Igfxpers - що це за процес

215 0 Новини високих технологій

В операційній системі може одночасно працювати величезна кількість процесів, які відповідають за різні параметри Windows. Всі їх ви можете подивитися в "Диспетчері завдань" у відповідному розділі. Проте пересічному користувачеві складно розібратися в тому, який процес за що відповідає. У цій статті ми поговоримо про igfxpers.exe. Дізнаємося, за що він відповідає, де знаходиться на жорсткому диску, що буде, якщо його закрити і як відрізнити від вірусу. Прочитайте статтю до кінця, щоб розібратися у всіх дрібницях.

Igfxpers - що це за процес?

Igfxpers - що це за процес
Насамперед варто поговорити про те, що це за процес (перш ніж розглядати способи взаємодії з ним). Отже, Persistence Module (igfxpers.exe) - це окремий від системи процес, розроблений компанією Intel. Найчастіше в систему потрапляє при встановленні графічного драйвера. Він необхідний для змін параметрів відеокарти від NVIDIA. Якщо говорити про споживання ресурсів комп'ютера, то у фоновому режимі їх необхідно мінімум.


Його місцезнаходження в системі

Ми вже розібралися, що igfxpers - це процес, необхідний для налаштування параметрів відеокарти NVIDIA його рідними службами, а не системними компонентами. Тепер поговоримо про те, куди цей файл встановлюється при інсталяції драйверів. А він потрапляє в папку System32 що знаходиться на системному диску у директорії Windows. Перевірити це можна наступним способом:
 • В "Диспетчері завдань" перейдіть на вкладку "Процеси" або "Подробиці".
 • Знайдіть процес в списку.
 • Натисніть ПКМ і виберіть опцію "Розташування файлу".
 • Після цього відкриється папка, в якій знаходиться виконуваний файл.

  Можна завершити процес?

  Часто користувачі шукають інформацію про процесі з метою дізнатися, чи можна його завершити. Це логічно, адже будь-який процес споживає ресурси комп'ютера, а якщо він має посередні характеристики, то кожен кілобайт оперативної пам'яті на рахунку.


  Виходячи з того, що igfxpers - це процес, що відповідає за налаштування відеокарти засобами, надаються безпосередньо розробниками, то процес можна завершити - ніякої шкоди операційній системі це не завдасть.

  Може бути вірусом?

  Igfxpers - що це за процес
  Якщо ви думаєте позбутися процесу не тому що він споживає ресурси комп'ютера, а тому що ви думаєте, що він вірус, то зараз ви дізнаєтеся, як з'ясувати це. Насправді цей процес - не вірус, але шкідлива програма може ховатися під його ім'ям. Перевірити це досить просто. Вам потрібно подивитися директорію виконуваного файлу. Якщо він знаходиться в папці System32 то це вірус.

  Як завершити процес?

  Розберемося з тим, як це зробити:
 • Натисніть Ctrl+Shift+Esc, у вікні перейдіть до "Процеси" або "Подробиці".
 • Знайдіть потрібний процес.
 • Виділіть його і натисніть кнопку "Зняти завдання" або "Завершити процес".
 • На зображенні в якості прикладу наведено процес kompas.exe.
  Igfxpers - що це за процес
  Після цього він буде зупинений. Робота вірусу буде зупинена і навантаження з процесора знята.

  Як зупинити процес?

  На жаль, попередній спосіб відключить процес лише на час, так як після перезавантаження ОС він знову буде запущено. Він знаходиться в списку автозагрузок системи. Якщо ви хочете запобігти його запуск, то виконайте наступну інструкцію:
 • Натисніть Win+R.
 • У новому вікні виконайте команду msconfig.
 • Перейдіть в ньому на вкладку "Автозавантаження".
 • Зніміть позначку навпроти програми Intel(R) Common User Interface. Якщо програм в списку кілька, то зніміть позначку з тієї, у якій шлях до виконуваного файлу закінчується файлом igfxpers.exe.
 • Igfxpers - що це за процес
  Після цього автозапуск процесу після перезавантаження комп'ютера виконуватися не буде.

  Як видалити процес?

  Ми з'ясували, що igfxpers - це процес, який не є важливим для системи, тобто якщо його повністю видалити, нічого поганого не станеться. Можливо, ви не зможете налаштувати параметри відеокарти стандартними засобами, розробленими компанією Intel, але зможете використовувати для цього інші інструменти. Давайте розберемося з тим, як повністю видалити процес igfxpers:
 • Відкрийте "Диспетчер завдань" на вкладці "Процеси".
 • Знайдіть потрібний процес та відкрийте його місцезнаходження.
 • У вікні "Провідника" виберіть файл і натисніть кнопку Delete, попередньо затиснувши Shift.
 • Підтвердіть дії, натиснувши "Так" у спливаючому вікні.
 • Після цього виконуваний файл буде повністю видалено з комп'ютера.

  Висновок

  Тепер ви знаєте, що igfxpers - це процес, розроблений компанією Intel, виконує відносно незначні функції в системі. Його можна завершити, не заподіявши ОС серйозної шкоди. Але що більш важливо - ми розібралися з тим, як відрізнити вірусний процес від справжнього.

  Популярі новини
  Загрузка...