Текстові знаки: опис, використання, друк

410 0 Новини високих технологій

Текстові знаки - важливі елементи текстових електронних документів. Без них неможливо уявити жоден пост або повідомлення на комп'ютері. Розглянемо, якими бувають символи, як їх друкувати, для чого використовувати в тому чи іншому випадку. Подібна інформація може стати в нагоді починаючим користувачам ПК, і просунутим юзерам.

Алфавіт

Текстові знаки і символи можуть бути різними. Основні елементи друку - це алфавіт. Зазвичай відшукати відповідні знаки можна на клавіатурної панелі. За замовчуванням на ній 2 мови. Наприклад, англійська та російська. Саме таку клавіатуру будемо розглядати далі. Щоб друкувати літери російського алфавіту, необхідно перемкнути розкладку клавіатури на "російський". Якщо потрібні англійські символи, доведеться активувати розкладку Eng. Важливо: за замовчуванням перемикання розкладки здійснюється поєднаннями Shift + Alt або Shift + Ctrl.
Текстові знаки: опис, використання, друк

Цифри

Текстові символи і знаки включають також цифри. На класичній клавіатурі можна відшукати 2 цифирные панелі. Одна розташована в верхній частині клавіатурної панелі, над алфавітом. Інша вважається додатковою. Вона розташована в правій частині клавіатури і працює при включеному режимі Num Lock.


Всього на числових панелях 10 символів. З їх допомогою можна вказати будь-яку цифру. Щоб вставити відповідний знак в текст, необхідно натиснути на відповідну кнопку.

Спеціальні елементи

Текстові знаки - це не тільки алфавіт і цифри. До них відносять і спеціальні символи. Ця категорія знаків є найбільшою. Це і латинські букви і розділові знаки, та символи математичних дій, і смайли.
Текстові знаки: опис, використання, друк
Спеціальні знаки бувають друкованими та нецензурними. Перша категорія - це символи, які можна відшукати на клавіатурі і надрукувати за допомогою неї. Зазвичай до цієї категорії відносять лапки, знаки пунктуації, елементарні математичні символи і кілька "комп'ютерних" елементів (наприклад, символ"@").


Нецензурні текстові знаки - це унікальні символи, які можна набрати на комп'ютері, але на клавіатурі вони не розташовані. Наприклад, деякі елементи математичних формул, смайлики, стрілки, знак "торгова марка" і так далі.

Вставка спеціальних символів

Красиві текстові знаки можна відшукати на комп'ютері в будь-який момент. Наприклад, у "Ворді" є функція "Вставка символу". З її допомогою користувач зможе надрукувати в текстовому документі будь-який існуючий знак. Для того щоб впоратися з поставленим завданням, необхідно:
 • Відкрити "Ворд" і розгорнути пункт меню "Вставка".
 • Вибрати сходинку "Символ" або "Спеціальний символ".
 • Підібрати шрифтовий набір. Від нього буде залежати стиль написання тексту і доступні символи.
 • Двічі клікнути по вікну з зображенням вибраного знаку для друку.
 • Швидко, просто і дуже зручно. Якщо хочеться вставити спеціальні математичні знаки у формули, можна скористатися опцією Word "Вставка" - виберіть "Об'єкт" - Microsoft Equation.
  Текстові знаки: опис, використання, друк

  Таблиця Windows

  Текстові знаки можна знайти в Windows за кілька секунд. Для цього можна використовувати таблицю символів. Це своєрідний збірник друкованих і недрукованих знаків "Віндовс" з їх мініатюрами та коду на декількох мовах програмування.
  Щоб відшукати таблицю символів, потрібно:
 • Натиснути кнопку "Пуск".
 • Перейти в розділ "Всі програми" - Стандартні".
 • Зайти в папку "Службові".
 • Натиснути на кнопку "Таблиця символів".
 • Далі можна вибрати набір символів, а потім вибрати потрібний знак у вікні служби. У нижній частині діалогового вікна з'явиться код відповідного елемента.

  Смайли

  Під час спілкування у віртуальному світі користувачі часто використовують смайлики. Їх можна надрукувати за допомогою клавіатури без особливих проблем. Існують різні смайлики з текстових знаків. Наприклад, можна вставити очі "пики" у вигляді ":" або ";" (без лапок), а потім використовувати цифри, літери та спеціальні символи для відображення емоції.
  Текстові знаки: опис, використання, друк
  Ось кілька смайликів:
 • O_o - здивування;
 • :-) - посмішка;
 • :-( - смуток;
 • ;-) - підморгування;
 • ;-( - плач;
 • T_T - сильні сльози від безвиході (в комічному сенсі).
 • Смайли з текстових знаків бувають різними. При бажанні в "Ворді" можна знайти спеціальні символи - емодзі. Це унікальні смайлики. Наприклад, поєднання Alt + 1 і Alt + 2 ставлять символи "?" і "?" відповідно. Важливо: в соціальних мережах смайлики із знаків можуть бути перетворені в графічні мініатюри. Це досить поширене явище. Текстові знаки при правильному поєднанні сприймаються як коди.

  Популярі новини
  Загрузка...