Розтушовка в "Фотошопі" вручну: поради та рекомендації

302 0 Новини високих технологій

При створенні цифрових фотоколажів часто буває необхідно згладити краї кожного фрагмента, тобто зробити так, щоб його кордони не були чіткими і різкими, а плавно перетікали в фон. Це називається розтушовуванням, до неї вдаються в художніх цілях, а також для того, щоб приховати сліди і зробити колаж більш природним. Ця стаття присвячена деяким можливим способам розтушовування в «Фотошопі» вручну.

Розтушовка в "Фотошопі" вручну: поради та рекомендації

Розтушовка за допомогою ластику

Найпростіший шлях розтушовування в «Фотошопі» – це використання інструмента «Ластик». Виділіть кордону вирізуваного об'єкта інструментом «Ласо», скопіюйте його і вставте в цей же або в новий файл. У вас вийде новий шар з різкими межами обрізки, які необхідно розтушувати.


Розтушовка в "Фотошопі" вручну: поради та рекомендації
Виберіть інструмент «Ластик», налаштуйте його так, щоб його жорсткість була мінімальною. Спробуйте прати гумкою краю об'єкта. Можливо, буде необхідна подальша регулювання розміру і жорсткості кисті ластику, щоб розмиття країв в «Фотошопі» була зручною і комфортною.
Розтушовка в "Фотошопі" вручну: поради та рекомендації
Один з мінусів цього найпростішого методу в тому, що в результаті частина об'єкта стирається. Це можна компенсувати: при виділенні обводите об'єкт не за його кордонів, а з невеликим запасом.

Вирізання за допомогою ластику

Більшої компенсації можна досягти, якщо вирізати об'єкт за допомогою ластику. Створіть дублікат того шару, з якого потрібно вирізати об'єкт ("Шари" – "Створити дублікат шару"). Це потрібно, щоб працювати з незакріпленим шаром, інакше гумка буде не обрізати фрагмент, а замінювати пікселі зображення на пікселі кольору фону.


Для розтушовування в «Фотошопі» цим способом необхідно вибрати інструмент «Ластик», підібрати влаштовує вас кисть, налаштувати її розмір і жорсткість і почати обводити об'єкт цим інструментом. Пікселі навколо вирізуваного об'єкта будуть замінюватися на прозорі. На відміну від першого способу, ви будете контролювати, наскільки близько потрібно підходити інструментом до об'єкту: в одних випадках (наприклад, при роботі з зображенням голови з розкішним пухнастим волоссям) ця відстань буде більше, в інших випадках (наприклад, при вирізанні об'єктів з чітко окресленими геометричними формами) воно буде мінімальним. По ходу роботи можна також регулювати форму, величину і жорсткість кисті ластику. Зовсім необов'язково прати все навколо об'єкта. Досить прибрати пікселі на його кордоні, а потім виділити зображення інструментом «Ласо», копіювати і вставити.

Недолік розтушовування гумкою – безповоротна втрата пікселів

Недоліком розтушовування в «Фотошопі» за допомогою ластику є те, що виконану роботу можна корегувати. Необережний рух може призвести до того, що ви приберете зайві пікселі. Або, скажімо, на іншому етапі роботи створення колажу з'ясується, що краї обрізані і розтушовані акуратно, але для роботи необхідні додаткові пікселі, які були безповоротно втрачені. І тоді всю роботу з вирізуванням фрагмента доведеться починати заново.

Робота з шаром маскою

Як зробити растушевку в «Фотошопі» так, щоб в подальшому можна було повертатися до її редагування? Спеціально для того, щоб не втрачати пікселі при «стирання» в «Фотошопі», передбачена робота з шаром маскою, не передбачає видалення, а своєрідне приховування пікселів, які потім можна легко повернути. Візуально це схоже на роботу гумкою, але глобальне відмінність полягає в тому, що на будь-якому етапі, навіть після закриття файлу, можна повернути будь-який «стертий» піксель. Гумка в цьому випадку нагадує інструмент, який одним кінцем стирає зображення, а іншим кінцем відновлює заяложене. Отже, для цього потрібно створити шар-маску. Створіть дублікат робочого шару, а вихідний шар видаліть або зробіть його невидимим. Переконайтеся в тому, що активний (обраний) потрібний шар і створіть шар-маску ("Шари" – "Створити новий шар-маску"). У вікні «Шари» ви побачите, що в рядку шару поруч з прямокутником-мініатюрою з'явився білий прямокутник.
Розтушовка в "Фотошопі" вручну: поради та рекомендації

Вирізання фрагмента з затушованими краями за допомогою шару-маски

Клацніть по білому прямокутника мишкою, щоб працювати не з самим шаром, а з його «маскою». Тепер, якщо вибрати інструмент "Кисть", чорний колір буде приховувати пікселі (робити їх прозорими), а білий – відновлювати. Відповідно, сірий колір буде робити пікселі напівпрозорими. Виберіть інструмент «Кисть», налаштуйте його, виберіть чорний колір. Можна починати обводити фрагмент зображення для того, щоб приховувати пікселі навколо нього. Якщо що-то в роботі вас не влаштовує, завжди можна поміняти колір кисті на білий і відновити пікселі. Або можна вибрати сірий відтінок і зробити краї більш акуратними. Для того щоб до редагування файлу можна було повернутися в подальшому, необхідно зберегти і верстви, і шар-маску. Розтушовка в «Фотошопі CS6» таким способом буде максимально комфортна, якщо ви будете використовувати графічний планшет.
Розтушовка в "Фотошопі" вручну: поради та рекомендації
Отже, для швидкої розмиття фрагмента зображення досить використовувати відрегульований інструмент «Ластик», однак для досягнення художніх ефектів і для створення складних фотоколажів краще зупинитися на роботі з шаром маскою, саме в цьому випадку розтушовування буде професійною.

Популярі новини
Загрузка...