Як завантажити безпечний режим Windows 7 на ноутбуці?

256 0 Новини високих технологій

Розробники операційної системи Windows 7 передбачили всі (або майже всі) нестандартні ситуації. Так, є відновлення системи за можливі збої та інші особливості в ім'я безпеки. До таких параметрів відноситься і безпечний режим "Віндовс". Як завантажити безпечний режим Windows 7 на ПК і лептопі і навіщо його впровадили? Спробуємо відповісти на це питання в даному матеріалі. Це просто необхідно для того, щоб зрозуміти основні принципи роботи ОС сімейства "Віндовс". Так і так буде простіше провести реанімаційні дії в разі краху системи.

Навіщо "Віндовс" така опція?

Безпечний режим в ОС потрібно для того, щоб можна було виправити будь-які проблеми в роботі системи. Особливо він корисний у тому випадку, якщо немає можливості запуститися в штатному режимі. При старті в Safe Mode завантажуються тільки основні служби. Ніяких "красивостей" інтерфейсу, зайвих програм та багато іншого. Зате можна безболісно копатися в реєстрі і налаштовувати інші речі.


Також можна спробувати відновити раннє стан операційної системи. Непогана і опція відкату на невинно чисту систему. Після включення цієї опції при перезавантаженні з'явиться Windows, вільна від усіх програм і налаштувань користувача. Тому питання про те, як завантажити безпечний режим Windows 7 є вельми актуальним.
Як завантажити безпечний режим Windows 7 на ноутбуці?
Також такий режим старту допомагає в тій ситуації, коли потрібно відключити перевірку актуальності драйверів. Це може знадобитися в тому випадку, коли встановлюються досить давні драйвера. Якщо цю опцію не відключити, то операційна система просто не встановить необхідне програмне забезпечення. Іноді це потрібно при установці драйверів ADB для Android завантаження смартфона в фастбут і подальшої прошивки. Тому потрібно розібрати, як запустити безпечний режим Windows 7 через БІОС на ноутбуці або ПК. До речі, можна його запустити і з середовища "Віндовс". Але в цьому випадку не буде особливої можливості копатися в основних налаштуваннях операційної системи.


Як завантажити безпечний режим Windows 7 на ноутбуці?

Спосіб 1. Використовуємо БІОС

Найпростіша можливість завантажити комп'ютер у безпечному режимі Windows 7 надається в момент завантаження Біоса. Тобто після логотипу Біоса або виробника ноутбука. У цей час потрібно натиснути кнопку F8. Складність полягає лише в тому, що не можна точно вгадати, коли почнеться завантаження операційної системи і закінчиться завантаження Біоса. Тому потрібно просто натискати на F8 поки старт не перерветься і не з'явиться меню з опціями завантаження "Віндовс". Тут слід вибрати пункт "Безпечний режим". Якщо при використанні цього режиму може знадобитися підключення до інтернету, то слід вибрати "Безпечний режим із завантаженням мережних драйверів". Після завантаження необхідних файлів система запуститься. Ви відразу побачите відмінності від звичайного режиму. Перше - інтерфейс буде моторошно гальмувати. Друге - буде застосована тема в стилі "Віндовс" 2000. Третє - напис "Безпечний режим" в якому-небудь з кутів монітора. Тепер можна здійснювати будь-які дії, які можуть відновити більш раннє стан ОС або відключити непотрібні опції. Після перезавантаження система запуститься в штатному режимі.
Як завантажити безпечний режим Windows 7 на ноутбуці?

Спосіб 2. Запускаємо цей режим з-під працюючої "Віндовс"

Мало хто знає, але є можливість відповісти на питання про те, як запустити безпечний режим Windows 7 на ноутбуці або ПК, використовуючи опції працюючої системи. Зробити це дуже просто. Потрібно відкрити меню "Пуск", вибрати пункт "Виконати", ввести в рядку "msconfig" і натиснути "ОК". Після цього відкриється менеджер опцій операційної системи. Тут потрібно перейти на вкладку "Завантаження". Тепер необхідно відзначити пункт "Safe Mode", натиснути "Застосувати" і "ОК".
Однак від перезавантаження нікуди не дітися. Буде запропоновано перезавантажити ПК. Погоджуємося і бачимо, як система завантажується в безпечному режимі. Не потрібно тиснути F8 і ловити момент. До того ж, в деяких версіях BIOS при натисканні на F8 активується меню вибору системного диска. І в цьому випадку потрібно тиснути на Enter і відразу ж знову на F8. Багато користувачів не встигають. Тому цей спосіб якраз для них.
Як завантажити безпечний режим Windows 7 на ноутбуці?

Можливі ризики

Як завантажити безпечний режим Windows 7 ми вже розібрали. Тепер поговоримо про те, що може статися, якщо в цьому самому режимі пошкодити системні файли "Віндовс" або відключити життєві опції ОС. У цьому випадку ОС просто не завантажиться. Причому не тільки в штатному режимі. Safe Mode стане теж недоступний. Доведеться повністю перевстановлювати операційну систему. А це загрожує втратою вельми важливих файлів. До того ж, переустановка займе дуже багато часу. А у деяких користувачів його надзвичайно мало. Тому, перед твором будь-яких маніпуляцій в безпечному режимі, корисно вивчити матчастину", а тільки потім приступати до роботи.
Як завантажити безпечний режим Windows 7 на ноутбуці?

Безпечний режим на ноутбуках

Це зовсім окрема глава, так як деякі виробники лептопів постачають свої пристрої спеціальною кнопкою для входу в безпечний режим. Вона ж служить для відновлення системи в разі її повного краху. Також в деяких ноутбуках вельми специфічний БІОС, який не завжди реагує на клавішу F8. Як завантажити безпечний режим Windows 7 на ноутбуці? Це залежить від конкретного виробника. Приміром, в лептопах Lenovo є кнопка One Key Recovery. Вона може знаходитися як на бічній грані пристрою, так і над клавіатурою. При натисканні на цю кнопку відкриється меню рекавері. І серед іншого там буде вхід в потрібний режим. У деякому роді, так набагато простіше, ніж ловити момент при старті ПК і весь час тиснути F8. У деяких лептопах немає спеціальної кнопки запуску відновлення. І в цьому випадку доведеться запускати режим з-під операційної системи або за допомогою стандартного методу з Біос і відповідною клавішею. Але в будь-якому випадку - це F8. Ця клавіша вже щільно "вбити" в саму систему. Переплутати кнопки просто неможливо.

Висновок

Отже, ми розглянули питання про те, як завантажити безпечний режим Windows 7 через БІОС на локальному комп'ютері і ноутбуку. Нічого складного в цьому немає. А користі від цього самого режиму - вагон і маленький візок. Можна настроювати систему на свій розсуд або повернути раннє стан ОС. Також можна скинути "Віндовс" на заводські налаштування. Різні діагностичні заходи теж можна робити. Головне - не наплутати. Інакше після "ребут" ОС просто не буде стартувати. І тоді доведеться її міняти. А це вже зовсім інша історія.

Популярі новини
Загрузка...