"Сталкер: Чисте небо": кінцівки

446 0 Новини високих технологій

Проходження будь-якої гри завжди затягує. Гравець починає співпереживати героям, хвилюватися за них і з нетерпінням чекати розв'язки. Точно також було й з грою «Сталкер: Чисте небо». Кінцівку сюжету було цікаво дізнатися всім. Що ж сталося з героями гри?

Проект

«S. T. A. L. K. E. R.: Чисте небо» - популярна комп'ютерна гра, випущена в 2008 році. Розробником і видавцем стала українська компанія GSC. Шутер від першої особи підкорив всіх, ставши одним з найбільш захоплюючих проектів того часу. Незважаючи на те, що гра з'явилася пізніше «Тіні Чорнобиля», вона вважається приквелом історії. Події, які відбуваються в «Чистому небі», переносять гравця до 10 вересня 2011 року, а історія «ТЧ» трапилася 1 травня 2012 року.


Особливості

Головною особливістю гри стала лише одна кінцівка. «Сталкер: Чисте небо» позбавлений кілька фіналів, які могли б порадувати або засмутити гравця. Але при цьому кінцівка залишає після себе багато питань і не дає жодної відповіді.
"Сталкер: Чисте небо": кінцівки
Нова частина виявилася знайомою по стилю, зберігши локації пострадянського простору. Тут же помітні реальні об'єкти Чорнобиля, а відповідна атмосфера небезпеки дозволяє повністю зануритися в ігровий процес. Розробники поліпшили алгоритм апгрейда зброї та амуніції. Добре попрацювали над погодою і анімацією зміни дня і ночі. Деякі гравці відразу дізналися, що нова частина - пріквел попередньої. Виявилося, що кінцівка «Чистого неба» - це початок «Тіні Чорнобиля». Звідси і було величезна кількість неточностей у тлумаченні подій, що відбуваються.


Початок

Перш ніж розібрати кінцівку «Чистого неба», потрібно коротко вникнути в сюжет, оскільки без цього мало що буде зрозуміло. Гра починається з прологу. Історія оповідає про те, як найманець Шрам відправляється з вченими-екологами через болото. Але трапляється викид, який губить всіх, крім головного героя. Той втрачає свідомість, але виявляється на території якоїсь угруповання. Тут геймер і знайомиться з «Чистим небом». Кінцівка історії ще не відома, але обіцяє несподівані повороти. Шрам спілкується з Лебедєвим, який виявляється засновником «Чистого неба». Той повідомляє, що з кожним подібним викидом, який стався раніше, страждає нервова система чоловіка. Але Шрам потрапляє в черговий викид. Прокинувшись знову у Лебедєва, найманець дізнається, що в наступний раз подібний удар стане для неї смертельним. Тут і виникає питання, який повинен привести до кінцівці ігри «Чисте небо»: «Чому трапляються аномалії?». Виявляється, що хтось добрався за «Випалювач мізків». Тепер Зона намагається захистити себе і знищити шпигуна. Тому робить це так часто, намагаючись знищити все навколо, тільки б дістати шкідника.
"Сталкер: Чисте небо": кінцівки

Справи торговця

Виявляється, що в справі замішаний Сидорович - місцевий торговець на Кордоні. Але щоб туди дістатися, головному героєві необхідно позбутися від організації, яка заважає «Чистому небу». Потрапивши на Кордон, найманець дізнається, що Сидорович просить повернути кейс з артефактами, який вкрали у військового конвою. Тільки після цього він допоможе.
Шрам відшукує сталкерів, які скоїли цей злочин. Виявилося, що серед військових був майор, який вирішив зв'язатися з злочинцями. Пару сталкерів потрапили з-за нього в рабство. Одинаки були засмучені такою поведінкою майора і взяли його в полон, але не могли визначитися з тим, що ж робити далі. Шрам допомагає сталкерам захищати бойові підступи. Майор здається і видає інформацію про кейсі. Шрам повертає Сидоровичу артефакти, а той дає потрібні дані. Виявляється, що потрібний чоловік отримав деталі від торговця, а за рештою повинен був відправитися на Звалище. Тепер Шрам повинен був відшукати Ікла.

Зрада «Свободи»

Потрапивши на потрібну локацію, він дізнається, що сталкер пішов у бік Темної долини. У цьому місці активований посилений режим захисту, оскільки на місцеву угруповання «Свобода» почастішали навали. Шрам зустрічається з комендантом Щукіним, який повинен привести його до кінцівці гри «Сталкер: Чисте небо». Він відіграє важливу роль у всій історії.
"Сталкер: Чисте небо": кінцівки
Шрам просить у коменданта знайомства з лідером групи, але той відмовляє йому, попросивши виконати одне завдання. Події розвиваються дуже швидко, і незабаром найманець дізнається, що Щукін передає дані ворогам. Він віддає Чехова (лідеру «Свободи») КПК. Начальник розповідає, що Ікло в пошуках інструментів. Більше інформація засновник не дає. Найманець отримає дані, якщо знайде Щукіна і передасть його в руки Чехова.

Пошуки схованки

На Звалищі на Шрама напали. Це подія допомогло йому відшукати КПК Ікла і отримати інформацію про те, що організація сталкера знає, що їх дії розкриті. Наступна інструкція зберігається в тайнику. Протагоніст відправляється на НДІ «Агропром», допомагає генералу Крилову. Попутно він виявляє тайник, в якому є КПК. З аудіозаписів зрозуміло: троє сталкерів, які вже пробиралися до центру Зони, знову зроблять це. Черговий Понад-викид може завдати величезної шкоди, а сама Зона стане нестійкою.

Стійкість випромінювання

Щоб кінцівка «STALKER.: Чисте небо не була драматичною, протагоніст повинен відшукати обладнання, яке рятує Стрілка, Ікла і Примари. На Бурштині найманець дізнається, що Стрілець просив пристрій для вивчення пси-випромінювання. Учені віддали йому пробний варіант. Він пройшов по території НДІ і зник, а сигнал пристрою вченим не вдається відстежити.
"Сталкер: Чисте небо": кінцівки
Пізніше виявляється, що можливо збалансувати рівень псі-випромінювання, тому Цукрів відправляє головного героя з групою сталкерів для перезапуску обладнання, що відповідає за охолодження. Процес проходить успішно, а наймит отримує інформацію про Стрільця, який десь недалеко. Шрам виявляється в «Рудому лісі». Стрілець подбав про те, щоб там найманця чекала засідка. Після перестрілки злодій ховається в тунелі. Від Лебедєва найманець отримує дані про те, що йому потрібно слідувати в Ліманськ. Але дорога туди непроста, тому потрібно відшукати сталкера Лісника, який допоможе в цій справі. Лісник не тільки допомагає визволити найманців, які потрапили в пастку, але і просить відшукати «Компас» - особливий артефакт в лісі.

На шляху до фіналу

Лиманський міст захищений «Бандитами», тому Шраму потрібно було підкріплення. З одного боку його підтримували врятовані найманці, з іншого - прибулий загін «Чистого неба». Після успішної операції з'явилася можливість відправитися в Ліманськ. Там відбувалася справжня війна. «Чисте небо» пройшло через Ліманськ, але до центру Зони потрібно було пройти через військовий госпіталь. Там героїв знову чекали перешкоди. В результаті найманець потрапляє на ЧАЕС і зустрічається там з Лебедєвим.

"Сталкер: Чисте небо": кінцівки

Кінцівка

Скільки кінцівок в «Чистому небі»? Як уже згадувалося раніше, на відміну від «Тіні Чорнобиля», розробники зробили лише один фінал, який не змінюється ні при яких умовах. Групування дізнається, що Стрілець недалеко. Але завдяки пристрою безпеки він легко долає шлях по ЧАЕС, незважаючи на підвищений рівень випромінювання. Шрам з електромагнітним рушницею знищує захисне поле навколо Стрілка. Але в цей момент починається той самий Понад-викид. Всі сталкери на ЧАЕС виявляються зомбовані моніторами, і безвольно лежать в приміщенні.
"Сталкер: Чисте небо": кінцівки
Так розробники підготували гравців до подій попередньої частини «Тінь Чорнобиля». У приміщенні з моніторами всі сталкери позбавляються пам'яті і отримують завдання: їм потрібно знищити Стрілка. Але обладнання виявляється зіпсованим, а вчені не помічають, що разом зі сталкерами знаходиться той самий Стрілець.

Популярі новини
Загрузка...