Як поміняти DNS: кілька стандартних рішень

145 0 Новини високих технологій

При налаштуванні будь-якого підключення до інтернету в обов'язковому порядку враховуються параметри так званих DNS-серверів, які спрощують доступ шляхом перетворення діючих IP-адрес сайтів в звичні кожному поєднання, що складаються з літер, цифр і додаткових знаків або символів. Зазвичай провайдер сам встановлює такі параметри або видає користувачеві список адрес, які необхідно прописати в опціях використовуваних протоколів. Але іноді (особливо при блокуванні провайдером деяких сервісів або при виникненні помилок або збоїв) ці адреси потрібно виставляти вручну. Про те, як змінити DNS, враховуючи кілька можливих ситуацій, далі і піде мова. Проте одразу ж варто зазначити, що в більшості випадків для бездротових підключень всі адреси встановлюються в автоматичному режимі, і, якщо все працює, вносити зміни у встановлені параметри особливого сенсу немає (все одно швидкість завантаження сторінок в інтернеті від цього не підвищиться).


Як перевірити працездатність DNS?

Отже, давайте поки не будемо забігати вперед, а подивимося, чи слід взагалі виробляти зміна параметрів. Протестувати власне з'єднання можна через командний рядок, запущену від імені адміністратора. Для цього використовується інструментарій команди ping.
Як поміняти DNS: кілька стандартних рішень
Припустимо, ви вирішили перевірити, чи виконується в даний момент підключення до офіційного ресурсу корпорації Google. Для цього слід вписати основну команду, а через пробіл після неї вказати адресу сайту, як показано на зображенні вище. Якщо обмін пакетами між адресою ресурсу і вашим комп'ютером почався, нічого робити не потрібно. Якщо з'єднання немає, спробуйте перевірити безкоштовну комбінацію від того ж «Гугла», вписавши в консолі адресу з чотирма вісімками через точку. При виявленні вдалого підключення можна змінити параметри.


Примітка: поміняти адреси можна за допомогою стороннього софту, наприклад, з використанням програми DNS Jumper, однак далі будемо виходити з того, що у користувача таких додатків під рукою немає, і скористаємося засобами самої операційної системи.

Як поміняти DNS на Windows 10 найпростішим способом

Тепер безпосередньо про налаштуваннях. Як поміняти DNS в будь-який модифікації операційних систем Windows? Для цього в «Панелі управління» потрібно використовувати розділ мережевих підключень. Щоб довго не шукати чи не переходити за розділами, краще всього відразу скористатися меню «Виконати» (Win + R) і вказати на виконання команду ncpa.cpl. Після цього слід вибрати активне з'єднання, через ПКМ перейти до його властивостей і у списку звернутися до параметрів протоколу IPv4. Якщо встановлено автоматичне отримання адрес, ви можете ввести значення, які бажано відразу ж отримати у провайдера. Не менш ефективно виглядає і використання безкоштовних комбінацій, зокрема, від Google. Але, говорячи про те, як змінити DNS, слід звернути увагу, що адрес два: для основного та предпочитаемого серверів.
Як поміняти DNS: кілька стандартних рішень
При використанні налаштувань від Google адреси повинні мати вид, показаний на зображенні вище.

Установка опцій командного рядка

Тепер розглянемо більш складну методику, яка передбачає застосування засобів і інструментів командного консолі. Як поміняти DNS з її допомогою?
Як поміняти DNS: кілька стандартних рішень
Для виконання таких процедур спочатку потрібно дізнатися правильну назву власного підключення шляхом виконання зазначеної вище команди (в нашому випадку «Бездротова мережа», Ethernet). Після цього слід ввести команду установки адреси потрібного сервера (застосовуємо комбінації Google):
Як поміняти DNS: кілька стандартних рішень
Для альтернативного використовується другий рядок, представлена на зображенні нижче:
Як поміняти DNS: кілька стандартних рішень

Як поміняти DNS на роутері?

Нарешті, іноді провести перенастроювання адрес буває необхідно і на маршрутизаторі. Як поміняти DNS у налаштуваннях такого пристрою? Спочатку увійдіть у веб-інтерфейс, використовуючи для цього будь-який інтернет-браузер з адресою роутера 1921680.1 (чи 1.1 наприкінці), логіном і паролем (зазвичай це admin/admin).
Як поміняти DNS: кілька стандартних рішень
У розділі WAN активуйте пункт використання зазначених адрес DNS і введіть потрібні значення самостійно, після чого збережіть зміни і перезавантажте маршрутизатор.

Популярі новини
Загрузка...