчислювальних систем економ-класу. На таке її позиціонування вказують форм-фактор, мінімальний набір слотів розширення і комунікаційних портів, а також її вартість. Тому такий комп'ютерний компонент найбільш часто використовується в офісних комп'ютерах. Також необхідно виділити ще й той момент, що ця обчислювальна платформа застаріла. Тож власникам таких ПК потрібно здійснити їх модернізацію.

  Популярі новини
  Загрузка...