Самий швидкий жорсткий диск: огляд, характеристики й особливості

181 0 Новини високих технологій

Знайти самий швидкий жорсткий диск зараз непросто. Це пов'язано з тим, що SSD раніше є швидкісними і стабільними пристроями. Тим не менш виробники HDD намагаються виправити цю несправедливість, оскільки купувати вінчестери раніше вигідніше з-за їх низької вартості. Тому користувачі намагаються знайти найшвидший жорсткий диск.

Характеристики

Щоб визначити найшвидший жорсткий диск, потрібно розуміти параметри вінчестера:
 • ємність;
 • інтерфейс;
 • форм-фактор;
 • час довільного доступу;
 • операції виведення та введення;
 • швидкість обертання і т. д.
 • Всі комп'ютерні вінчестери мають певний інтерфейс підключення. Найчастіше сучасні пристрої працюють з інтерфейсом SATA. Тому тут ніяких складнощів у виборі не повинно бути.


  Далі потрібно вибирати ємність ЖД. В залежності від потреб, користувачеві доступні моделі від 200 Гб. Самою ємною вважається модель на 10 Тб. Форм-фактор для ПК представлений пристроєм 35 дюйма, а для ноутбука - 25 дюйма.
  Самий швидкий жорсткий диск: огляд, характеристики й особливості
  Наступні параметри безпосередньо впливають на активність жорсткого диска. Самий швидкий вінчестер можна визначити за показником швидкості обертання шпинделя. Вона визначається кількістю оборотів в хвилину. Для домашніх систем досить вибирати моделі, які мають показник 5400 і 7200 об/хв. найшвидші жорсткі диски для комп'ютера працюють з показниками 10 і 15 тисяч об/хв. Але ці варіанти часто використовують у високопродуктивних системах і серверних станціях. Час довільного доступу також впливає на роботу пристрою. Діапазон цієї характеристики від 25 до 16 мс. Для порівняння, практично всі SSD працюють при 1 мс і менше.

  Новинка: характеристики

  Звичайно, можна спробувати дізнатися, який жорсткий диск найшвидший, переглядаючи параметри кожного в Інтернеті. Але навесні 2018 року офіційно був представлений рекордсмен у цій області. На виставці компанія Seagate представила самий шустрий вінчестер.


  Самий швидкий жорсткий диск: огляд, характеристики й особливості
  Многоактуаторный привід став особливістю новинки. Mach.2 забезпечив інше позиціонування магнітних головок. 480 Мб/с - це новий рекорд показника швидкості читання і запису даних. Наприклад, всі сучасні моделі для ПК, які мають 7200 об/хв, працюють з пропускною здатністю 235 Мбайт/с. Завдяки новим технологіям, які отримав вінчестер, він виявився продуктивнішим на 60 % щодо моделей, що працюють з 15000 об/хв.

  Особливості

  У чому ж секрет нового ЗАЛІЗНИЧНОГО? Високу продуктивність вдалося отримати завдяки тому, що блоки головок розташовані на окремих штангах. Тому команди можна відправляти на певні сектори. Звідси з'явилася можливість запускати одночасно читання і запис даних. Завдяки високій продуктивності самий швидкий жорсткий диск можна встановити в продуктивні системи, займаються обробкою даних.

  Нові технології

  На цьому виробники не зупинилися і представили нову технологію HAMR. Це термомагнитная запис, яка має особливі параметри роботи. Для початку необхідно встановити в головку лазер. Це потрібно для того, щоб точково нагріти пластину диска до 400 градусів. Таким чином з'явиться можливість записати на квадратний дюйм до 2 Тб даних.

  Інші моделі

  Але поки Seagate не випустила свою модель на ринок, доведеться шукати альтернативу їй. Тут важливо придивлятися уважно до параметрів пристроїв. Якщо ви задалися метою відшукати швидкий вінчестер для домашнього ПК, можете вибирати серед моделей з характеристиками 10000 об/хв.
  Самий швидкий жорсткий диск: огляд, характеристики й особливості
  Також потрібно буде вибрати найвищу пропускну здатність. В середньому цей показник дорівнює 100-150 Мбайт/с. Можна знайти моделі, у яких цей показник перевищує 200 Мбайт/с. Наприклад, непоганий моделлю вважається Western Digital WD4000FYYZ , має 4 Тб. Модель працює з 7200 об/хв і пропускною здатністю 171 Мб/с. Ця версія буде коштувати 29 тисяч рублів.

  Для ноутбуків

  Самий швидкий жорсткий диск для ноутбука потрібно шукати серед ігрових моделей. Наприклад, непоганий вінчестер Seagate Laptop SSHD. Відразу варто відзначити, що це гібрид SSD і HDD, а тому апріорі цей ЗАЛІЗНИЧНИЙ швидкий і продуктивний. Adaptive Memory - технологія, яка впливає на швидкість роботи пристрою. Вона ж забезпечує високу надійність. Оскільки використані технології флеш-накопичувачів і дисків Seagate Laptop SSHD має високий рівень захисту даних від пошкоджень.
  Самий швидкий жорсткий диск: огляд, характеристики й особливості
  Оскільки це гібрид, його найчастіше встановлюють в геймерські ноутбуки. На відміну від звичайного вінчестера, цей виявляється в 5 разів швидше. Але серед недоліків цієї моделі прийнято вважати гучність і споживання енергії.

  Зовнішні жорсткі диски

  Знайти найшвидший зовнішній жорсткий диск - досить непросте завдання. Тут потрібно непросто шукати в інтернет-магазинах вдалий варіант, а й вивчати відгуки на форумах. Непоганою моделлю виявився SanDisk Extreme 900. Особливість цього пристрою в тому, що всередину не помістили великий вінчестер, а два тонких твердотільних накопичувача. SSD тут працює з RAID 0. Багато користувачів позитивно відгукуються про цю модель, але нарікають на великі розміри. Цей накопичувач важко буде покласти в кишеню. Та й сумочка для нього знадобиться чимала. Тим не менш такі габарити обґрунтовані високою швидкістю і використанням технологій.
  Самий швидкий жорсткий диск: огляд, характеристики й особливості
  Модель на 2 Тб записує і читає дані зі швидкістю до 600-800 Мбайт/с. Для більш комфортної роботи пристрій використовує інтерфейс USB 3.1. Звичайно, такі показники здивують кожного, хто захоче придбати найшвидший зовнішній вінчестер. Але тут є одна заковика - вартість. За швидкість і надійність доведеться віддати 800 доларів.

  Альтернатива

  Щоб не витрачати 800 доларів на попередню модель, можна придивитися до T5 SSD. Це продукт від Samsung, який обійдеться всього в 350 доларів. Її перевага - відносно висока швидкість та компактність пристрою. Модель доступна у варіантах від 500 Гб до 2 Тб. Працює диск з інтерфейсом USB 3.1. Звичайно, ця модель не така швидкісна, як попередня, але навіть вона справляється з передачею 20 Гб за 110 секунд.
  Самий швидкий жорсткий диск: огляд, характеристики й особливості
  Якщо і ця модель здасться вам дорогий, можна придивитися до Seagate Backup Plus Portable. В залежності від ємності він може коштує від 50 до 160 доларів. Модель працює з інтерфейсом USB 3.1 Gen 1 (5 Gbps). Можна придбати накопичувач на 1 2 і 5 Тб. Є також варіант, який працює з двома вбудованими твердотільними накопичувачами в RAID-масиві. Цей диск має 4 Гб вільного простору. Перевагою даної моделі є швидкість передачі великих файлів, а от з дрібними документами вінчестер працює повільніше.

  Популярі новини
  Загрузка...