Програми для перевірки батареї ноутбука - огляд

167 0 Новини високих технологій

Ноутбуки приваблюють нас в першу чергу своєю компактністю і мобільністю. У більшості випадків за всіма іншими характеристиками він значно програє настільного ПК. Мобільність гаджета забезпечується акумулятором, а коли він зношується і повністю виходить з ладу, то ноутбук приковується до розетки намертво. В сучасних ноутбуках застосовуються батареї літієвого типу з середнім терміном служби 3-4 роки. При цьому їх середній ресурс становить близько 400-500 циклів "заряд-розряд". В автономному режимі ноутбук по мірі зносу акумулятора працює все менше і менше. У підсумку батарея не може протриматись і півгодини, а ви приймаєте рішення про її заміну. Логічно, що часто задається питання: чи можна якось відстежувати ступінь зносу акумулятора ноутбука?


Далі представлений огляд програм для перевірки батареї ноутбука, її стану і ступеня зносу.

BatteryBar

Ця невелика утиліта призначена для відстеження залишкового заряду акумулятора ноутбука. Вона приблизно розраховує час його автономної роботи, грунтуючись на показниках "утримання" заряду. Інформаційне вікно даної програми для перевірки стану батареї ноутбука після установки закріплюється в панелі сповіщень, куди виводяться дані про рівень заряду батареї, якщо пристрій відключено від мережі. Для отримання більш повної інформації вікно можна розгорнути і крім залишкового часу роботи оцінити точний стан накопиченого заряду та іншу корисну інформацію.
Програми для перевірки батареї ноутбука - огляд
Найбільш корисною функцією Battery Bar вважається можливість оцінювання ступеня зносу батареї. Користувальницький інтерфейс переведений на російську мову і досить простий.

Функціональні особливості

Крім стандартної версії BatteryBar, є також розширена BatteryBar Pro. Розробниками додана можливість налаштування зовнішнього вигляду і оновлення версії. У головному вікні утиліти виводиться більше інформації:


 • оцінка ступеня зносу батареї;
 • відображення в панелі сповіщень інформації про час, що залишився роботи;
 • можна розгорнути програму для отримання додаткової інформації;
 • простий зручний інтерфейс;
 • можливість розширення функціоналу і оновлення до версії Pro.
 • Smarter Battery

  Невелика, але дуже корисна утиліта для відстеження стану акумулятора ноутбука та продовження його роботи. Вона веде облік зносу батареї, демонструє докладну історію всіх циклів зарядки-розрядки і їх кількість повних циклів. З її допомогою також можна швидко розрядити нову батарею або відкалібрувати її.
  Програми для перевірки батареї ноутбука - огляд
  Ця програма для перевірки заряду батареї ноутбука автоматично зчитує показники її стану і робить аналіз залишилася тривалості роботи. Об'єм акумулятора відображається у вигляді графіка з шкалою тривалістю близько 16 годин. Це дозволяє відображати повний цикл роботи батареї для практично будь-якого ноутбука. Разом з командами сплячого режиму і виключення в меню програми можна вибрати оптимальну схему управління живленням. Це додаток буде вкрай корисно для всіх власників ноутбуків, оскільки реально допоможе продовжити життя батареї.
 • у меню калібрування відображається кількість ядер, процесорів та їх завантаженість;
 • у меню батареї додані схеми управління живленням;
 • удосконалено детальні логи про заряді-розряді батареї;
 • точний таймер, що відображає час, що залишився до повного заряду;
 • функція швидкого розрядження і калібрування.
 • Одна з кращих

  Завдяки оптимальним налаштувань плану живлення ноутбука можна продовжити термін роботи акумулятора. Програма для перевірки зносу батареї ноутбука BatteryCare вважається однією з найбільш популярних для цих цілей, але її слід використовувати з обережністю.
  Програми для перевірки батареї ноутбука - огляд
  З допомогою цієї простої утиліти можна вести моніторинг циклів зарядки і стану заряду, а за його результатами робити налаштування оптимального харчування. Батарея прослужить набагато довше завдяки такій калібрування.
 • моніторинг циклів заряду акумулятора;
 • вимірювання температури жорсткого диска і процесора;
 • отримання детальної інформації про акумуляторі;
 • контроль системних сервісів і Windows Aero;
 • автоматичне перемикання планів харчування;
 • автоматичні оновлення;
 • висновок докладної інформації в області сповіщень;
 • мінімум місця на диску.
 • BatteryInfoView

  Цей зручний інструмент для ноутбуків і нетбуків відображає велику інформацію про акумуляторної батареї. Отримана інформація включає в себе ім'я виробника батареї, її серійний номер, дату виробництва, напруга, поточну ємність заряду, статус (заряджається чи ні), повну ємність батареї і рівень заряду батареї.
  Програми для перевірки батареї ноутбука - огляд
  BatteryInfoView може здійснювати перевірку зносу батареї ноутбука і вести логи з докладною інформацією про її стан. Автоматично логи записуються з вказаним інтервалом часу. Програма не вимагає установки, працює портативно. Шляхом скачування архіву з русифікацією встановлюється російську мову.

  Інструменти для ноутбуків

  Програма для перевірки батареї ноутбука Battery Eater Pro може максимально точно визначати критичний час роботи в автономному режимі. Для цього необхідно всього лише максимально зарядити акумулятор, запустити програму і вимкнути ноутбук з мережі. Дана програма автоматично визначить зміну джерела живлення і почне роботу. Для відображення мінімального часу роботи акумулятора необхідно виставити в налаштуваннях екрану самі максимальні значення, після чого вимкнути перехід пристрою в сплячий режим і гасіння екрану при тривалому простої. Таким чином можна дізнатися тільки мінімальний час продуктивності пристрою при автономній роботі.
  Програми для перевірки батареї ноутбука - огляд
  Для визначення більш реальних параметрів необхідно вибрати в цій програмі для перевірки батареї ноутбука відповідний режим «Простий» або «Читацький». Процес тестування припиниться тільки після повного вимикання системи. Тепер можна ознайомитися зі звітом - він збережений у файлі report.html і стане доступний після перезавантаження. У звіті позначиться не тільки час роботи автономного режиму, але й інші параметри про процесорі, виробника, тип акумулятора і т. д. І ще: чим довше ви користуєтеся цією програмою для перевірки батареї ноутбука, тим точніше результати, які вона видає.

  Популярі новини
  Загрузка...