Імпульсна гвинтівка: види, класифікація, опис, режими стрільби, застосування

317 0 Новини високих технологій

Імпульсна гвинтівка – відомий вид зброї, який отримав розвиток у багатьох ігрових всесвітів. Даний прототип існує у великій кількості варіацій, кожна з яких розглянута в нашому матеріалі. Тут же гравець може дізнатися про первинні витоки зародження знаряддя.

Початковий прототип

Вперше імпульсна гвинтівка постала глядачам у фільмі «Чужі» Джеймса Камерона. Там вона отримала назву М41А і активно використовувалася головною героїнею Еллен Риппли. Прототип відрізнявся трьома режимами стрільби: чергу, одиночний і залповий. Батареї одночасно вистачає на тисячу снарядів, витрачаються вони швидко при активній боротьбі.
Імпульсна гвинтівка: види, класифікація, опис, режими стрільби, застосування
Для контролю боєприпасів на корпусі присутній спеціальний датчик, який показує кількість патронів. Слід зазначити, що зброя стріляє згустками енергії, а не стандартними снарядами. Гвинтівку можна оснастити підствольним гранатометом M92A PN, його ємність магазину дорівнює п'яти фугасним грантами. Після неймовірної популярності фільму зброю почало з'являтися в ігрових адаптації «Чужих».


Історія створення

Повна назва даний прототип при розробці отримав «Імпульсна гвинтівка М41А Pulse Rifle». Його дизайн розроблявся на один день. Крім Джеймса Камерона в появі концепту взяли участь військові технологи з Британії Саймон Афертон і Ендрю Флетчер. В результаті спільних зусиль їм вдалося створити компактна зброя, що теоретично могло б існувати в найближчому майбутньому. Воно ідеально вписувалося в антураж фільму «Чужі». Джеймс Камерон навіть використовував трохи змінений дизайн у фільмах саги «Термінатор», настільки сильно воно сподобалося йому.
Імпульсна гвинтівка: види, класифікація, опис, режими стрільби, застосування
При стилістики автори надихалися вже існуючими військовими моделями. Наприклад, гранатомет став сумішшю моделей дробовиків Remington 870 і другого Franchi SPAS-12. Назва ж є переробленою версією гвинтівки, яка надійшла на озброєння армії США у рік виходу фільму. Її кодове ім'я - М4А1. Так з'явилася перша концепція зброї, воно стало використовуватися в багатьох подальших проектах. Що стосується ігрової всесвіту, то постріляти з гвинтівки користувачі можуть грі «Чужі: Колоніальні Морпіхи».


Велика популярність

Наближені концепти до стандартного дизайну з всесвіту «Чужі» використовувалися розробниками популярної гри Destiny 2. Вона вийшла в 2017 році і привернула величезну аудиторію. Всередині вигаданого світу для гравців реалізовано величезна кількість різноманітної зброї, в тому числі і імпульсні гвинтівки. Стандартні прототипи є чимось середнім між озброєнням розвідників і автоматичними варіаціями. Підствольний електронний модуль в них використовується одночасно як рукоятки.
Імпульсна гвинтівка: види, класифікація, опис, режими стрільби, застосування
Головною особливістю знарядь можна вважати великі габарити. Перший дизайн з картини «Чужі» також не відзначався великою компактністю, але в даній грі габарити ще більше. Стандартні моделі може дістати будь-який гравець, вони носять типове назва «Імпульсна гвинтівка» і не мають вагомих відмінностей між собою. Слід зазначити, що проект Destiny 2 орієнтований на одержання переваги в боях за рахунок кращої екіпіровки. Саме тому розробники додали більш рідкісні прототипи.

Два інших зразка

Імпульсна гвинтівка в Destiny 2 Bad Juju відрізняється більшою пробивний потужністю, але отримати її не так просто. Спочатку доведеться пройти страйк на рівні складності «героїчний» або «міфічний». За це дається фрагмент спеціального журналу. Він відноситься до персонажеві по імені Икоре Рей. Для продовження робіт користувачеві дадуть завдання на фарм ще 25 страйків, що є прямим відсиланням до «гринду». Такі заняття втомлюють і не несуть задоволення. Завершення цього пункту призведе до низки обмінів між різними речами НПС. В кінці гравця відправлять вбивати інших користувачів локації під назвою «Горн» до моменту заповнення спеціальної шкали.
Імпульсна гвинтівка: види, класифікація, опис, режими стрільби, застосування
Це займає багато часу, отримати ж імпульсну гвинтівку «Червона Смерть» ще складніше. Зброя відноситься до екзотичних різновидів. При стрільбі з неї користувач отримує ряд бонусів за типом зцілення або збільшення точності. Отримати її можна при накопиченні 23 дивних монет. Така ціна виставлена у торговця Зюра.

Чергова космічна інтерпретація

У всесвіті Mass Effect імпульсна гвинтівка гетів навіть віддалено не нагадує те зброю, що використовували в картині «Чужі». Тут прототип був розроблений інопланетної расою за їхніми технологіями. Саме тому дизайн має округлі форми, корпус повністю закритий пластинами з металу, внутрішня начинка не демонструється. Комплектація компактна і вперше з'являється у другій частині, а пізніше - в третій.
Імпульсна гвинтівка: види, класифікація, опис, режими стрільби, застосування
Вперше командор Шепард може знайти на планеті Хестром у місії з вербуванням нових членів для своєї команди. У кімнаті з технічно несправним гетом буде лежати гвинтівка, доступна для підняття. Її явним плюсом є стійкість до перегріву. Він настає тільки через 144 пострілу, у найближчого конкурента в цьому напрямку 106. Віддача при стрільбі майже відсутня, але нівелюються гідності низьким показником утрати. Для відмінного пробиття доведеться використовувати прокаченные до максимального рівня розривні набої.

Всесвіт постійної війни

Імпульсна гвинтівка Тау (імперії) буде добре знайома всім фанатам всесвіту Warhammer 40000. Піхотинці з однойменної Касти Вогню носять зброю в якості стандартного озброєння. По дизайну він нагадує довгий масивний дробовик з прямокутними формами. Вистрілює гвинтівка спеціальними снарядами плазми, які завдяки магнітному прискоренню завдають великої шкоди. Створювалося зброю для надійного протистояння орді Орків на дальній дистанції.
Імпульсна гвинтівка: види, класифікація, опис, режими стрільби, застосування
Концепція імпульсної гвинтівки має наголос на стійкість і дальність. Вона отримала апгрейд полів стримування порівняно з плазмовим рушницею. Завдяки цьому виграла в дистанції ураження, але шкоди знизився. В Імперії Тау частина жерців Адептус Механікус не поділяє презирства своїх братів до цього механізму, намагається його покращити.

Останній варіант

У грі Dead Space імпульсна гвинтівка також присутня, але в оригінальній інтерпретації. Це озброєння Айзек Кларк отримує по ходу сюжетної просування. Стандартний зразок має три невеликих гармати, що випускають згустки енергії з гіперзвуковий швидкістю. Це робить її ефективною при прицільної стрільби. Головний мінус ховається в її маленькій області поразки. Зброя зручно використовувати у вузьких коридорах, але на відкритому просторі в оточенні ворогів ефективність падає. Цікаво те, що серед всього озброєння головного героя тільки SWS (імпульсна автоматична гвинтівка) використовується в тому призначення, для якого була розроблена. Патрони малокаліберні, існують також додаткові варіації гвинтівки. В одному з них до неї прибудовано гранатомет, в іншому знаряддя нагадує дробовик.

Популярі новини
Загрузка...