Як зняти захист з SD-карти: кілька поширених ситуацій та методів їх виправлення

449 0 Новини високих технологій

Знімні карти пам'яті різних форматів нарівні із звичайними флешками міцно увійшли в життя сучасних користувачів мобільної техніки і комп'ютерних пристроїв за рахунок своєї компактності і великих обсягів пам'яті. Але іноді можна зустріти поява досить неприємних ситуацій, коли на карту, підключену до комп'ютера (вставлену в кардрідер або знаходиться безпосередньо на мобільному девайсі), потрібно скопіювати якісь файли, а система раптом повідомляє про наявність встановленої захисту від запису. Про те, як зняти захист з SD-карти найпростішими способами, доступними будь-якому користувачеві, й піде далі мова. Відразу варто сказати, що стандарт SD береться виключно як приклад, а описувані нижче дії можна застосовувати до будь-яких знімних носіїв інших типів і звичайних флешок.


Основні типи неполадок при роботі з картами пам'яті

Для початку зупинимося на найбільш поширених проблеми, які можна зустріти при підключенні карт до комп'ютерних систем. До таких можна віднести наступні:
 • наявність механічної блокування;
 • проблеми з доступом на рівні користувальницьких прав;
 • некоректне форматування;
 • неправильна установка файлової системи або її мимовільна зміна;
 • захист з шифруванням;
 • механічні та інші пошкодження носіїв.
 • Диск захищений від запису: як зняти захист з SD-карти найпростішим методом?

  Перше і саме просте рішення виниклої проблеми полягає в тому, щоб переконатися, що на самій карті не встановлена механічна захист.
  Як зняти захист з SD-карти: кілька поширених ситуацій та методів їх виправлення
  На корпусі пристрою може розташовуватися спеціальний перемикач, який і блокує запис. Його потрібно просто пересунути, встановивши відключений режим. З цим все зрозуміло. З пристроями microSD ситуація та ж. Однак все може посилюватися ще і тим, що на карті захист відключена, а при вставці носія в кард-рідер все одно ніякі дії виконати неможливо. Як зняти захист з карти мікро-SD в цьому випадку? І тут особливих проблем бути не повинно. Оскільки микрокарты спочатку вставляються в спеціальний перехідник, а вже тільки потім в кард-рідер комп'ютера, тому слід перевірити, чи не встановлена захист як раз на адаптер-перехідник.


  Усунення проблем шляхом зміни рівня доступу

  Виходячи з відгуків користувачів, що зіткнулися з даною проблемою, іноді можна зробити і деякі дії програмного характеру. Так, наприклад, після підключення карти до комп'ютера (за умови, що вона розпізнається операційною системою) зняти захист від запису з SD-карти можна шляхом відкриття до пристрою загального доступу.
  Як зняти захист з SD-карти: кілька поширених ситуацій та методів їх виправлення
  Після підключення карти в «Провіднику» для носія необхідно використовувати меню ПКМ, вибрати пункт властивості, перейти на вкладку доступу, натиснути кнопку додаткових параметрів і встановити прапорець на пункті надання загального доступу. Після цього залишається просто зберегти зміни і спробувати виконати необхідні дії по копіюванню файлів заново.

  Швидке форматування носія

  Якщо проблема не усувається ні одним з вище запропонованих методів, можна застосувати і більш кардинальне рішення, яке полягає в тому, щоб відформатувати накопичувач. Спочатку передбачається, що знаходиться на карті інформація вам не потрібна.
  Як зняти захист з SD-карти: кілька поширених ситуацій та методів їх виправлення
  В «Провіднику» просто викличте інструментарій форматування через меню ПКМ на самому носії, установіть прапорець на пункті швидкого форматування, запустіть процес, і через кілька секунд карта повинна буде визначитися в системі у вигляді нового пристрою, з яким і можна буде виконати всі потрібні операції.

  Зміна файлової системи

  Однак навіть у випадку швидкого очищення доступ до карті все одно може залишитися заблокованим. Як зняти захист з SD-карти в цьому випадку? Для початку спробуйте зробити повторне форматування, але в якості файлової системи виставте NTFS (особливо це актуально, коли карта має об'єм 4 Гб). Якщо це не спрацює, спробуйте виконати повне форматування, вибравши бажану файлову структуру.
  Як зняти захист з SD-карти: кілька поширених ситуацій та методів їх виправлення
  Інструментарій Windows може виявитися нездатним повернути карті працездатність, тому іноді має сенс застосовувати утиліти начебто HDD Low Level Format Tool, які виробляють низькорівневе форматування, а також відновлюють функціональність таких пристроїв і відкривають доступ до них.

  Відключення шифрування

  Тепер коротко про те, як зняти захист з карти пам'яті SD, якщо для накопичувача встановлена блокування у вигляді шифрування BitLocker. В «Провіднику» через ПКМ просто використовуйте її відключення. Зверніть увагу на той момент, що, якщо при шифруванні використовувався пароль, його потрібно буде ввести на одній із стадій зняття блокування. Також можна скористатися самим файлом з ключем (якщо ключ був архивирован) і вказати його місце розташування для утиліти BitLocker.
  Як зняти захист з SD-карти: кілька поширених ситуацій та методів їх виправлення
  Виконувати такі дії рекомендується через командний рядок з використанням інструменту управління manage-bde. Процес досить складний, але, здається, до цього не дійде. На крайній випадок, переглянути правила використання команди можна в довідковій системі, набравши поєднання «manage-bde /?» (без лапок).

  Як зняти захист з SD-карти на мобільному девайсі?

  Нарешті, одним із способів усунення перешкод захисту багато користувачів і фахівці називають форматуванням карти безпосередньо в мобільному пристрої. Для цього потрібно просто вибрати накопичувач і активувати старт процесу в розділі пам'яті. Цілком можливо, що таким методом реанімувати карту вийде. Примітка: якщо не допомагає взагалі нічого, використовуйте додаток ChipGenius, визначте ідентифікатори PID і VID вбудованого контролера карти, після чого за ним знайдіть і встановіть для накопичувача підходящу (бажано, найсвіжішу) прошивку.

  Популярі новини
  Загрузка...