Які бувають комп'ютери: моделі, виробники, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню та особливості експлуатації

402 0 Новини високих технологій

Комп'ютери увійшли в наше життя і стали незамінним інструментом кожної людини. Причому мова йде не тільки про десктопних версій, а й про смартфонах, планшетах, «розумних» годинниках та інших девайсах. Все це так або інакше вважається комп'ютерами, що наштовхує на думку про існування декількох видів цього пристрою. Тому варто дізнатися, які бувають комп'ютери.

Пристрій

З англійської мови це слово перекладається як «обчислювач». Саме ця функція стала головною під час винаходу подібної системи. Зараз комп'ютер визначають як пристрій, який має можливість виконувати задану послідовність операцій, яка визначається потрібними показниками. Кожна операція має свою послідовність і алгоритм і називається програмою.


Завдяки комп'ютеру з'явилася комп'ютерна система. Так називають устаткування, яке може складатися з блоків. У комплексі вони відповідають за певну операцію, обробляючи дані.

Класифікація

Які бувають комп'ютери? Відразу всі обладнання можна розділити за призначенням. Сюди відносяться настільні, домашні, персональні, робочі станції, ігрові, медіацентри і т. п.
Які бувають комп'ютери: моделі, виробники, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню та особливості експлуатації
Також всі пристрої можна віднести до малих і мобільним. Тут варто згадати ноутбуки, планшети, смартфони, електронні книги, калькулятор і ін. Є суперкомп'ютери, нанокомпьютеры, розумна пил і багато інші девайси. Кожен з них має свої характеристики, моделі, виробників і т. д.

Настільні системи

Розбираючись з тим, які бувають типи комп'ютерів, користувач відразу стикається з настільними системами. Сюди відносять стаціонарні ПК, які розраховані на використання вдома або в офісі.


Настільні системи - узагальнена назва всіх ПК, які може використовувати людина вдома або на роботі. Тому сюди відносять і медіасистеми, і геймерські установки, і звичайні офісні пристрої. Найчастіше ПК порівнюють з ноутбуками. На початку 2000-х років відбулося зміщення уваги користувача з комп'ютерів на ноутбуки. Але з активним розвитком ігор і кіберспорту тяга людей до стаціонарного пристрою знову зростає. Ноутбуки хоча і стали набагато потужніше і можуть впоратися з будь-якими завданнями, але мають ряд недоліків, на які складно закрити очі лише заради однією мобільності.

Робочі станції

Які бувають комп'ютери ще? У колах вчених та фахівців різних сфер виробництва стали популярними робочі станції. Ці системи представлені комплексом апаратних і програмних засобів. Розраховано таке обладнання на спеціалізовані завдання.
Які бувають комп'ютери: моделі, виробники, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню та особливості експлуатації
Під робочою станцією можуть означати різне обладнання. Наприклад, так можна назвати робоче місце фахівця. Робоча станція в цьому випадку складається з комп'ютера або терміналу, необхідного ПЗ, а також іншого додаткового обладнання. Також робочою станцією часто називають персональний комп'ютер, що входить до складу ЛОМ щодо сервера.

Персональні комп'ютери

Так називають мікро-ЕОМ. ПК є побутовим приладом з універсальними можливостями. Якщо спочатку ЕОМ служила для обчислень, то тепер це обладнання може справлятися з доступом інформаційних систем, геймерськими опціями і мультимедіа.
ПК можуть бути десктопними, «баштовим» і моноблоками. У першому випадку пристрій можна легко розмістити на столі. Tower ПК зазвичай встановлюють під стіл, оскільки він має більші габарити і значну висоту. Зараз ця межа потихеньку стирається, оскільки практично будь-яке шасі можна встановити як на, так і під стіл. Моноблоки - це персональні комп'ютери, які за своєю конструкцією мають монолітне будівництво. Тобто всі необхідні пристрої - монітор, мікрофон, веб-камера, клавіатура та інше - об'єднані в одне обладнання.
Які бувають комп'ютери: моделі, виробники, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню та особливості експлуатації

Інші типи комп'ютерів

Взагалі в питанні про те, які бувають комп'ютери, непросто відразу визначити потрібні групи та представники. Наприклад, настільних комп'ютерів відносять персональні, а от серед персональних вже є ноутбуки. У той же час лептопи зазвичай відносять до мобільних пристроїв, а не настільним. Відповідно, доводиться стикатися з плутаниною. Перш ніж перейти до опису мобільних систем, варто закінчити розбір настільних комп'ютерів. Крім робочих станцій, персональних пристроїв сюди ж відносять домашні - ті, які розраховані на звичайних користувачів. Ці машини використовують для офісних програм і веб-браузингу. Особливо популярними стали ігрові настільні ПК. Ці системи є одними з найпотужніших за всіма характеристиками. Геймери збирають їх для новинок ігрової індустрії. Тут же варто згадати про ігрових приставках. Консолі також варто віднести до комп'ютерів. Вони набирають популярність і в своєю конструкцією мають практично ті ж блоки, що і стаціонарний ПК.
До настільним також відносять безшумні ПК, що мають вдосконалену систему охолодження, яка працює ефективно, але при цьому не видає зайвого шуму. Також варто згадати про моноблоках, про які вже йшла мова.

Інтернет-пристрою

Далі за призначенням визначають інтернет-пристрою. Сюди потрапили практично всі мобільні девайси. Відносять до них нетбуки, планшети, планшетні нетбуки і неттопи. Практично всі ці девайси зараз використовують для веб-браузингу. Вони не розраховані для комп'ютерних ігор, так і працювати з офісними програмами в них незручно. Іноді планшети можуть використовувати для перегляду відеоконтенту.
Які бувають комп'ютери: моделі, виробники, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню та особливості експлуатації
Неттоп відрізняється від нетбука тим, що має невеликий корпус і позбавлений свого монітора. Тобто дисплей доведеться докуповувати окремо. Але «начинка» пристрою слабка, тому воно годиться для роботи з веб-браузером.

Мобільні пристрої

Які бувають види комп'ютерів, які відносять до мобільного типу? Звичайно ж, перше, що варто згадати, - ноутбук. До нього відносять субноутбук. Це пристрій, що має більш компактні розміри. Воно також включає 3 типи девайсів: нетбуки, ультрабуки і смартбуки. Нетбуки - це компактні ноутбуки зі слабкою продуктивністю. Ультрабуки - дуже тонкі лептопи, а смартбуки - невеликі девайси, які використовують апаратну платформу смартфонів.

Які бувають комп'ютери: моделі, виробники, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню та особливості експлуатації
Крім ноутбуків до мобільних пристроїв відносять компактні ПК, мобільні інтернет-апарати, планшетні ПК, електронні книги, смартфони та ін. Кожен девайс має свої характеристики, призначення і зовнішній вигляд.

Моделі і виробники: ПК

Які бувають марки комп'ютерів? Це питання залежить від того, про який з типів ПК йде мова. Наприклад, якщо говорить про настільних версіях, то тут про виробника і моделі не прийнято говорити, оскільки кожен комплектуючий може бути випущено під конкретним брендом. Так, систему можна побудувати Intel або AMD. Це означає, що процесор для роботи буде обраний від одного з цих виробників. Але при цьому відеокарта може бути обрана від компанії Nvidia, а оперативна пам'ять - від HyperX. При запуску системи користувач помічає логотип однієї з компаній. Багато хто вважає, що це виробник, який створив ПК. На ділі це лише назва компанії, яка випустила материнську плату, а також версія платформи. Інші комплектуючі можуть бути випущені зовсім під іншим ім'ям. Але іноді трапляється, що конкретна компанія працює над своєю моделлю ПК. Тоді вона закуповує деталі в інших виробників, упаковує їх в свої фірмові корпуси, таким чином, користувач отримує комп'ютер під одним брендом.
Які бувають комп'ютери: моделі, виробники, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню та особливості експлуатації

Моделі і виробники: мобільних пристроїв

Які бувають модель комп'ютерів, якщо мова йде про мобільних пристроях? Тут справи йдуть набагато простіше. Оскільки виробники закуповують всі деталі лептопа і розробляють свій пристрій під своїм брендом, відповідно, в цьому випадку легко назвати модель машини.
Наприклад, серед популярних виробників ноутбуків можна виділити: Acer, Asus, Lenovo, Dell, HP і інші. Це імениті бренди, які займаються випуском не тільки ноутбуків, але і різних пристроїв, девайсів і гаджетів. Кожен намагається створити ряд сімейств ноутбуків, за яким би їх легше було ідентифікувати. Наприклад, у Lenovo є лінійка настільних ПК ThinkCentre, а також планшетних комп'ютерів IdeaTab.
Які бувають комп'ютери: моделі, виробники, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню та особливості експлуатації
Але до мобільних пристроїв відносять також смартфони. Тут ще простіше розібратися з виробником. Всім знайомий знаменитий конкуруючий дует iPhone і Samsung Galaxy. На даний момент це провідні виробники смартфонів. Хоча їх компанії-виробники займаються випуском ПК, ноутбуків і планшетів. Популярність в бюджетному сегменті смартфонів набирають китайські компанії Meizu, Xiaomi, OnePlus та інші. В цілому практично всі виробники, які займаються випуском ПК, рано чи пізно починають виробництво інших пристроїв. Тому не дивно, що, наприклад, Asus випускає монітори, материнські плати, відеокарти, ноутбуки, планшети, смартфони і багато іншого.

Технічні характеристики: процесор

Розглядаючи різні типи пристроїв, варто згадати і про технічні характеристики. Наприклад, які бувають процесори для комп'ютера? Варто відразу сказати, що практично будь-який девайс, будь то ПК, смартфон, ноутбук, планшет та ін., має процесор. Як вже згадувалося раніше, портативні комп'ютери зазвичай базуються на системах Intel або AMD. Саме це виробники займаються розробкою процесорів для всіх настільних ПК. Ту ж ситуацію можна спостерігати щодо роботи ноутбуків і всіх його різновидів. Виробники лептопів використовують комплектуючі від популярних брендів. А ось зі смартфонами справа йде трохи інакше. Intel у свій час намагалася зробити мобільний чіп, але він з'явився в обмеженій кількості моделей телефонів. Смартфони отримали процесори завдяки своїм виробникам. Наприклад, компанія Samsung часто використовує для своїх моделей чіпи від Cortex. Apple встановлює свої iPhone фірмову «начинку». Китайський Meizu використовує Helio в якості центрального процесора і MediaTek - графічний адаптер.
Які бувають комп'ютери: моделі, виробники, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню та особливості експлуатації

Технічні характеристики: пам'ять та інші комплектуючі

Вибираючи настільний ПК або ноутбук, користувач дивиться на показники центрального процесора, графічного адаптера і обсяг оперативної і внутрішньої пам'яті. Яка буває пам'ять комп'ютера? Практично кожний пристрій, про який йде мова, обзавелося оперативною пам'яттю і внутрішньої. У настільному ПК за ОЗП відповідають модулі, а за внутрішню - жорсткий диск або твердотільний накопичувач. Ноутбуки мають схожу конструкцію з різницею лише в габаритах і форм-факторах деталей. Смартфони сильно відрізняються, оскільки мають компактні розміри. Вся пам'ять у них розміщена за рахунок чіпів на платі. Найбільш популярним виробником пам'яті є Samsung. Його чіпи використовуються в різних модулях, під різними брендами. Є і менш імениті розробники. Крім пам'яті варто згадати про відеокарту. Наприклад, в персональному комп'ютері можна обійтися без неї, оскільки всі сучасні процесори мають вбудований графічний адаптер. Якщо грати в комп'ютерні ігри, то купівля відеокарти неминуча. Основа для неї - плати від Nvidia і Radeon. Але над кожною референсною моделлю працюють різні виробники. Тому в магазинах можна зустріти продукцію від Asus, Gigabyte, MSI та ін В ноутбуках використовується референсний графічний адаптер, тому в описі характеристик часто можна помітити Nvidia або Radeon.
Які бувають комп'ютери: моделі, виробники, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню та особливості експлуатації
Смартфони і планшети обзавелися мобільними відеокартами. Вони вбудовані в основний процесор і працюють в парі з головним ядром. Популярними є Qualcomm Adreno.

Операційні системи

Які бувають операційні системи для комп'ютера? ОС - це комплекс програм, які допомагають керувати апаратним комплексом. Завдяки операційній системі можна здійснювати виведення і введення інформації, а також організовувати роботу з файлами і виконувати прикладні програми. Які бувають операційні системи для комп'ютера? Зараз їх набралося величезна кількість. Основними все ж є Windows і macOS. Перша використовується практично у всіх комп'ютерах і ноутбуках, а також смартфонах і планшетах. macOS - це фірмова ОС від Apple, розроблена спеціально для її продукції. Однією з перших операційних систем стала DOS. Вона довгий час була встановлена на всіх ПК по всьому світу. Зараз же її замінили на більш нові, а підтримка DOS припинена. Програмісти особливо люблять Linux. Це дуже проста і «чиста» операційна система. З нею комфортно працювати, і вона має всі необхідні програми. Ставиться ця ОС до Unix-подібних.

Програми

Які бувають програми комп'ютера? Програма - це набір правил, які слід виконати для здійснення завдання. Софт буває різний, одні допомагають діагностувати систему, інші створюють текст, зображення, відео і т. д. До системних програм відносять операційну систему і утиліти. Як вже згадувалося раніше, ОС - це головна програма, яка є сполучною ланкою між апаратної і програмної складової. Утилітами називають програми, які дозволяють підтримувати в робочому стані ПК. Зазвичай сюди відносять софт, який займається очищенням системи від «сміття», виправленням помилок, діагностикою та ін. Далі йде група прикладних програм. Це робочий софт, який допомагає користувачеві працювати з різними інструментами. Сюди відносять офісні програми, які допомагають працювати з текстом, таблицями, графіками, зображенням, звуком та відео. Першорядним вважається робота з текстовими редакторами. Тому тут варто згадати знаменитий «Блокнот» і Microsoft Word. До прикладних програм слід віднести фінансові та бухгалтерські. Зараз подібний софт встановлений на робочі ПК у великих виробництвах. А ось на домашні комп'ютери подібні програми не встановлюють. Хоча є ймовірність, що західний досвід використання планувальників і фінансових звітів перейде до нас. Мультимедійні програми займаються більш глибокою обробкою зображень, відео та звуку. Сюди відносять практично всю продукцію Adobe. Також до мультимедійних відносять плеєри і програвачі. Розважальні та освітні програми включають різні довідники, енциклопедії, аудіокниги та «навчалки». Безумовно, тут же варто згадати про іграх. До професійних програм відносять різноманітний софт для програмістів, редакторів тривимірної графіки, роботи з науковими розрахунками і проектуванням.

Використання та експлуатація комп'ютерів

Звичайно, знання про те, які бувають назви комп'ютерів, не допоможе ніяк з використанням та експлуатацією. Хоча навіть сучасні смартфони, планшети або ноутбуки мають інструкцію. Щоб зрозуміти, як користуватися ПК, доведеться пошукати необхідні довідники або звернутися за допомогою до знайомих. Зараз дуже багато є досвідченими користувачами комп'ютера, тому допомогти в даному питанні може кожен. В іншому ж необхідно знайти кнопку включення ПК, а після розібратися з роботою робочого столу, діалогового вікна і пристроїв введення і виведення інформації. Та ж ситуація і з ноутбуком. А ось зі смартфонами і планшетами справи йдуть простіше, оскільки у девайсів менше функціонал. Досить звикнути до сенсора і розібратися в меню гаджета.

Популярі новини
Загрузка...