Daemon Tools Lite – що це і якими функціями володіє

163 0 Новини високих технологій

Коли справа стосується образів в цілому і розширення ISO зокрема, користувач в першу чергу заходить в програму Daemon Tools Lite. Що це таке і що взагалі дана програма вміє, буде розказано в цій статті.

Створення образів

В першу чергу, варто сказати, що мова буде йти про Daemon Tools Lite 4402 RUS. Але це не скасовує того факту, що весь функціонал у всіх версіях схожий, його просто з разу в раз покращують.
Daemon Tools Lite – що це і якими функціями володіє
Отже, перейдемо безпосередньо до першої функції, адже потрібно розібрати, щоб зрозуміти, що це – Daemon Tools Lite. Дана програма здатна створювати образи, зчитуючи інформацію з оптичного диска і копіюючи її на комп'ютер. В майбутньому створені файли можна буде використовувати, наприклад, для інсталяції ігор без задіяння CD або DVD-дисків.


Конвертування

На початку було неспроста згадано дозвіл ISO, адже саме воно є найпоширенішим серед файлів подібного формату. Програма Daemon Tools Lite для Windows хороша тим, що здатна конвертувати файли образів саме до нього. Але це не означає, що конвертацію можна виконати навпаки – з ISO, наприклад, у MDX або MDS.

Запис

Daemon Tools Lite – що це і якими функціями володіє
Раніше було сказано, що з допомогою представленої програми можна без зусиль створити образ диска, помістивши всі файли з нього в один файл на комп'ютері. Працює це і в зворотному напрямку. Ви без зайвих труднощів можете вставити чистий або перезаписывающийся диск в дисковод комп'ютера і скопіювати на нього абсолютно всі файли з образу. Таким чином можна буде створювати копії одного і того самого диска, щоб, наприклад, поділитися грою з одним. Хоча опція копіювання теж є в програмі, але про неї буде розказано трохи пізніше.


Запис диска з даними

Записувати образи на диск – це добре, але якщо вам потрібно записати на диск які-небудь файли з комп'ютера? У цьому випадку ви також можете скористатися будь-якою версією Daemon Tools Lite. До речі, цей процес практично нічим не відрізняється від попередньої функції. Все, що вам необхідно, – це вставити чистий диск в привід комп'ютера, перетягнути в програму будь-які файли для запису і натиснути кнопку для запуску цього процесу. У підсумку ви отримаєте диск з тими файлами, які хочете зберегти на зовнішньому або передати їх одному, адже флешка не завжди може бути під рукою.

Запис Audio CD

Daemon Tools Lite – що це і якими функціями володіє
Як можна зрозуміти з назви підзаголовка, програма "Даймон Тулс Лайт" здатна записувати на диск формат Audio CD. Звичайно, це не самий передовий формат аудіофайлів, та й що там таїти, він практично вимерло вже, але якщо у вас ще зберігся старий аудіопрогравач, то дана програма буде для вас просто незамінним. Справа в тому, що старенькі CD-програвачі не здатні відтворити той же MP3 тому користувачеві необхідно записати на болванку спеціальний формат, тобто Audio CD. Загалом, якщо дана апаратура у вас є, то вам обов'язково потрібно встановити на комп'ютер Daemon Tools Lite.

Повне видалення інформації

Раніше було сказано про перезаписывающися дисках, а якщо говорити більш професійно, то про диски CD-RW або DVD-RW. Як не складно здогадатися, їх головною фішкою є можливість стерти знаходяться файли і записати нові. Представлена програма, як практично і будь-яка інша, надає цю можливість. Ця дія виконується всього в кілька етапів: вставляєте диск в дисковод, входите в програму натискаєте кнопку "Стерти диск".

Копіювання

Як і було обіцяно вище, зараз ми поговоримо про функції копіювання в програмі Daemon Tools Lite. Що це? Насправді нічого феноменального в цьому немає. Додаток дозволяє перемістити файли з одного диска на інший (чистий). Однак варто розуміти, що в комп'ютері має бути два дисководи, які і будуть вставлені ці самі диски.

Створення віртуальних HDD

Daemon Tools Lite – що це і якими функціями володіє
Дана функція в програмі більше підійде досвідченим користувачам, так як обиватель, навіть не зрозуміє, про що йде мова. Справа в тому, що Daemon Tools Lite може створювати віртуальні диски. Це необхідно, як мінімум, з двох причин. Перша полягає у створенні додаткового дискового простору, однак варто розуміти, що воно береться з оперативної пам'яті. Друга передбачає додавання віртуального диска для копіювання резервних копій операційної системи або ж для встановлення додаткових ОС.

Створення завантажувальної флешки

Багато хто міг подумати, що Daemon Tools Lite – це програма для роботи лише з CD або DVD-дисками, але це не так. Якщо ви часто перевстановлюєте на своєму комп'ютері операційні системи, то вам необхідно записувати кожен раз завантажувальну флешку. Представлене додаток допоможе вам у цьому. До речі, процес її створення виконується набагато простіше, ніж в деяких інших спеціальних програмах.

Створення пароля для флешки

Daemon Tools Lite – що це і якими функціями володіє
Продовжуючи про функції, які передбачають взаємодію з флешкою, зараз ми поговоримо про те, як за допомогою Daemon Tools Lite поставити на неї пароль. Навіщо це потрібно? Та все просто. Якщо ви не хочете, щоб ваші файли з флешки побачили чужі люди, тоді вставити її в комп'ютер, увійдіть в програму і, використовуючи представлену функцію, поставте пароль, який будете знати тільки ви. В майбутньому його можна при бажанні зняти.

Монтування

Наостанок поговоримо про найпопулярнішою функції програми, за якою її найчастіше і встановлюють на комп'ютери – про монтуванні образів. Якщо ви не знаєте, що це таке, то все простіше, ніж здається. Раніше було сказано, що можна створювати образи, які в майбутньому можна записати на чистий диск. Але що робити, якщо диску у вас немає, а в образі зберігається важлива інформація, наприклад, інсталятор гри? Все просто, вам необхідно змонтувати його. Після цього на комп'ютері з'явиться додатковий віртуальний диск з усіма файлами з образу. На цьому ми і закінчимо статтю. Наостанок хочеться додати, що відгуки про Daemon Tools Lite для Windows тільки позитивні в Мережі. Звичайно, за деякі функції потрібно заплатити, але найважливіші поставляються безкоштовно.

Популярі новини
Загрузка...