Як перезавантажити комп'ютер за допомогою клавіатури: поради та поєднання

578 0 Новини високих технологій

Комп'ютер - складний багатозадачне пристрій. Іноді його необхідно перезавантажувати. Наприклад, якщо користувач встановив яку-небудь нову програму або змінив системні налаштування ОС. Як перезавантажити комп'ютер за допомогою клавіатури? Далі нам належить відшукати відповідь на це питання. Розглянемо всі можливі варіанти розвитку подій.

Меню "Пуск"

Перше рішення - це використання пункту меню "Пуск". З його допомогою можна здійснювати різноманітні операції з операційною системою. Припустимо, запускати програми або вимикати ПК.
Як перезавантажити комп'ютер за допомогою клавіатури: поради та поєднання
Як перезавантажити комп'ютер за допомогою клавіатури? Можна скористатися такою інструкцією:
 • Натиснути на кнопку Win.
 • Стрілками клавіатури перейти в меню "Завершення роботи".
 • Виділити за допомогою тих же стрілок операцію "Перезавантаження".
 • Натиснути на "Enter".
 • Тепер залишається тільки чекати. Аналогічним чином пропонується вимкнути ПК або змінити користувача.


  Потрійне поєднання

  Як перезавантажити ноутбук за допомогою клавіатури? Другий прийом - це робота з певним поєднанням клавіш, що викликає функціональне меню операційної системи. Керівництво по здійсненню досліджуваної операції має приблизно таку форму:
 • Натиснути на клавіатурі одночасно клавіші Ctrl, Atl і Del.
 • За допомогою клавіш-стрілок або Tab виділити кнопку із зображенням стрілки, спрямованої вгору. Вона розташована близько елемента керування "Вимкнути".
 • Натиснути клавішу "Стрілка вгору".
 • Виділити опцію "Перезавантаження".
 • Клацнути по елементу управління під назвою Enter на клавіатурі.
 • Такий прийом використовується досить часто, але в поєднанні з мишею. У цьому випадку немає необхідності в роботі з клавішами-стрілками.


  Як перезавантажити комп'ютер за допомогою клавіатури: поради та поєднання

  Завершення в режимі "Примусово"

  Як перезавантажити комп'ютер за допомогою клавіатури? Ми розглянули найбільш поширені розклади. Але на них можливості "Віндовс" не закінчуються. Іноді виникає необхідність в екстреному завершення роботи з операційною системою. Тоді користувачу доведеться скористатися комбінацією Alt + F4. Взагалі, дане поєднання закриває всі відкриті на даний момент в системі вікна і додатки. Якщо таких немає, система "йде" на перезавантаження. Користувачеві буде виведене на екран повідомлення, в якому потрібно підтвердити операцію. Зробити це можна або курсором мишки, або клавішею Enter.

  Командний рядок допомогу

  Як перезавантажити комп з клавіатури? Варто звернути увагу на ще один досить цікавий прийом. Він рідко застосовується середньостатистичними користувачами. Мова йде про роботу з командним рядком. Вона дозволяє здійснювати різноманітні операції з операційною системою. Скажімо, здійснити виключення або зміну тих чи інших налаштувань.
  Як перезавантажити комп'ютер за допомогою клавіатури: поради та поєднання
  Замислюючись над тим, як перезавантажити ноутбук з допомогою клавіатури, користувачі можуть знайти порятунок у такому керівництві:
 • Натиснути Win + R.
 • Написати з'явилася в рядку команду cmd.
 • Здійснити підтвердження процедури.
 • У віконці, що з'явилося надрукувати команду shutdown –t 0 –r –f.
 • Підтвердити її обробку клавішею "Enter" на клавіатурі.
 • Як показує практика, ця команда працює безвідмовно. Всі поточні процеси операційної системи будуть завершені, а сам ПК "піде" на перезапуск. Всього кілька хвилин - і справу зроблено.

  Кнопка "Харчування"

  Тепер розглянемо ще кілька нестандартних методів втілення задуму в життя на Windows. Наприклад, деякі перезавантажують стаціонарні комп'ютери за допомогою кнопки "Харчування". В якості аналога рекомендується натискати Reset. У першому випадку відбувається вимикання ПК або лептопа. Після цього залишиться тільки включити девайс і дочекатися його повного завантаження. Такий прийом використовувати не рекомендується - він може призвести до критичних помилок. Важливо: щоб вимкнути ноутбук, досить затиснути кнопку "Живлення" на клавіатурної панелі на кілька секунд. У другому випадку юзеру належить знайти на системному блоці кнопку Reset і натиснути на неї один раз. Система відразу ж перезапуститься. Цей варіант використовується як екстрений. Він ідеальний при зависанні ПК.

  MacOS і перезапуск

  Ми з'ясували, як перезавантажити комп'ютер за допомогою клавіатури. Всі перераховані способи працюють на Windows. Але як бути, якщо користувач вирішив запустити у себе MacOS? В даному випадку доведеться освоїти нові комбінації "гарячих" клавіш. Які саме?
  Як перезавантажити комп'ютер за допомогою клавіатури: поради та поєднання
  Для перезапуску комп'ютера на базі MacOS можна вибрати один з наступних варіантів:
 • Затиснути кнопку "Живлення" на лептопі на 2 секунди. Вибрати в діалоговому вікні (наприклад, за допомогою стрілок) операцію "Перезавантажити".
 • Скористатися комбінацією Ctrl + Command + "Живлення". Процедура активує примусова перезавантаження системи.
 • Одночасно натиснути на "кейборде Ctrl + Command + клавіша "Витягти диск". Операція завершить роботу зі всіма відкритими додатками і перезавантаження ОС. Якщо на даний момент є незбережені дані, користувачеві запропонують їх запам'ятати і записати на жорсткий диск.
 • Насправді все простіше, ніж здається. Ми з'ясували, яким чином здійснюється перезавантаження "Віндовс" і "МакОс" в тому чи іншому випадку. Це не так вже й важко. Як правильно перезавантажити комп'ютер? Тепер відповідь на це питання не змусить замислюватися.

  Популярі новини
  Загрузка...