Програма для запису дисків

163 0 Новини високих технологій

Як відомо, з часу своєї появи на ринку носіїв інформації оптичні диски всіляких стандартів і форматів досить міцно увійшли в життя кожного користувача комп'ютера або побутової техніки, призначеної для роботи з ними. Відповідним чином розвивався і ринок програмного забезпечення, а пропалення дисків багато воліли виконувати за допомогою сторонніх програм, а не власних коштів операційних систем Windows, які і тоді, і зараз видаються дуже обмеженими в своїх можливостях. Спробуємо розібратися, які програми для таких цілей використовувати найкраще, і не втратили такі «дідівські» методи, своєї актуальності.

Наскільки сьогодні актуальні запис і пропалення дисків?

Звичайно, сьогодні все більшу популярність завойовують знімні носії для зберігання інформації у вигляді звичайних флешок і знімних карт пам'яті. Доступні об'єми дискового простору у них набагато більше, ніж у оптичних носіїв. Однак і такі пристрої мають деякі обмеження по використанню, а в деяких випадках без запису інформації на оптичні диски просто не обійтися. І саме з цієї причини пропалення дисків не втрачає своєї актуальності. Ситуацій, коли може знадобитися виконання таких операцій, можна назвати досить багато. Але для початку давайте зупинимося на тих, які зустрічаються найчастіше.


В яких випадках може знадобитися програма для запису дисків?

В якості найпростішого прикладу можна привести ситуацію з відтворенням музики на застарілих побутових плеєрах, які розраховані виключно на використання звичайних CD-дисків.
Програма для запису дисків
Флешку або карту пам'яті до них не підключиш. А зовсім старі моделі не вміють відтворювати навіть MP3-треки, розпізнаючи виключно формат аудіо CD (CDA), який на жорсткий диск комп'ютера або на флешку без попередньої конвертації теж просто так не запишеш. З іншого боку, досить часто (принаймні раніше) більшість комп'ютерних ігор або якогось спеціалізованого програмного забезпечення випускалося саме на дисках, присутність яких в дисководі при запуску основної програми було обов'язковим. Копіювання інформації на нинішні знімні носії ефекту не дає, оскільки програмні модулі звертаються безпосередньо виключно до «залізного» або віртуального приводу. А ось тут якраз і могла б стати в нагоді яка-небудь програма для запису дисків, за допомогою якої можна було б і записати музику або навіть клонувати оригінальні диски з програмним забезпеченням (причому, навіть з обходом захисту від копіювання, яка на них могла бути встановлена).


Засоби операційних систем Windows

Тепер перейдемо безпосередньо до програмного забезпечення, яке може використовуватися для запису інформації на оптичні носії. Звертатися до сторонньому, як це любить робити більшість користувачів, коштує не завжди. Якщо мова йде про звичайному копіюванні файлів на знімний носій, коли не потрібно задавати якийсь спеціалізований формат диска або виконувати конвертування вихідного матеріалу, найпростіше скористатися програмою для запису дисків Windows 7 або будь-який інший ОС цього сімейства.
Програма для запису дисків
Виконувані дії гранично прості. Варіантів два: або при вставки порожнього носія система сама пропонує виконати запис, після чого потрібно просто вибрати необхідні файли і підтвердити старт процесу, або ви використовуєте контекстне меню ПКМ об'єкті або групі об'єктів з вибором пункту їх відправлення на CD/DVD-диск.
Програма для запису дисків
Якщо носій в привід відсутній, Windows запропонує вставити порожній диск і почне процес копіювання. І, якщо з копіюванням у Windows-системах справи йдуть більш-менш стерпно, то зі стиранням або форматування перезаписуваних носіїв досить часто можуть виникати проблеми, оскільки інші програми для запису і запису дисків згодом такі носії можуть не сприймати, вважаючи, що на них вже є якась інформація. У кращому разі можна використовувати так званий режим мультисессии, однак далеко не факт, що записана інформація буде читатися побутовою технікою.

Найбільш популярні утиліти

Як вже зрозуміло, все-таки перевага віддається стороннього програмного забезпечення, яке має набагато більш широкий спектр можливостей, ніж інструменти операційних систем Windows. Вибір таких (навіть безкоштовних) програм для запису дисків сьогодні просто величезний. Однак якщо звернутися до витоків розробки такого, деякі програми і досі не втрачають своєї актуальності. Серед найбільш відомих можна виділити такі, як:
 • Nero Burning ROM;
 • Ashampoo Burning Studio;
 • InfraRecorder;
 • BurnAware;
 • ImgBurn;
 • DeepBurner;
 • UltraISO;
 • Alcohol 120% і т. д.
 • Вони мають далеко не однакові можливості, незважаючи на те, що виробляти запис дисків можуть абсолютно всі. Спробуємо розібратися, що і в яких випадках краще всього використовувати.

  Пропалення оптичних носіїв на прикладі програми Nero Express

  Програмний пакет Nero Burning ROM є, мабуть, одним з найвідоміших і затребуваних серед користувачів. У ньому є кілька основних модулів, серед яких найбільш популярними можна назвати Nero Express – невелику програму для максимально швидкого виконання запису інформації будь-якого типу на оптичні носії. Найчастіше цю утиліту пов'язують із створенням дисків, що містять мультимедіа різних типів (музика або відео), проте в самому додатку можна скористатися й звичайним копіюванням з повністю настроюються користувачем параметрами, чого, на жаль, немає в Windows.
  Програма для запису дисків
  Від основної програми вона відрізняється лише обмеженою підтримкою самих основних форматів дисків (наприклад, не може створювати диски UDF або CD/DVD змішаного типу).
  Програма для запису дисків
  У самій утиліті досить вибрати тип записуваних даних, диска і кінцевий формат носія, додати потрібні файли або каталоги, після чого активувати старт процесу запису. При цьому можна налаштувати деякі додаткові параметри, про які буде сказано окремо. Точно так само просто проводиться стирання раніше записаних дисків, які на відміну від відформатованих носіїв засобами Windows, розпізнаються після цього без проблем.

  Клонування дисків

  Не менш часто дуже затребуваними є операції по створенню копій оригінальних дисків без фізичного перенесення інформації, наприклад, на жорсткий диск з наступним записом на інший оптичний носій.
  Програма для запису дисків
  У цьому разі запис дисків у Windows 7 або в інших системах також можна зробити за допомогою додатків, представлених у списку вище, але безумовним лідером у свій час можна було назвати програму CloneDVD, яка створювала (і створює) копії будь-якого (навіть захищеного диска) максимально швидко і просто. Від користувача потрібно лише вставити оригінальний носій, а після його зчитування – порожню «болванку» потрібного обсягу.

  Робота з образами і створення завантажувальних дисків

  Практично будь-яка вищезазначена програма для запису дисків (Windows 7 використовується або інша система, не настільки важливо) дозволяє працювати з образами. На відміну від операційної системи, яка за замовчуванням при відкритті файлу образу відразу монтує його у віртуальний привід, програма надає користувачеві вибір: або створити віртуальний привід (якщо встановлено спеціальний емулятор), або записати образ на диск. У разі наявності перезаписуваного носія з присутньої на ньому інформацією буде запропоновано його відформатувати. Крім того, можна використовувати і ручне створення дисків з завантажувачами.
  Програма для запису дисків
  У цьому відношенні оптимальним варіантом стане використання програми UltraISO, яка в меню має спеціальний розділ самозавантаження. Втім, при виборі відповідного програмного забезпечення все залежить виключно від уподобань самого користувача.

  Нюанси запису інформації

  З пропаленням дисків в Windows 10 і нижче, з програмами або без їх використання, трохи розібралися. Тепер варто сказати кілька слів з приводу деяких недокументованих налаштувань. Оскільки мова йде саме про програми, а не про засоби системи, в них слід звернути увагу на деякі важливі опції і налаштування. Насамперед, щоб уникнути появи помилок або збоїв при записі (особливо музики і відео) рекомендується виставляти мінімальну швидкість запису, підтримувану диском (краще всього 2х або 4х).
  Програма для запису дисків
  В якості додатково кошти бажано задіяти так звану верифікацію даних після закінчення запису. Часу, звичайно, процес у цілому займе більше, проте в цьому випадку можна бути повністю впевненим у читабельності оптичного носія і файлів, які на ньому знаходяться.

  Короткі висновки

  Така коротка інформація, що стосується запису дисків із застосуванням абсолютно різних програмних засобів. На завершення залишається сказати, що спеціалізовані програми дійсно виглядають на голову вище, ніж засоби операційних систем Windows, оскільки мають в своєму арсеналі більший інструментальний набір. За принципами роботи практично всі програми цього типу абсолютно ідентичні, а відмінності можуть складаються тільки в деяких несуттєвих деталях. Втім, багато рекомендують використовувати саме Nero Burning ROM, оскільки в цьому пакеті реалізована можливість виконання всіх вищеописаних операцій, а використання самої програми спрощено настільки, що з нею зможе розібратися будь непідготовлений або початківець юзер.

  Популярі новини
  Загрузка...