Пару сфер: опис і значення

207 0 Новини високих технологій

Пару сфер - знаменна подія, після якого виник фентезійний і жорстокий світ, описаний в книгах Анджея Сапковського про відьмака Геральта. Також цей світ став основою для серії комп'ютерних ігор. Розберемося, що має на увазі під собою цей катаклізм і які наслідки він мав.

Пару сфер: опис і значення

Опис

Цей магічний катаклізм, що стався більше 1500 років тому до подій книг і ігор, обговорюється навіть через такий довгий час. За нього написано сотні праць і книг, досліджень і трактатів. З-за цієї події у світі людей з'явилися не тільки страшні монстри і істоти, але і ельфи, а також інші нелюди. Пару сфер торкнулося багатьох світів, в результаті чого кордони між ними виявилися стертими на короткий проміжок часу. З-за цієї істоти могли переміщатися з своїх світів в чужі. Таким чином, в людську вселенну потрапили гулі, грайверы і вампіри. Істоти застрягли в чужому просторі, тому у них немає екологічної ніші. Їх рід не задовольняється природним шляхом, тому їх популяція поступово закінчується. Саме із-за появи цих реліктів зародилася професія відьмака. Пару сфер також стало відправною точкою для магів і чародіїв.


Пару сфер: опис і значення

Наукове обґрунтування

У різних рас існують свої версії цієї події. Наприклад, за версією ельфів, в цей світ прийшли саме люди, а не вони. Тому саме людський рід ельфи вважають ворожим і гостящим на їх землях. Також існує версія, що першими в світі з'явилися гноми і після них краснолюды. Тільки після цього переселення з допомогою Сполучення сфер ельфи змогли втекти зі свого світу, оскільки той був практично повністю зруйнований. У Сполученні брало участь не менше трьох світів. Перший - це батьківщина людей. Людський світ загинув із-за природної катастрофи, тому вони були змушені переселятися. Другий світ - це батьківщина ельфів, краснолюдов та інших нелюдів. Також фактом є участь у Спряженні ще одного світу, оскільки існують монстри і чудовиська, які не беруть участь у спільній харчової ланцюга.


На прибулих людей катаклізм відбилася найбільше. Людина навчилася керувати силою Хаосу. Після цього виникли перші маги, які успішно існують вже більше 1500 років. Згідно книгам, Пару сфер тривало кілька сотень років, тому істоти переміщувались між світами ще дуже довгий час. Перша партія людей-переселенців висадилися біля Яруги і Понтара. Саме в тому місці з'явилися перші королівства.
Пару сфер: опис і значення

Хронологія

У "Відьмака" Пару сфер згадується в декількох книгах. Ці згадки можна знайти у першій частині серії у антиквара, в Храмовому кварталі і у книгопродавця з Купецького кварталу. У книзі описується хронологія катаклізму. У 2 столітті до початку ери стався сам магічний катаклізм. У часи початку ери прибули перші ельфи на білих кораблях. Тільки в 764 році нової ери висадилися люди. Цей факт підтверджує правильність теорії про те, що першими в цьому світі з'явилися саме ельфи. Також багато згадок можна знайти в "Відьмака 3". Пару сфер стало основоположним подією в книжковому і ігровому світі, без якого не було б цілої всесвіту.

Популярі новини
Загрузка...