Найефективніші способи охолодження чіпсету на материнській платі

183 0 Новини високих технологій

Дуже часто власники бюджетних і середніх за вартістю материнських плат стикаються з проблемою, коли сильно нагрівається чіпсет. Відбувається це тому, що система охолодження, встановлена виробником, не справляється зі своїм завданням на 100 %. В кінцевому підсумку, сильний нагрів може привести до того, що чіпсет просто згорить, і потрібно буде або купувати нову плату, або ж чинити старий за великі гроші. Але всього цього можна уникнути, якщо зробити гарне охолодження чіпсету. Власне, про це і піде сьогодні мова.

Заміна термопасти

Перший спосіб, який може допомогти в охолодженні, – це заміна термопасти. Багато хто помилково думають, що різниці між термопастами як такої немає, але це зовсім не так. Кожна термопаста має свої певні властивості, які дуже сильно впливають на відведення тепла. При купівлі дуже важливо звертати увагу на параметр теплопровідності – чим він вищий, тим ефективніше буде відводитися висока температура, що в кінцевому підсумку позитивно позначиться на охолодження чіпсету.


Найефективніші способи охолодження чіпсету на материнській платі
З найбільш популярних термопаст можна виділити наступні: MX-2 MX-4 від Arctic Cooling, DC1 від beQuiet!, Liquid Ultra від Coollaboratory і Aeronaut, Kryonaut від Thermal Grizzly.

Установка нового радіатора

Якщо ж заміна термопасти не допомагає охолодження чіпсету, то варто задуматися про заміну штатного радіатора на інший, більш ефективний. Дістати новий радіатор не так просто, як може здатися. Навіть у великих комп'ютерних магазинах вони рідко продаються. На щастя, є барахолки і зарубіжні інтернет-магазини, де можна знайти підходящий для себе варіант за будь-яку ціну.
Найефективніші способи охолодження чіпсету на материнській платі
Свого часу одними з найбільш популярних радіаторів для чіпсета були наступні моделі: Noctua NC-U6 PCCooler NB-400 Thermalright HR-05 і Zalman ZM-NB47J. Що стосується першого, то U6 дуже важко де-небудь знайти, а от з рештою проблем немає. Найдешевший радіатор – Zalman, обійдеться в 250-300 рублів. PCCooler буде коштує близько 900 рублів. Найдорожчий ж, Thermalright, обійдеться в +/- 1000 рублів, але ціна справедлива, оскільки радіатор дійсно хороший і по максимуму відводить тепло.


Саморобна система охолодження з вентилятором

Якщо ж не вдається знайти радіатор або не хочеться витрачати гроші, то можна систему охолодження чіпсету зробити самостійно. Все, що для цього потрібно, – невеликий вентилятор 40 х 40 мм або 50 х 50 мм, але не більше.
Найефективніші способи охолодження чіпсету на материнській платі
Деякі радіатори на чіпсеті мають рівну поверхню, так що встановити на неї вентилятор за допомогою пари гвинтиків не складе великої праці. Що стосується тих материнських плат, де радіатор нестандартний і має певну форму, то там доведеться повозитися. В таких випадках "народні умільці" часто вдаються до спеціальних проставкам, які спочатку кріпляться до радіатора, а після них уже прикручується вентилятор.

Універсальне рішення для всіх

Наостанок хотілося б згадати про ще одному універсальному способі охолодження, який поєднує в собі два попередніх – це установка на чіпсет готового кулера Deepcool NBridge 2.
Дана система охолодження являє собою невеликий радіатор з набором різних кріплень, на який зверху встановлюється маленький вентилятор. Все це дуже ефективно працює і, найголовніше, дозволяє користувачеві не морочитися з пошуком інших радіаторів або ж думати, як встановити вентилятор на чіпсет.
Найефективніші способи охолодження чіпсету на материнській платі
NBridge 2 легко знайти в будь-якому комп'ютерному магазині, і коштує він всього 250-300 рублів. Так само ще одним плюсом даної системи охолодження є те, що вона має в комплекті всі необхідні кріплення під різні материнські плати. Таким чином неважливо, який стоїть чіпсет – "Інтел" або "АМД", NBridge 2 гарантовано стане на будь-який і буде ефективно виконувати свою роботу.

Висновок

Ось, власне, і все, що хотілося розповісти сьогодні про охолодження чіпсету на материнській платі. Яким способом з описаних краще всього скористатися – тут кожен повинен вибрати для себе самостійно, виходячи зі своїх потреб. Якщо температуру потрібно знизити небагато, то підійде заміна термопасти, а якщо нагрів занадто високий або ж планується розгін системи, то варто скористатися іншими варіантами.

Популярі новини
Загрузка...