Моніторинг комп'ютера - кращі програми

523 0 Новини високих технологій

Як би дбайливо ви не ставилися до свого комп'ютера або ноутбука, в якийсь момент він може почати гальмувати. При цьому причини виникнення даної несправності можуть бути самі різні, починаючи від зараження вірусом і закінчуючи перегрівом процесора або відеокарти. Загалом, варіантів дуже багато. На щастя, існують спеціальні програми, що дозволяють провести моніторинг комп'ютера і визначити, з-за чого виникають проблеми в його роботі. А про кращих з таких утиліт якраз і піде мова в статті.

Штатна утиліта

Це прозвучить дивно, але в багатьох випадках вам навіть не потрібно буде встановлювати додаткове ПЗ. Провести моніторинг продуктивності комп'ютера вам допоможе штатна утиліта Windows, про яку напевно знають навіть користувачі, тільки недавно почали своє знайомство з ПК. Звичайно ж, мова йде про «Диспетчері завдань».


Моніторинг комп'ютера - кращі програми
Для того, щоб запустити цю програму, достатньо натиснути «чарівну» комбінацію клавіш Ctrl+Alt+Del». Після цього відкриється вікно, в якому ви зможете отримати інформацію про те, наскільки сильно завантажені важливі комплектуючі вашого комп'ютера: процесор, відеокарта, оперативна пам'ять і жорсткий диск. Крім того, ви зможете виявити програми, які споживають найбільше ресурсів вашого ПК. Якщо ж ви хочете провести більш детальний моніторинг параметрів комп'ютера, вам потрібно перейти на вкладку «Продуктивність». Далі слід скористатися модулем «Монітор ресурсів», який дозволить вам у всіх деталях дізнатися про завантаженість окремих комплектуючих.


На жаль, в «Диспетчері завдань» можна подивитися температуру процесора і відеокарти. Для цього вам доведеться використовувати спеціальні утиліти, які будуть розглянуті далі.

Real Temp

Маленька, але дуже корисна програма, скориставшись якою, ви зможете подивитися температуру процесора як в поточний момент, так і за певний проміжок часу. Основний інтерфейс Real Temp складається всього лише з однієї вкладки, але цього цілком достатньо. Так, крім даних про температуру, тут представлена інформація про частоту роботи процесора, а також важлива графа Thermal Status. Якщо в ній написано «OK», значить, вам не варто турбуватися щодо перегріву. Ще однією особливістю утиліти є можливість проводити тестування датчиків CPU її загальної продуктивності. Таким чином, ви зможете простежити за тим, як веде себе процесор під навантаженням. Ну і так, Real Temp є портативною програмою і не вимагає установки.

System Explorer

А ця утиліта є відмінною заміною стандартного «Диспетчера завдань». Вона дозволяє провести детальний моніторинг роботи комп'ютера і виявити процеси, що заважають його нормальному функціонування. Після установки System Explorer у вашому розпорядженні виявиться величезний набір інструментів, які допоможуть вам ретельно стежити за кожним із запущених додатків. Таким чином, ви зможете дізнатися, як веде себе та чи інша програма, як вона використовує ресурси системи і як реагує комп'ютер на її зупинку. Зокрема, це буде дуже корисно в тому випадку, коли ваш ПК піддався зараженню вірусом-майнером.
Крім цього, до складу System Explorer входять модулі для перевірки актуальності драйверів, виявлення шкідливих програм, стеження за доповненнями браузерів і багато іншого. До того ж утиліта підтримує російську мову, так що розібратися у всьому цьому різноманітті можливостей вам не складе праці.

CPU-Z

Безкоштовна утиліта для діагностики устаткування. Скориставшись даною програмою, ви зможете отримати вичерпну інформацію про процесор, материнської плати, відеокарти і оперативної пам'яті. Зокрема, ви дізнаєтеся виробника вашого обладнання, частоту CPU і GPU, кількість ядер, об'єм кеш всіх рівнів і багато інших параметрів.
Моніторинг комп'ютера - кращі програми
На жаль, в CPU-Z можна подивитися температуру процесора. Тим не менш утиліта дозволяє провести тест CPU на стресостійкість і перевірити працездатність ПК під високими навантаженнями. З цієї причини рекомендується використовувати CPU-Z в сукупності з іншими програмами для моніторингу системи комп'ютера.

Core Temp

Чудовий інструмент для стеження за характеристиками та поточним станом процесора. Утиліта має одновіконний інтерфейс, в якому тим не менш можна подивитися всю необхідну інформацію. Так, Core Temp показує відомості про виробника CPU, частоті, споживанні електроенергії, а також про поточну та граничної температури.
Окремо варто згадати присутню в програмі систему захисту від перегріву. Ви самостійно зможете задати значення температури CPU, при досягненні яких утиліта або відправить повідомлення, або автоматично перезавантажить комп'ютер. Це дуже корисна функція. Особливо для тих користувачів, які тільки почали освоювати ПК і не хотіли ризикувати, піддаючи його зайвим навантаженням.

GPU-Z

Відмінна безкоштовна програма для моніторингу комп'ютера. Утиліта являє собою потужний інструмент для аналізу відеокарти. GPU-Z виводить на екран відомості про модель відеоадаптера, його робочої і максимальній частоті, об'єм і тип пам'яті, кількість транзисторів, пропускної здатності шини та багатьох інших параметрах.
Моніторинг комп'ютера - кращі програми
Крім цього, програма також є відмінним засобом для спостереження за температурою GPU. Перейшовши на вкладку Sensors, ви зможете дізнатися всі важливі дані про відеоадаптер, які до того ж відображаються в реальному часі. комп'ютера, але після 2009 року вона перестала отримувати оновлення. Втім, дана утиліта відмінно підійде власникам старих ноутбуків і ПК.

Спочатку RivaTuner розроблялася як засіб для розгону відеокарти шляхом підвищення робочих частот. Тому не дивно, що утиліта вміє відмінним засобом для стеження за станом ПК. Зайшовши в налаштування програми, ви зможете самостійно включити ті параметри, які будуть відображатися на екрані безпосередньо під час ігрового процесу. Так, наприклад, ви можете стежити за завантаженням процесора і відеокарти, температурою, використовуваним об'ємом оперативної пам'яті, швидкістю обертання кулера, поточної частотою кадрів і багатьма іншими показниками. Завдяки MSI Afterburner для вас не складе праці швидко і безпомилково виявити ту частину вашого комп'ютера, яка є найслабшою ланкою.

PC Wizard

Потужний програмний комплекс, призначений для моніторингу комп'ютера. PC Wizard дозволяє отримати повну достовірну інформацію про систему і провести діагностику практично будь-яких комплектуючих. Утиліта виводить на екран дані про відеокарти, принтери, материнської плати, оперативної пам'яті і жорсткий диск. Не знаєте, як подивитися температуру процесора? Знову ж таки PC Wizard запросто впорається з цим завданням.
Також варто відзначити, що при згортанні утиліта може виводити всі основні параметри системи у вигляді невеликого дисплея, розташованого поверх інших вікон. Таким чином, ви, наприклад, зможете стежити за температурою відеокарти і процесора в іграх, забезпечивши тим самим ці компоненти від перегріву.

AIDA64 Extreme Edition

Дана програма надає користувачеві вичерпні відомості про поточний стан системи, а також дозволяє проводити різні стрес-тести. Тут ви знайдете повну інформацію про процесор, оперативної пам'яті, відеокарті, жорсткому диску і материнській платі. Звичайно ж, зчитувати показання температурних датчиків утиліта теж вміє.
Моніторинг комп'ютера - кращі програми
При цьому, AIDA64 Extreme Edition дозволяє отримати дані не лише про апаратної складової системи, але і про програмну. Простіше кажучи, ви запросто зможете подивитися, які драйвери встановлені на вашому комп'ютері, яка у вас ОС, який DirectX і так далі. Зверніть увагу на те, що утиліта поширюється на платній основі. Втім, це аж ніяк не заважає їй по праву вважатися кращою програмою для моніторингу комп'ютера.

HWiNFO

Чергова безкоштовна утиліта, що дозволяє протестувати продуктивність процесора, відеоадаптера, оперативної пам'яті і жорсткого діка. Разом з цим HWiNFO є потужним засобом для загального моніторингу комп'ютера. Програма, крім усього іншого, вміє зчитувати дані з сенсорів. Таким чином, ви зможете в будь-який момент дізнатися поточну температуру процесора або відеокарти, швидкість обертання різних кулерів, споживання електроенергії окремими компонентами і так далі. Крім того, в HWiNFO є вбудований інструмент для порівняння вашого комп'ютера з еталонними показниками. З його допомогою ви зможете зрозуміти, в яку сторону потрібно рухатися, якщо ви хочете підвищити загальну продуктивність системи.

CAM

Новачок на ринку програм для моніторингу навантаження комп'ютера. Інтерфейс утиліти складається з декількох блоків, в кожному з яких представлена відповідна інформація. Так, ви зможете визначити поточну температуру процесора і відеокарти, їх завантаженість, частоту і швидкість обробки даних. Крім цього, програма надає відомості про максимальне і доступному об'ємі оперативної пам'яті і жорсткого диска. Окремо варто виділити наявність оверлея, призначеного для моніторингу продуктивності в іграх. Скориставшись ним, ви зможете визначити завантаженість відеокарти і процесора, а також поточне значення FPS.

CrystalDiskInfo

Дана утиліта призначена для моніторингу стану жорсткого диска. Програма надає вичерпні відомості про HDD, такі як прошивка, загальний час роботи, інтерфейс і так далі. Крім того, CrystalDiskInfo повідомляє користувача про помилки читання/запису, продуктивності, наявності BAD-секторів і температурі поверхні диска.
Моніторинг комп'ютера - кращі програми
З цікавих особливостей можна навести наявність великих налаштувань шуму і швидкодії HDD, а також підтримку зовнішніх носіїв. Радує і те, що утиліта безкоштовна. При цьому вона зроблена настільки якісно, що може запросто скласти конкуренцію платним аналогам.

SpeedFan

Спочатку дана утиліта позиціонувалася як засіб для керування швидкістю обертання кулерів. Тепер же SpeedFan переросла в потужний інструмент для загальної діагностики системи. Так, за допомогою даної програми ви зможете швидко вважати дані з будь-якого температурного датчика, налаштувати частоту роботи системної шини, перевірити стан поверхні жорсткого диска і багато іншого. Крім того, утиліта надає можливість порівняти отримані результати з еталонними показниками. Зверніть увагу на те, що до всіх змін, внесених за допомогою програми, варто підходити дуже відповідально. Наприклад, якщо ви зменшите швидкість обертання того чи іншого кулера, ви автоматично зіткнетеся з підвищенням загальної температури системи.

SIW

Компактна утиліта, яка надає повні відомості про складові вашого комп'ютера. Крім того, програма дозволяє отримати дані про програмне забезпечення і всіх встановлених оновленнях. Від своїх аналогів SIW відрізняється дуже простим інтерфейсом, в якому немає нічого зайвого. Навіть недосвідчений користувач, вперше знакомящийся з цією утилітою, не заплутається в численних вікнах і вкладках. Крім цього, до переваг програми можна віднести підтримку російської мови. До того ж SIW поширюється безкоштовно, так що ви запросто зможете скачати її з офіційного сайту розробників.

3DMark

Дана утиліта дозволяє протестувати продуктивність апаратної частини вашого ПК і стабільність системи під високим навантаженням. При цьому найбільше уваги приділено відеокарті. Перевірка виконана у вигляді імітації ігрового процесу, що складається з чотирьох частин. У той час як на екрані з'являються різні 3D-моделі, програма пильно стежить за поведінкою вашого обладнання. Коли тестування підходить до кінця, ви отримаєте докладний звіт про частоту кадрів на кожному з етапів, а також про завантаженість і температурі відеокарти і процесора. Все це дозволить вам визначити, яка з складових вашої системи є слабкою ланкою.

Open Hardware Monitor

Відмінна безкоштовна утиліта для загального моніторингу системи. Програма дозволяє в реальному часі стежити за інформацією, що надходить з усіх датчиків. При цьому показання згруповані у вигляді «дерева», так що працювати з ними дуже зручно.
Моніторинг комп'ютера - кращі програми
Крім безкоштовності Open Hardware Monitor можна також відзначити і портативність програми. Це означає, що вам не доведеться встановлювати утиліту для того, щоб провести моніторинг системи.

HD_Speed

Дуже корисна програма, призначена для тестування швидкості читання/запису різних носіїв. Ця інформація допоможе вам не тільки порівняти пристрої між собою, але і заздалегідь визначити наявність на HDD або USB-накопичувачі так званих BAD-секторів. Це, в свою чергу, дозволить вам попередити поломку обладнання. А ще HD_Speed примітна тим, що не вимагає установки. До того ж програма оптимізована, так що запустити її можна навіть на слабкому комп'ютері.

HWMonitor

Ця утиліта призначена для моніторингу температури процесора і відеокарти, а також стеження за іншими даними, отриманими з датчиків. Зовні програма дуже нагадує Open Hardware Monitor, що, в принципі, і не дивно. Справа в тому, що обидва ці програми розробляються на одній платформі. Базова версія HWMonitor поширюється безкоштовно. При цьому є можливість придбати PRO-версію програми, головною відмінністю якої є наявність функції віддаленого доступу.

Speccy

Універсальна утиліта, завдяки якій ви зможете знайти інформацію про кожного з компонентів вашого ПК, а також провести їх моніторинг. Програма дозволяє отримати дані про характеристики пристроїв, а також вважати свідчення з різних сенсорів.
Моніторинг комп'ютера - кращі програми
Крім цього, в Speccy є можливість публікувати звіти про моніторинг. Ґрунтуючись на них, більш досвідчені користувачі зможуть підказати вам, що не так з вашим комп'ютером.

Популярі новини
Загрузка...