Функція PHP file_put_contents(): безпечна запис даних

151 0 Новини високих технологій

Сучасна концепція файлової системи орієнтована на швидкість, ефективність і комфорт для розробника. Багато хто пам'ятає часи, коли потрібно було витрачати час і строчки коду. Відкрити файл, організувати процес читання/запису, контролювати процес обміну даними, відстежувати проблеми і правильно закрити файл. Все це вже в історії. В знак пам'яті про минуле багато мови зберегли класичні операції для організації процесів запису/читання даних, але пропонують набагато більш ефективні інструменти. Зокрема, функція PHP file_put_contens() - це все відразу: зручно, швидко, практично.

Рядок даних і файл

По суті, не має значення, де знаходяться дані.Вони повинні бути збережені в будь-якому процесі за будь-якої ситуації. Рядок, як правило, це оперативна пам'ять, а файл - це зовнішній накопичувач. Рядок в пам'яті не може перебувати вічно, але файл зберігається завжди.


Властивості та призначення функції PHP file_put_contents() очевидні: трансформація рядки з активного стану в пасивний: передача даних з оперативного управління в стан зберігання.
Функція PHP file_put_contents(): безпечна запис даних
Логіка сучасного програмування гранично проста в частині використання даних. Все активне і актуальне в оперативній пам'яті доступно моментально. Все, що може знадобиться, зберігається на диску, в хмарі або на будь-якому іншому пристрої зберігання у файлі. Що таке файл, де він знаходиться, як влаштований - розробника не цікавить. Важливо, що рядок завжди можна швидко помістити в файл. Має велике значення, що рядок завжди можна витягти з файлу і вона буде такою, якою була записана.

Синтаксис функції PHP file_put_contents()

Функція має два параметри: куди записати і записати. Ім'я файлу і рядок даних - два істотних значення функції запису. Можна використовувати третє - прапори і четвертий параметр - контекст ресурсу.


 • int file_put_contents(str.filename, str.data[, int flags[, resource context]]).
 • Ім'я файлу (str.filename) - це шлях та ім'я файлу. Якщо шлях не вказаний, запис буде здійснена в місці знаходження скрипта або в поточній папці. Дані для запису (str.data) - це рядок. Можна використовувати ім'я файлу, що не зовсім коректно, тому як спочатку PHP виконає implode і зіллє всі елементи масиву в рядок, а потім виконає запис.
  Функція PHP file_put_contents(): безпечна запис даних
  Використовуючи функцію PHP file_put_contents(), найкраще самостійно визначати те, що записується, а не примушувати мова програмування брати участь у запису. Розробник повинен сам контролювати дані і процеси, довіряючи мові тільки прості і очевидні дії.

  Логіка сучасних файлових операцій

  Прогрес у технічному плані і надійність файлових систем дуже помітний. Все працює. Розробник може розраховувати на безумовну надійність обладнання і програмного забезпечення.
  Функція PHP file_put_contents(): безпечна запис даних
  Сказане не означає неприйняття заходів проти технічних збоїв, шкідливого коду і ймовірних дій зловмисників. Код повинен бути стабільний і безпечний - це правило професійного розробника. Щодо рядків і файлів: ситуацій, коли функція PHP file_put_contents() не працює - бути не може. Сучасні технології не ідеальні, але функціонують стабільно і надійно. Для хорошого результату цілком достатньо контролювати те, що потрібно записати, тобто зміст рядка. Потрібно точно знати, куди буде виконано запис і знати, як її прочитати назад. Застосувавши функцію PHP file_put_contents(), розробник може бути впевнений, що рядок даних збережена і завжди може бути прочитана в тому вигляді, в якому була записана.

  Популярі новини
  Загрузка...