Гроксы в Spore: як подружитися чи знищити

350 0 Новини високих технологій

Гроксы в Spore — сила, з якою потрібно рахуватися. Мешкають близько центру галактики. Дуже небезпечні за своєю чисельністю і ворожості. Але їх можна здолати (і навіть подружитися). У статті піде мова про те, як це зробити.

Гроксы в Spore: як подружитися чи знищити

Про гру

Spore — симулятор бога від компанії Maxis, де гравцеві дається можливість управляти розвитком істоти від клітинного рівня до освоєння космосу. Проект поєднує в собі елементи стратегії в реальному часі і рольової гри. У грі представлено безліч різних біологічних видів. Їх наявності починають простежуватися ще в первинному бульйоні (ворожі клітини виглядають по-різному), тривають на етапі «Істота» (інші біологічні види, з якими доводиться якимось чином взаємодіяти), «Плем'я» і «Цивілізація».


Більш розвинені види завжди присутні в грі. На перерахованих етапах періодично гравцеві будуть зустрічатися інопланетяни: то викрадають кого-небудь з допомогою променя, то просто пролітають повз. На етапі «Космос» доведеться зустрітися з представниками різних цивілізацій і навіть укласти з ними союзи.
Гроксы в Spore: як подружитися чи знищити

Перша зустріч

Контакт з гроксами в Spore відбудеться після нападу на чию-небудь планету. Стартове відношення цих істот до гравцеві завжди «війна». Але за фактом такої немає, хоча один постріл в бік виправить ситуацію не в кращу користь. Причина криється в природі цієї раси. Гроксы є досить слабкими істотами, бо виживають лише завдяки феноменальному інтелекту і розвинутої технічної думки. Імплантати гроксов дозволяють їм забувати про свою слабкість і вважати представників інших рас негідними навіть ненависті, бо єдиний прийнятний спосіб життя цих істот — війна. Заселяють не призначені для життя планети з індексом атмосфери Т0.


Що стосується релігії, вірять у невідомого майбутнього бога, для якого оберігають Центр Галактики.
Гроксы в Spore: як подружитися чи знищити

Про те, як знищити гроксов

В Spore війна з цією расою досить довга і виснажлива. З тієї причини, що імперія ворога займає 2400 планет, а наближення до Центра Галактики знижує відстань для міжзоряних перельотів. При включеному автобластере і наявності союзних кораблів сутички з гроксами будуть відбуватися від одного міжзоряного стрибка до іншого. Рекомендується захоплювати їх планети і змінювати атмосферу з Т0 на Т1 щоб не дати ворожим кіборгам відвоювати світ назад. За знищення гравець отримає досягнення «Викорінення зла» і +200 відношенню до всіх космічних імперій (зелений смайлик). З'явиться можливість безперешкодного проходу до Центру, де очікується зустріч зі Стівом.

Якщо укласти альянс з цією імперією

Як в Spore подружитися з гроксами? Відповідь проста. Але у такого рішення є й свої наслідки. З войовничими механоидами простіше подружитися, ніж намагатися тотально знищити. Але і в такому випадку доведеться неабияк попітніти. Буде потрібно:
 • Сильний промінь щастя.
 • Лікувальні набори.
 • П'ять гигадетонаторов.
 • Дотримуватися філософії «Фанатик».
 • Мати при собі кошти в розмірі 1000000§.
 • Вимкнути гармату на кораблі і виключити з команди баржі союзників.
 • Коли дружня імперія надішле сигнал допомоги, сповіщаючи про напад гроксов (перший контакт), потрібно або проігнорувати повідомлення (тоді вдасться зберегти нейтральні відносини), або прилетіти на планету, але з механоидами в бій не вступати. В більшості випадків їх кораблі літають довільними траєкторіями, а потім залишають сонячну систему.
  Не можна красти артефакти з їх планет (допускаються тільки квестові). Щоб налагодити дружні стосунки з настільки ворожою імперією, потрібно діяти наступним чином:
 • Дати грошову хабар гроксам, щоб поліпшити відносини з ними.
 • Отримувати від них квести і виконувати.
 • Періодично обробляти променем щастя.
 • Підірвати або опромінити гравітаційної хвилею 4-6 планет, що не належать гроксам.
 • Укласти Торговельну Угоду, а потім і союз.
 • Ефект буде досить несподіваний: всі раніше дружні імперії відразу стануть ворожими, репутація зменшиться до -200 і буде оголошена війна. У нагороду ж гравець отримає знак «Гра з вогнем» і корабель гроксов, у якого 3600 здоров'я.
  Гроксы в Spore: як подружитися чи знищити

  Модифікація на частини гроксов

  В Spore не можна створити цих моторошних істот у редакторі. Все із-за того, що працює на основі такої симетрії. Вони є єдиними асиметричними істотами в грі. Тому без спеціального мода на гроксов в Spore їх не створити.

  На закінчення

  Гроксы в Spore — найбільш ворожа раса. Ходять чутки, що розробники запозичили образ з книги А. Дугласа «Автостопом по Галактиці». У романі цивілізація вогонов знищила Землю, щоб звільнити місце для стрибка в гіперпростір.
  У книзі також сказано, що сенс життя — це 42 і знищена вогонами не повинні його знати. Звідси випливає, що:
 • гроксы знають про сенс життя;
 • число 2400 (кількість планет імперії гроксов) - це зворотна версія 42;
 • гімн механоїдів — жахлива річ у Галактиці.
 • А ще виходить, що їм відомо місцезнаходження Сонця і Землі, але в грі вони не зробили їх частиною імперії. Крім того, у гроксов є своя столиця, яка знаходиться в одному парсеке від Центру Галактики під кутом 10106°. Для багатьох гравців є символічним зведення міста на цій планеті після досягнення індексу тераформування Т1. Розцінюється як пам'ятник війні з гроксами.
  Гроксы в Spore: як подружитися чи знищити
  Мод, який дозволяє створити представника цієї раси, не виправляє положення справ в Галактиці. Тобто, ці істоти все одно будуть вороже ставитися до гравця. Викрадення артефактів з їх планет дає -100 до репутації. У той час як інші імперії ставляться до такої справи більш поблажливо - всього -3. Тому не варто псувати відносини з гроксами, якщо є мета подружитися з ними, прилетіти в Центр Галактики і зустрітися зі Стівом.

  Популярі новини
  Загрузка...