Adobe Premiere або Sony Vegas. Порівняння програм, що краще вибрати

254 0 Новини високих технологій

Adobe Premiere або Sony Vegas?" – саме цим питанням задаються багато користувачів, хто тільки починає свій шлях в області монтажу відео. Вибір дійсно складний, і віддати перевагу тій чи іншій програмі просто так легко не вийде. В обох видеоредакторов є величезний функціонал, безліч корисних фішок, приємний і ергономічний інтерфейс, велика кількість додаткових плагінів і багато-багато іншого. Що ж у підсумку вибрати? Найбільш правильним варіантом в цій ситуації буде порівняння двох програм. Давайте його зробимо!

Інтерфейс

Для початку розібратися в тому, що краще — Adobe Premiere або Sony Vegas, допоможе оцінка користувальницького інтерфейсу. При першому запуску Premiere Pro недосвідченого користувача може відштовхнути його програмний інтерфейс з-за великої кількості всіляких вікон, вкладок, меню і т. д. Однак не варто боятися, звикнути до такого інтерфейсу можна дуже швидко, до того ж він повністю настроюється, і кожен зможе налаштувати його під себе.


Adobe Premiere або Sony Vegas. Порівняння програм, що краще вибрати
Що стосується інтерфейсу Vegas, то тут все трохи простіше. Програма відразу зустрічає користувача мінімальною кількістю вікон, декількома вкладками і тулбарами з інструментами. Зокрема, завдяки такій мінімізації більшість початківців монтажерів віддає перевагу саме "Вегасу", оскільки в ньому набагато легше розібратися, так і з купою налаштувань возитися не треба. Налаштувати інтерфейс під себе тут трохи проблематично, але все ж можна.
Adobe Premiere або Sony Vegas. Порівняння програм, що краще вибрати
Що стосується мови, то в обох видеоредакторах є російська, але більшість користувачів Premiere, наприклад, рекомендують все ж використовувати англійську, оскільки в ньому набагато простіше працювати, російською деякі вкладки і пункти мають не зовсім правильний переклад, так і в більшості відеоуроків по програмі використовується саме англійська мова.


Що стосується Vegas, то в ньому можна працювати, загалом, на будь-якій мові, особливої різниці між перекладом і оригіналом немає.

Зручність користування

Наступний етап порівняння, який допоможе визначити, що краще, Adobe Premiere або Sony Vegas, – це зручність користування програмою. По зручності користування обидві програми, в принципі, рівні. "Вегас", завдяки своєму минималистичному інтерфейсу, що забезпечує користувачеві абсолютно комфортну і зручну роботу навіть з великою кількістю доріжок відео. Всі основні інструменти знаходяться буквально під рукою, крім того, є підтримка гарячих клавіш, що значно прискорює робочий процес.
Adobe Premiere або Sony Vegas. Порівняння програм, що краще вибрати
В Premiere Pro також досить зручно працювати, оскільки абсолютно все можна налаштувати під себе. Є можливість зробити кілька користувальницьких налаштувань інтерфейсу під різні завдання і оперативно між ними переключатися. Вкладки, робочі зони, вікна, панель інструментів – все розташовано максимально зручно і перед очима, як говориться. Підтримка гарячих клавіш є, можна додатково створити ще й свої заготовки під певні функції і параметри.
Adobe Premiere або Sony Vegas. Порівняння програм, що краще вибрати
Єдине, що варто віднести до мінусів Premiere, – в програмі не дуже зручно працювати на невеликих моніторах, менше 22 дюймів, також може викликати дискомфорт маленьке дозвіл екрана, наприклад, 1280 x 720. Ну, і варто врахувати той факт, що більшість користувачів Premiere, так чи інакше, з часом замислюються про купівлю другого монітора, щоб полегшити робочий процес.
Що стосується Sony Vegas, то в даній програмі дуже комфортно працювати і на ноутбуці, і на комп'ютерах з маленькими моніторами, і при низьких дозволах.

Робота з відео

Саме час провести порівняння робочого функціоналу з відео, яке також допоможе визначити, що краще – Adobe Premiere або Sony Vegas. В обох видеоредакторов дуже потужний інструментарій по роботі з відео, але якщо вже говорити прямо, то у Premiere він набагато ширше. Тут, крім звичайних операцій по обрізці, склейці, вставлення переходів, також можна додавати різні ефекти, що повністю настроюються, анімуються і допомагають кардинально змінити відеоролик. Крім цього, для Premiere передбачено просто величезна кількість сторонніх плагінів, що значно розширюють можливості редактора. В Vegas теж є плагіни, але їх набагато менше.
Adobe Premiere або Sony Vegas. Порівняння програм, що краще вибрати
Якщо говорити про можливості Vegas, то він досить непоганий, але більше підійде для аматорських цілей. Варто також відзначити, що у "Вегаса" є величезний плюс в плані роботи з відео – підтримка скриптів, завдяки яким багато процеси легко автоматизуються.

Робота з аудиодорожками

Аудіо також є дуже важливою частиною будь-якого відео, та можливість підправити або підкоригувати аудіотрек також важлива для відеоредактора. Давайте ж подивимося, що краще в плані роботи зі звуком – Sony Vegas або Adobe Premiere Pro.
Adobe Premiere або Sony Vegas. Порівняння програм, що краще вибрати
Тут знову бал можна віддати продукту від Adobe, оскільки для роботи зі звуком є цілий арсенал необхідних інструментів. У Vegas теж у плані роботи зі звуком повний порядок, але більша частина маніпуляцій зі звуковою доріжкою проводиться через ефекти, а не спеціальні для цього інструменти.

Adobe Premiere VS Sony Vegas по вартості ліцензії

Ще один важливий момент – порівняння вартості ліцензії. Це дуже важливий пункт, оскільки не кожен користувач готовий платити великі гроші за повноцінне користування програмою. Отже, що ж скільки коштує? Річна ліцензія з передоплатою на Premiere обійдеться від 15 тисяч рублів, якщо вірити офіційному сайту розробника. Це чималі гроші, і дозволити собі кожен рік купувати ліцензію зможе далеко не кожен.
Adobe Premiere або Sony Vegas. Порівняння програм, що краще вибрати
Що стосується Vegas, то сама доступна версія редактора з приставкою Pro Edit обійдеться в 20 тисяч рублів, але є пропозиції і дешевше. Найголовніше, що ліцензія на "Вегас" дається безстрокова і щороку платити за неї не потрібно. Так що тут переможець очевидний – Sony Vegas.

Підведення підсумків

Саме час підбити підсумки сьогоднішнього порівняння і виявити, нарешті, що краще – Sony Vegas або Adobe Premiere? Якщо потрібна програма для аматорського монтажу, з недорогою ліцензією, широким функціоналом, простим і зрозумілим інтерфейсом, то вірним вибором в даній ситуації буде Sony Vegas. Його дуже легко освоїти, він не особливо вимогливий до заліза, і з ним можна добиватися хороших результатів.
Adobe Premiere або Sony Vegas. Порівняння програм, що краще вибрати
Якщо ж мета варто навчитися всім азам монтажу і, можливо, працювати далі в цій галузі, то варто подивитися в бік Premiere. У редактора дуже широкі можливості по роботі з відео, аудіо. З допомогою Premiere монтується дуже багато кліпів, реклами, серіалів і навіть деякі фільми. Загалом, можливості "Прем'єра" дуже широкі, і вивчати його можна постійно.

Популярі новини
Загрузка...