Чим відрізняється Jpeg Jpg: відмінності та особливості

425 0 Новини високих технологій

Фотографії бувають самих різних форматів: png, jpg, bmp і так далі. Але багато хто плутає формат jpg з jpeg. Деякі люди навіть вважають, що це абсолютно різні формати, у яких є різні властивості, розміри і так далі. Насправді це не так, оскільки jpg jpeg - один і той же формат. Так чим відрізняється jpeg jpg, чому багато почали плутати ці формати?

Чим відрізняється Jpeg Jpg: відмінності та особливості

Jpeg і jpg: різниця

Чим відрізняється Jpeg Jpg? Ці формати не відрізняються взагалі нічим. Різниця тільки у відсутності букви е, в іншому все однакове. Але в чому ж тоді їх відмінність, як виник формат Jpeg? Все дуже просто. Раніше операційні системи не підтримували чотиризначні закінчення, такі як Jpeg і так далі. Максимум можна було використовувати тризначне закінчення, саме так і виник jpg. А формат Jpeg з'явився трохи пізніше, коли операційні системи стали підтримувати чотиризначні закінчення і навіть більше.


Але багато хто вже звикли до формату Jpg, тому навіть зараз, через стільки часу після появи нових операційних систем, люди все одно продовжують використовувати цей формат замість Jpeg. Деякі програми самі по собі за традицією записують саме Jpg, а не нову версію. Насправді нічого особливого в цьому немає, все одно практично скрізь можна завантажувати і Jpeg фотографії, і Jpg. Вони мають однаковий розмір (наприклад, png фотографії важать більше, ніж Jpg або Jpeg, а Jpeg Jpg не відрізняється), однаковий вид, кількість пікселів і так далі.

Зміна Jpeg на Jpg або навпаки

Щоб змінити png-на фотографію Jpeg чи Jpg, потрібні окремі конвертори, але Jpeg і JPG один від одного не відрізняються нічим, так що не потрібно використовувати додаткові програми і конвертори, щоб це зробити. Для зміни формату Jpeg на Jpg і навпаки потрібно:


 • Натиснути правою кнопкою миші на фотографію.
 • Зайти в "Властивості".
 • Змінити закінчення (якщо там Jpeg, потрібно видалити букву е, а якщо Jpg - потрібно додати букву).
 • Оскільки формати один від одного не відрізняються взагалі нічим, ця літера не грає якої-небудь ролі, так що можна поміняти назву і формат прямо зі свого робочого столу, не користуючись різними сторонніми сервісами, які досить часто набридають рекламою, а в деяких випадках разом з фотографіями викачуються віруси.
  Чим відрізняється Jpeg Jpg: відмінності та особливості

  Підсумок

  Ми з'ясували, чим відрізняється формат Jpeg Jpg. Кожна людина, яка користується персональним комп'ютером, повинен знати такі нюанси. Нічого особливого в цьому знанні немає, та й, швидше за все, мало де воно може стати в нагоді, але завжди важливо знати, з чим працюєш, який файл використовуєш і що буде потім. Справжній формат цього файлу - Jpeg, оскільки носить назву Joint Photographic Experts Group, але з-за старих систем неможливо було прописати повна назва. Тепер вже все нормально.

  Популярі новини
  Загрузка...