Відновлення битих пікселів: причини появи, способи усунення неполадок, поради

763 0 Новини високих технологій

Ви виявили, що з монітором вашого улюбленого комп'ютера, ноутбука, смартфона, телевізора або планшета щось не так. А саме - з'явилася одна або кілька білих, зелених, червоних або синіх точок. Що це? Перед вами биті пікселі. Проблема маленька, але все ж неприємна. Навіть пара таких точок не радує, особливо якщо екран невеликий. Вихід із ситуації - відновлення битих пікселів з допомогою певних програм або механічне. Як саме "вилікувати" екран, ми поділимося з вами далі.

Трохи про пікселях

Перш ніж ми почнемо розбирати відновлення битих пікселів, розберемося, що ж це таке. Спочатку основне поняття. Піксель - це маленька частина, яка становить зображення на рідкокристалічному екрані. Вона складається з трьох складових (рендерінгу) червоного, зеленого і синього кольору.


Несправні пікселі бувають двох видів:
 • Биті (гарячі, що застрягли). Несправний або один, або два субпікселя. Як виглядає битий піксель? Точка може горіти червоним, зеленим, бірюзовим, жовтим, пурпурним або синім. На деяких зображеннях може виглядати чорної. Рідше не працюють всі три субпікселя, тоді квадратик світиться білим. Відновлення битих пікселів можливо!
 • Мертві. Це той різновид дефектних пікселів, яка, на жаль, відновленню вже не підлягає. Точки не горять ні яким кольором, вони виглядають чорними на будь-якому тлі. Рішення проблеми - в заміні екрану.
 • Відновлення битих пікселів: причини появи, способи усунення неполадок, поради

  Причини появи

  Із-за чого виникають биті пікселі на екрані? Фахівці вважають, що корінь їх появи - в самій технології виготовлення матриць для РК-екранів. Піксель малий і нестабільний, тому будь-який дефект при виробництві може призвести до його непрацездатності надалі. Причиною може бути випадкове попадання пилу, вплив на підкладку з кристалами - промивка, нагрівання, літографія.


  Звідси ніяка мікропроцесорна технологія не може гарантувати виходу повністю небракованных кристалів. Можна сказати, що абсолютно вільних від неякісних пікселів матриці не існує. Один-два битих пікселів - норма практично для будь-якого екрану. Проблемою вважається, коли їх кількість продовжує збільшуватися. Поява битих пікселів на моніторі може спровокувати наступне:
 • Надмірне нагрівання пристрою.
 • Надмірне охолодження пристрою.
 • Знаходження поруч з потужними джерелами електромагнітних полів.
 • Фізичні впливи на екран - удари, постукування, падіння, натискання та ін.
 • Відновлення битих пікселів: причини появи, способи усунення неполадок, поради

  Сайти для перевірки

  Як перевірити на биті пікселі свій монітор? Найпростіший спосіб - перейти на спеціалізований сайт, який можна знайти за відповідним запитом пошуковику. Всі ресурси такого типу діють однаково: екран заливається певним кольором, групою відтінків, показниками, які дозволяють легко відшукати на моніторі несправний піксель. Поділимося прикладами таких сайтів:
 • Monteon.ru. Гідність ресурсу в тому, що перевірка доступна і для комп'ютерів, і для смартфонів, планшетів. Вам потрібно перейти на ресурс, натиснути на кнопку "Почати". Екран покриється 7 кольоровими смугами. З допомогою стрілок можна змінювати їх положення для пошуку битих пікселів. Недолік один: нижня частина вікна задіяна під меню, тому там не можна з допомогою сайту відшукати биті пікселі.
 • Tft.vanity.dk. Даний сайт зручніше попереднього, так як меню в ньому спливаюче. Містить велику кількість картинок, які допомагають виявити биті пікселі.
 • Відео на "Ютуб". На популярний відеохостинг користувачі завантажили чимало відеофайлів для пошуку битих пікселів. Вам потрібно тільки включити відео і розгорнути повноекранний перегляд.
 • Відновлення битих пікселів: причини появи, способи усунення неполадок, поради

  Програми для перевірки

  Як перевірити на биті пікселі телевізор, комп'ютер? Пропонуємо скористатися наступними програмами для тестування:
 • IsMyLcdOk. Проста у використанні утиліта, не вимагає установки. Вам потрібно лише завантажити і запустити її. У вікні з'явиться меню гарячих клавіш, яке пояснить, як керувати зміною кольорів на екрані для пошуку несправних пікселів.
 • DPT. Утиліта запускається з офіційного сайту. Тут можна міняти кольори прокручуванням коліщатка мишки, або ж поставивши їх зміну на автотаймер. Можливо грати з колірною гамою для кращого пошуку несправних точок.
 • Відновлення на телевізорі: спосіб № 1

  Переходимо до дій. Як проходить відновлення битих пікселів на телевізорі? Перший спосіб - "масаж"! Тобто фізичний вплив на несправний піксель:
 • Вимкніть телевізор.
 • Візьміть м'яку ватяну паличку і акуратно понатискайте кілька разів в області непрацюючого пікселя.
 • Через пару хвилин включите телевізор для перевірки.
 • Якщо процедура не дала задовільного ефекту, можна повторити її кілька разів.
 • Пам'ятайте про те, що дисплей надзвичайно крихкий, тому для "масажу" не варто використовувати гострі, колючі або дряпають деталі.

  Відновлення на телевізорі: спосіб № 2

  Більш безпечне відновлення пікселів на телевізорі - віддалене. Тобто за допомогою спеціалізованих програм. Одним з найпопулярніших є JScreenFix. Розробники стверджують, що дана утиліта допомагає впоратися з проблемою через півгодини впливу. Якщо перша процедура не мала впливу, то варто повторити її кілька разів через кожні чотири години.
  Відновлення битих пікселів: причини появи, способи усунення неполадок, поради

  Відновлення на телевізорі: спосіб № 3

  Яке ж саме просте відновлення битих пікселів на телевізорі? Це здача пристрою в гарантійний ремонт чи написання заяви на його заміну. Це можливо? Не всі знають, але навіть такий дрібний дефект (один несправний квадратик на моніторі) вже є приводом для гарантійного обслуговування або заміни пристрою на справний.

  Відновлення на комп'ютері

  "Лікування" битих пікселів на комп'ютерах і ноутбуках також відбувається двома способами: механічним і програмним. Чому ж допомагають утиліти? Програма швидко змінює кольору суміжних пікселів. Цей процес призводить до того, що до пошкодженим субпикселям приходить більше енергії, в результаті чого вони "оживають". Як показує практика, програми дієві в 50-90 % випадків. Однак не завжди допомогти дефектному пікселю виходить з першого разу. Потрібно експериментувати з часом роботи програми, швидкістю зміни кольорів для досягнення швидкого ефекту.

  Не потрібно вважати, що "лікування" допоможе раз і назавжди. Проблема може повертатися, особливо в жарку погоду. Тоді відновлення битих пікселів на моніторі доведеться повторити. Нижче ми представимо найпопулярніші програми для "лікування".

  UndeadPixel

  Фахівці радять використовувати не портативну варіацію, а версію для установки. Після запуску програма запропонує вам перевірити екран на биті пікселі. Монітор буде повністю заливатися синім, червоним, жовтим, білим, чорним кольорами. Якщо ж ви знаєте розташування битих пікселів, то крок можна пропустити. Робота UndeadPixel - це спеціальний квадратик, в якому швидко чергуються кольору. Його слід перемістити курсор на проблемне місце - де виявлено битий піксель. Кількість квадратів, їх розміри, швидкість зміни кольорів можна регулювати в меню програми. Проблемний піксель почав мерехтіти? Ви близькі до вирішення проблеми. В іншому випадку збільшіть швидкість зміни зображень, залиште квадрат працювати на тривалий час. Максимум - 10 годин. Якщо це не допомогло, то довше чекати немає сенсу.
  Відновлення битих пікселів: причини появи, способи усунення неполадок, поради

  JScreenFix

  Відновлення пікселів на моніторі успішно виходить через цей безкоштовний віртуальний сервіс. Його плюс в тому, що він доступний на будь-якому пристрої з виходом в інтернет - не тільки на ПК та ноутбук, але і на смартфоні, телевізорі, електронну книгу або планшеті. Діє JScreenFix аналогічно попередній програмі. Різниця одна - параметри відновлення (швидкість зміни кадрів, розмір впливу) тут не можна відрегулювати самостійно. Крім того, під час "лікування" JScreenFix не вийде працювати з пристроєм. Якщо проблема не входить у вікно браузера, то сервіс можна розгорнути на весь екран.
  Творці JScreenFix рекомендують також періодично запускати їх продукт для профілактики проблеми.

  Bad Crystal

  На офіційному сайті ви можете скачати як "просунуту" платну версію, так і безкоштовну, доступну протягом 30 днів після завантаження. Втім, якщо добре пошукати в інтернеті, то можна знайти і повнофункціональний безкоштовний Bad Crystal. Відновлення битих пікселів на моніторі починається з вибору пристрою для "лікування" - потрібно знати дозвіл екрану. Відмінно підходить для комп'ютерів, ноутбуків, ігрових консолей, смартфонів і плазмових панелей. Для комп'ютерних моніторів доступно чотири режими відновлення. Безкоштовні з них тільки два. Залишилися платні, за словами творців, гарантують більш високий відсоток відновлення. Для телефонів і планшетів генерується спеціальний відеофайл, який слід програвати на пристрої в повторюваному режимі. Для телевізора відео записується на диск або флеш-накопичувач. Можна також підключити до комп'ютера в якості другого монітора. На комп'ютері робоче віконце пересувається в область битого пікселя. Через 10 хвилин перевіряється ефект. Якщо його немає, то варто збільшити швидкість зміни кадрів. За словами розробників, таким чином можна вилікувати не тільки биті пікселі, але і плями, смуги на моніторі. Звичайно, якщо вони є областями непрацюючих пікселів. Також програму можна застосовувати для профілактики проблеми.
  Відновлення битих пікселів: причини появи, способи усунення неполадок, поради

  "Масаж" монітора

  Багато користувачі відзначають, що найдієвіший спосіб відновлення битих пікселів - механічний. Наведемо алгоритм "масажу" пікселя:
 • Візьміть тупий м'який предмет - ватяну паличку, олівець з гумкою на кінці та ін.
 • Легенько натисніть на битий піксель до появи перших розлучень.
 • Якщо немає ефекту, то зробіть більш сильне натискання.
 • Не допомогло? Робимо кругові рухи предметом по точці - в праву і ліву сторони. Повторіть кілька разів.
 • Наступна процедура: натисніть на битий піксель, після чого проведіть інструмент вгору, а потім назад. Повторіть рух вниз, вправо і вліво.
 • У разі невдачі багато звертаються до ризикованого кроку: повторюють всі вищевказані дії гостро заточеним олівцем через тканинну серветку, щоб не подряпати екран.
 • Іноді добре допомагає поєднання механічного та програмного способів. Дієвою буде одночасна робота Bad Crystal і масаж ватною паличкою проблемної точки протягом 15 хвилин. Потім програму залишають функціонувати самостійно протягом 10 годин.
 • Усунення битих пікселів на смартфоні

  Рішення проблеми на гаджеті може бути наступним:
 • Запустіть в мобільному браузері JScreenFix за схемою, що ми вказали вище.
 • Для пристроїв на базі Android в "Гугл Маркеті" можна завантажити додаток Dead Pixel Detect and Fix, працює аналогічно.
 • Механічний "масаж". Вимкніть пристрій і через безворсову серветку протягом 10 хвилин масажуйте легкими рухами пальців проблемне місце. Увімкніть гаджет і повторіть ту ж операцію з активним дисплеєм.
 • Зробіть грілку, заливши в щільний пакет гарячої води, обернувши його щільною безворсовою тканиною. Цим пристосуванням варто масажувати проблемне місце на екрані протягом 5 хвилин.
 • Відновлення битих пікселів: причини появи, способи усунення неполадок, поради
  Тепер ви знаєте, як впоратися з битими пікселями на екрані свого пристрою. Сьогодні доступні не тільки механічні, але і програмні методи відновлення.

  Популярі новини
  Загрузка...