Що означає клас флешки?

613 0 Новини високих технологій

Флешка або карта пам'яті - це портативний електронний пристрій компактного розміру з функцією пам'яті. Воно застосовується для збереження і передачі цифрових даних. Сьогодні флешку широко використовують спільно з такими електронними пристроями, як телефон, аудіо програвач, фотоапарат, ноутбук тощо. Перші комерційні формати карти пам'яті з'явилися лише на початку 90-х років і мали специфікацію PCMCIA. Зараз ті «піонери» застосовуються тільки в основному для промислових цілей і підключення пристроїв вводу-виводу.

Що означає клас флешки?
Деякі помилково припускають, що для вибору карти пам'яті достатньо вивчити лише 2 значення: обсяг і те, який формат підтримується. Однак це не так. Для справді об'єктивного вибору покупки варто врахувати цілих п'ять важливих аспектів (і це мінімум). До них відносяться:


 • Фактори сумісності. Це може бути що підтримує формат, обсяг пам'яті, високошвидкісний інтерфейс.
 • Клас швидкості.
 • Конкретне завдання.
 • Наявність фальшивої продукції.
 • Надійність і якість флеш-накопичувача.
 • Класифікація швидкості

  Якщо щодо першого пункту, що включає формат, обсяг і інтерфейс, деякі хоч трохи, але в курсі, то з другим все набагато складніше. Насправді ж швидкість читання і запису карт пам'яті не менш важлива, ніж та ж сумісність. Розібратися в цьому питанні складно, але цей момент дуже важливо знати. Перелік специфічних особливостей дає можливість описати швидкість карт чотирма способами. Виробники користуються ними всіма, що і призводить до заплутаності у визначенні звичайним споживачем класу флешки. Нижче ми розглянемо маркування.


  Класи та їх маркування

  Що означає клас флешки? Це клас швидкості або Speed Class, до якого прив'язують мінімальну швидкість запису на флешку. Обчислюється вона МБ/с (мегабайти в секунду). Існує чотири різновиди для стандартних карт:
 • Клас 2 - мінімум 2 МБ/c.
 • Клас 4 - мінімум 4 МБ/c.
 • Клас 6 - мінімум 6 МБ/c.
 • Клас 10. Швидкість становить мінімум 10 МБ/c.
 • Що означає клас флешки?
  На звичайних картах клас швидкості маркується цифрою, вписаної всередину букви «З».

  Накопичувачі на шині UHS

  Карти, які працюють на шині UHS, мають маркування швидкості на собі усередині букви «U». Так зазначаються, наприклад, деякі класи флешок MicroSD до стандарту UHS. На даний момент їх всього два:
 • Клас 1 - мінімум 10 МБ/c.
 • Клас 3 - мінімум 30 МБ/c.
 • Клас USB-флешки video-стандарту вказується цифрою, що знаходиться праворуч від літери «V». Він має кілька різновидів:
 • 6 - від 6 МБ/c;
 • 10 - від 10 МБ/c;
 • 30 - від 30 МБ/c;
 • 60 - від 60 МБ/c;
 • 90 - відповідно від 90 МБ/c.
 • Стандарт Application Performance Class

  Ще існує стандарт Application Performance Class для карт пам'яті. Клас флешок цього стандарту зазначено з правого боку від букви «А». Існує два типи:
 • Клас 1 - з мінімальної сталою швидкістю 10 МБ/c, з випадковим мінімальним читанням в розмірі 1500 IOPS (кількість операційних дій щодо введення-висновку протягом однієї секунди) і випадкової мінімальної записом в 500 IOPS.
 • Клас 2 - з мінімальною сталою швидкістю 10 МБ/c, з випадковим мінімальним читанням в розмірі 4000 IOPS і мінімальної записом у 2000 IOPS.
 • Що означає клас флешки?
  Як вже було зазначено раніше, для позначення класу флешок використовують значення записи по мінімуму. В теорії, карта пам'яті 2 класу може виявитися швидше флешок 4 класу. І саме з цієї причини виробники воліють додатково вказувати цей момент. На дану маркування варто завжди звертати увагу при покупці пристрою.

  Найбільша швидкість

  Щоб підкреслити переваги своєї продукції, деякі з виробників вказують в описі ще й найбільшу швидкість, можливу по максимуму. Проте орієнтуватися по цим цифрам особливо не варто. Адже зазвичай тут вказана швидкість запису, а читання (яка, природно, вище). Також у такому описі даються свідчення, отримані в результаті синтетичного тесту з ідеальними штучними умовами, які є нереальними в повсякденній практиці, де швидкість запису здатна вплинути ціла купа зовнішніх факторів.

  Класифікація за множнику

  З появою карт з високою швидкістю процесу запису все частіше можна зустріти на флешці покажчик зі спеціальним множником. Він схожий на той, який використовували і для маркування при швидкості запису і читання на оптичному диску. Всього таких множників більше десяти. Вони починаються з 6х і закінчуються 633х. Один множник дорівнює 150 КБ/c. Як дізнатися клас флешки або її швидкість, якщо вказано множник? Для цього просто множимо вказане число на 150. Отриманий результат і буде швидкістю. Наприклад, у простої карти з множником 6х швидкість буде дорівнювати 900 КБ/c. Карти з найвищою швидкістю мають показник множника 633х. Тобто їх швидкість - 95000 КБ/c.
  Що означає клас флешки?
  На жаль, велика частина компаній по виробництву карт пам'яті навмисно завищує свідчення швидкості, привласнюючи множники, які відповідають читання, а не режиму запису. Природно, все це може ввести користувача в оману, і він прийде до неправильних висновків. Цей момент теж важливо враховувати в магазині.

  Область застосування

  Який клас флешки краще? Все залежить від того, з якими завданнями їй доведеться справлятися і в якій галузі вона знайде своє застосування. Тут принцип «побільше і швидше» не діє, адже в певних ситуаціях обсяг і швидкість можуть стати зайвими. Наприклад, якщо потрібна карта для смартфона, то головний фактор вибору - об'єм, а не те, який клас флешки "Мікро-СД". Адже в даному випадку нам потрібен просто хороший великий накопичувач пам'яті. А висока швидкість передачі для смартфона практично марна, так як рідко хто пише або читає файл великого розміру на телефоні. Винятками є смартфони з HD-камерами і 4К-відео. У цьому випадку важливий і обсяг, і клас флешки "Мікро". Яким вимогам повинно відповідати запам'ятовуючий пристрій? В даному випадку це мінімум клас 6 або 10 для HD і U3 або V30 для 4К-відео. Для запису відео 8К з частотою 60/120 кадрів за одну секунду потрібен клас V60 або навіть V90. Чим більше значення, тим краще для користувача.

  В іншому варто відзначити наступні пристрої:
 • Speed Class 2. Це найдешевший і, відповідно, самий повільний по швидкості клас. Є оптимальним рішенням для таких гаджетів, як MP3-плеєр, принтер. Для них швидкість не відіграє абсолютно ніякої ролі. Але цей клас абсолютно не підходить для активно використовуваних апаратів, таких як фотокамера, камкордер, відеокамера тощо
 • Speed Class 4. Він підходить для камер любителів, яким не потрібна висока швидкість запису, а набагато важливіше матриця з хорошим дозволом. Однак варто враховувати, що уповільненість у роботі запису флешки може перешкодити зробити невідкладний кадр у відповідну хвилину.
 • Speed Class 6. Він підходить по ціні і швидкості для цифрових камер самого першого рівня. Чудово підходить для зйомки у форматі JPEG. RAW-формат теж підтримує, але може гальмувати, як кажуть відгуки.
 • Speed Class 10. Застосовується професіоналами з дорогою спеціалізованої фото - і відеотехнікою. Дає можливість здійснювати прискорену серійну зйомку. Протягом однієї секунди йде запис декількох кадрів максимальної якості. Це помітне перевага для спортивних фотографів. Карти 10 класу мають великий об'єм пам'яті і досягають 32 Гігабайт.
 • Для зйомки RAW рекомендується придбати накопичувач зі стандартом UHS класу 1 і 3.
 • Що означає клас флешки?
  Що стосується зберігання фотографій, то навіть професійні фотографи віддають перевагу карткам з невеликим об'ємом пам'яті, щоб знизити ризик втрати знімків в непередбачених ситуаціях.
  Зверніть увагу на те, що не варто зберігати особливо важливу інформацію тільки на одному носії. Завбачливі буде зробити запасну копію цінних даних для більш надійного збереження та спокою.

  Фальшивки

  Давно відомий факт, що як мінімум третя частина карт пам'яті, що продаються на ринку, - підробки оригіналу. Щоб уникнути розчарувань через придбання фальшивої флешки, не варто купувати її у сумнівних продавців та в точках продажу, не вселяють довіри. Також не варто гнатися за дешевизною і небаченими знижками. Адже оригінальна карта ну ніяк не може коштувати в п'ять разів дешевше офіційно встановленої ціни.
  Що означає клас флешки?
  Якщо раніше достатньо було просто добре вивчити упаковку, щоб переконатися в достовірності покупки, то сьогодні вона може бути підроблена на такому високому рівні, що відрізнити її від оригіналу вкрай складно. Тому були розроблені спеціальні утиліти для точного визначення автентичності. Так, для «Віндовс» це H2testw, для Мас і «Лінукс» - F3.

  Надійність і якість

  Багато хто з нас хоча б раз у житті велися на дешеву карту пам'яті без імені і втрачали важливі цінні дані на ній внаслідок поломки. Саме тому, хоч продукція відомого бренду і влетить вам в копієчку, така флешка буде надійною, і можна буде не турбуватися про можливої поломки та втрати дуже важливої інформації.
  Що означає клас флешки?
  Крім якості, карта пам'яті з відомим назвою однозначно буде мати високий клас швидкості і, що важливо, тривалу гарантію. Швидкість же дешевих популярних флешок з об'ємом 8 Гб найчастіше всього 3 МБ/с, що істотно ускладнює роботу з ними.

  Висновок

  Отже, ми з'ясували, яких типів бувають флеш-накопичувачі. Як бачите, сьогодні існує величезна різноманітність флешок та карт пам'яті. Тому, щоб придбати дійсно якісний продукт, здатний прослужити довгі роки, важливо враховувати всі характеристики пристрою. Дана стаття допоможе правильно вибрати флешку саме під ваші потреби.

  Популярі новини
  Загрузка...