Програма для креслення схем: огляд програм, особливості, призначення, приклади платних і безкоштовних додатків

520 0 Новини високих технологій

Програми для креслення схем - це інструмент, який використовується інженерами з метою розрахунків і тестування виробів на різних етапах створення електронних схем: від проектування і виробництва до експлуатації. Точне відображення необхідних параметрів тут здійснюється за допомогою масштабування. Всі елементи мають свої позначення символами, відповідають ГОСТу.

Особливості

З допомогою програм можливо будувати точні схеми і креслення, а потім роздруковувати та зберігати їх в електронному вигляді. Практично у всіх таких програмах є бібліотека з готовими елементами, тому відпадає необхідність креслити їх вручну. Названі програми бувають безкоштовними і платними. Можливості друге значно ширше, вони характеризуються великою функціональністю. Крім того, існують комплекси автоматизованих систем для проектування САПР, успішно застосовуються інженерами під усім світі. З використанням програм для креслення схем процес створення повністю автоматизований, а результат гранично точним.


Безкоштовні програми по функціональним можливостям поступаються платним софту, проте з легкістю реалізовують проекти з початкової і середньої складністю.
Програма для креслення схем: огляд програм, особливості, призначення, приклади платних і безкоштовних додатків

Для будь схем призначені програми

Схеми являють собою графічний тип конструкторського документа. На них розміщуються складові компоненти майбутнього устрою з умовними позначеннями і зв'язками між ними. Схеми входять у загальний комплект конструкторської документації та містять дані, необхідні для проектування, складання, регулювання, виробництва, використання приладу. Схеми необхідні в таких випадках:
 • В процесі проектування. Вони визначають структуру розроблюваного вироби.
 • В процесі виробництва – надають можливість демонстрації конструкції, а потім на їх базі розробляється необхідний технологічний процес, способи монтажу та контролю.
 • В процесі експлуатації. За допомогою схем можна визначати причину поломки, правильність ремонту і технічного обслуговування.
 • Нижче представлений огляд найбільш популярних програм для креслення схем на комп'ютері з їх особливостями і призначенням.


  Система DipTrace

  Призначена для проектування автоматичному режимі принципових електричних схем, а також є засобом для виготовлення друкованих плат. Умовні графічні позначення цієї програми для креслення принципових схем відповідають ГОСТу. Програма досить легка в освоєнні, має російськомовний інтерфейс і велика кількість навчальних матеріалів російською. Система складається з чотирьох частин:
 • PCB Layout - середовище для розробки плат в автоматичному і ручному режимах з функцією зворотного трасування.
 • Schematic Capture – програма для креслення принципових електричних схем.
 • Pattern Editor - редактор корпусів компонентів.
 • Component Editor - софт створення та редагування бібліотек компонентів.
 • Програма для креслення схем: огляд програм, особливості, призначення, приклади платних і безкоштовних додатків

  Функції DipTrace

  Безкоштовний варіант названої програми оснащений всіма функціями і бібліотеками основної версії, хоча в ній і відсутні тривимірні моделі, є обмеження на 300 висновків і лише 2 сигнальних шару. Серед переваг програми можна відзначити наступні:
 • швидка проста розробка друкованих плат;
 • російськомовні навчальні матеріали;
 • можливість створення складних багатолистових і багаторівневих і схем;
 • створення різноманітних корпусів і компонентів будь-якої складності;
 • можливість імпорту та експорту у величезну кількість типів файлів для інших САПР (PADS, OrCAD, DXF, P-CAD, Eagle і так далі);
 • попередній перегляд з усіма елементами 3D готової плати;
 • «Початки електроніки»

  Ця безкоштовна програма для креслення електричних схем - це електронний конструктор, який дозволяє показати детально на екрані всі процеси складання різноманітних електричних схем.
  Програма для креслення схем: огляд програм, особливості, призначення, приклади платних і безкоштовних додатків
  Основною особливістю програми є максимально наближена імітація реальних фізичних процесів. Більшість дій та їх результати супроводжуються візуальними і звуковими ефектами, які відбуваються під час підключення при складанні різних джерел змінного або постійного струму. Програма стане в нагоді для використання як у вузах, так і в школах. А також для вивчення різних курсів, пов'язаних з електрикою. Завдяки цій системі учні зможуть вивчити закони постійного струму, принципи використання в електронних схемах запобіжників, закони паралельного і послідовного з'єднань провідників, прояв індуктивного і ємнісного опорів і багато інше. Супроводжуючі звукові ефекти допомагають учням наочно побачити наслідки своїх помилок і навчитися розбиратися в причинах невдалих експериментів. Крім того, подібні підказки виробляють необхідні навички для аналізу електричних схем.
  Програма багатофункціональна і дуже корисна. Її можна використовувати для творчих робіт учнів.

  ProfiCAD

  Дана утиліта стане зручним помічником для працівників технічних спеціальностей і учнів технічних Вузів. Цей простий редактор призначений для створення електросхем і іншої подібної документації. В бібліотеку програми вже включено безліч існуючих елементів схем, розбитих по групах для забезпечення простий навігації.
  Програма для креслення схем: огляд програм, особливості, призначення, приклади платних і безкоштовних додатків
  Програма для креслення однолінійних схем ProfiCAD підтримує більшість кодувань, має дуже зручний інтерфейс і дозволяє створювати специфікації. Її можна використовувати для читання у різних форматах вже готових схем. Для додавання в схему потрібного зображення або символу, його просто тягають в потрібне місце. У програми повністю русифікований інтерфейс, а від аналогів він відрізняється своєю компактністю. Функціональні особливості такі:
 • зручна і проста у використанні утиліта;
 • постійні оновлення в автоматичному режимі;
 • підтримується більшість кодувань, технічних символів і мов;
 • може «запам'ятати» скопійовані символи.
 • «Схемопостроитель»

  Програма для креслення принципових електричних схем допоможе швидко побудувати практично будь-яку схему без особливих зусиль. Для цього вона оснащена безліччю функцій, вже вбудовані в програму. Наприклад, можна повертати текстові об'єкти, змінювати товщину ліній і навіть додавати свої елементи.

  Програма для креслення схем: огляд програм, особливості, призначення, приклади платних і безкоштовних додатків
  Єдиним недоліком цієї утиліти є відсутність активації багатьох представлених функцій при використанні незареєстрованої версії програми. А отримавши реєстрацію, можна зберігати створені схеми в буфер обміну, роздрукувати або експортувати їх в BMP-файли.

  Програма для креслення схем sPlan

  Має сотні готових до застосування елементів, розділених на 40 категорій. Після установки програма нагадає про те, що в демоверсії недоступні функції збереження, роздрукування та експорту результатів. Працювати повноцінно в такій версії у вас не вийде, але можна познайомитися з функціями.
  Програма для креслення схем: огляд програм, особливості, призначення, приклади платних і безкоштовних додатків
  Основне поле, на якому робляться все побудови, масштабується для більш детального і точного редагування або огляду загальної картини. Випадаючий вгорі зліва список об'єднує категорії елементів, які входять в базу програми. Тут є елементи діодів, акустики, елементи для антен, транзистори, індуктори, батареї, резистори та інші елементи. Мінусом цієї програми є відсутність україномовного інтерфейсу, тільки німецька та англійська. Плюси sPlan:
 • функція превью;
 • побудова високоякісних схем, готових до друку;
 • створення списків фігур;
 • розташування та масштаб креслення на аркуші;
 • широка бібліотека елементів;
 • легке редагування фігур;
 • автоматична нумерація;
 • можливість створення електричних схем по ГОСТу і розробки власних елементів.
 • TurboCAD

  Дана програма для креслення електричних схем по ГОСТу існує вже понад 10 років. Зараз її розробники пропонують своїм користувача величезні можливості по створенню 2D і 3D-креслень.
  Програма для креслення схем: огляд програм, особливості, призначення, приклади платних і безкоштовних додатків
  У програмі можна використовувати готові комплекти налаштувань для різного рівня користувачів - з початковими, середніми і розширеними навичками. Це значно полегшує взаємодія з додатком випадках, якщо користувач тільки починає освоєння системи автоматизованого проектування. А контекстна довідка побудована так, що здатна відповісти на більшість питань новачків. У складі програми більше сотні інструментів для креслення схем і дизайну графіки, які дозволяють створювати моделі механічних деталей, презентації, технічні креслення, ілюстрації з фотореалістичною графікою та проекти інших типів. У TurboCAD містить функції для фахівців різної спрямованості. Наприклад, для будівельників і архітекторів є функції для проектування приміщень: кухонних меблів, підлог та інших об'єктів. А ось механіки та інженери зможуть конструювати двигуни, електричні схеми, механічні деталі і т. п.

  Популярі новини
  Загрузка...