Spoolsv.exe - що це за процес, його функції та місце розташування

280 0 Новини високих технологій

В операційній системі завжди одночасно запущено безліч різних процесів. Всі вони необхідні для забезпечення коректної роботи системи без помилок. У статті ми поговоримо про один з них, а саме - про spoolsv.exe. Що це, для чого він потрібен, яку роль виконує і які може викликати помилки - про це та багато іншого буде розказано далі за текстом.

Загальні відомості

Для початку поговоримо про самому процесі, наприклад, що він із себе являє? По-перше, ви його можете спостерігати в системі тільки в тому випадку, якщо до комп'ютера підключено принтер. Адже саме з цим пристроєм і взаємодіє spoolsv.exe. Що це означає? Цей процес забезпечує роботу друкованих пристроїв. Якщо бути більш точним, то це "Диспетчер черги друку". Тут варто відзначити, що якщо ви виявили цей запущений процес у себе на комп'ютері, але принтер ви не підключали до вас пробрався вірус або ж він запущений за помилку. Далі за текстом будуть розглянуті обидва ці випадки.


Перевірити, чи запущений процес, ви можете наступним чином:
 • Відкрийте "Диспетчер завдань", натиснувши комбінацію Ctrl+Shift+Del.
 • Перейдіть у вкладку "Процеси".
 • Перед вами буде список. У ньому знайдіть цей процес.
 • Spoolsv.exe - що це за процес, його функції та місце розташування
  Якщо принтер у вас встановлений і процес є, то значить, що все в порядку, якщо він є, але не підключено принтер, то дочитайте до кінця цю статтю, щоб зрозуміти, що потрібно робити.

  Розташування у системі

  Ми вже трохи розібралися, що за процес - spoolsv.exe, але цього все одно недостатньо, щоб зрозуміти, як з ним можна взаємодіяти. Зараз поговоримо про те, де саме знаходиться виконуваний файл даного процесу. Забігаючи наперед, хочеться сказати, що розташований він на диску с в папці System32 яка знаходиться в каталозі Windows, але є інший спосіб швидко перевірити його місцерозташування, для цього:


 • Запустіть Диспетчер завдань".
 • Перейдіть в розділ "Процеси".
 • Відшукайте spoolsv.exe натисніть ПКМ по ньому.
 • Виберіть "Відкрити розташування файлу".
 • Spoolsv.exe - що це за процес, його функції та місце розташування
  З'явиться вікно "Провідника", в якому буде виконуваний файл. Якщо він знаходиться в папці System32 то значить, що все в порядку, а якщо ні, то, швидше за все, це вірус. Про цю ситуацію буде розказано пізніше.

  Що буде, якщо завершити процес

  Ми вже знаємо, що spoolsv.exe - це не системний процес, який відповідає за коректну роботу принтера, але що буде, якщо його закрити? Про це зараз і поговоримо. Якщо ви уважно прочитали все вищесказане, то ви вже приблизно знаєте відповідь. Раз процес відповідає лише за роботу принтерів, а точніше - за чергу подачі паперу для друку, то значить, що після завершення перестане працювати ця функція. Як бачимо, нічого поганого не трапиться. До речі, після перезапуску він повинен сам автоматично запуститься.

  Як правильно вимкнути процес

  Якщо ви помітили, що spoolsv.exe вантажить процесор, то розумно буде його відключити. Тим більше, якщо у вас немає принтера або він вам не потрібен на даний час. Можна відключити його двома способами: перший передбачає тимчасову зупинку процесу, другий же довгострокову, тобто доки користувач сам не включить його знову. Розглянемо спочатку перший:
 • Відкрийте "Диспетчер завдань".
 • Перейдіть в розділ "Процеси".
 • Виберіть зі списку spoolsv.exe.
 • Натисніть ПКМ.
 • В меню виберіть "Завершити процес".
 • Spoolsv.exe - що це за процес, його функції та місце розташування
  Після цього він буде закритий на час одного сеансу, тобто після перезапуску ПК він знову запуститься. Якщо ви хочете вимкнути його повністю, тоді вам потрібно:
 • Відкрити вікно "Виконати", натиснувши на клавіші Win і R.
 • Виконати команду msconfig .
 • У вікні знайти рядок "Диспетчер друку".
 • Кликнути по ній двічі.
 • У вікні властивостей вибрати тип запуску "Відключена".
 • Натиснути застосувати, а потім "ОК".
 • Spoolsv.exe - що це за процес, його функції та місце розташування

  Виконавши всі дії інструкції, ви вимкніть процес до тих пір, поки не зміните тип запуску на "Автоматично".

  Помилка

  При роботі за комп'ютером ви можете наткнутися на помилку "Ім'я роботу програми: spoolsv.exe". Якщо це сталося, то вам необхідно буде виконати наступну послідовність дій, щоб виправити ситуацію:

  1. Натисніть на кнопці "Пуск".
  2. Перейдіть в меню "Всі програми", або "Всі програми" (в залежності від версії операційної системи).
  3. Відшукайте в списку папку "Стандартні" і відкрийте її.
  4. Знайдіть "Командний рядок".
  5. Натисніть ПКМ по ньому і виберіть пункт "Відкрити від імені адміністратора".
  6. Підтвердіть внесення змін в систему цим додатком.
  7. У вікні введіть: bcdedit /set {current} nx AlwaysOff .
  8. Натисніть клавішу Enter для її виконання.
  9. Закрийте вікно Командного рядка" і перезавантажте комп'ютер.
  10. Після цього помилка повинна зникнути. Ну, а тепер давайте розглянемо ситуацію, коли за процесом spoolsv.exe ховається вірус.

   Вірус

   Обчислити вірус, який ховається під процесом spoolsv.exe дуже просто, для цього вам необхідно буде в "Диспетчері завдань" перевірити місце розташування виконуваного файлу. Якщо папка відрізняється від System32 то значить, що це вірус, який потрібно видалити.

   Висновок

   За підсумком ми з'ясували, що spoolsv.exe - це процес, що відповідає за коректну роботу принтера в системі. Також те, що його можна відключити, щоб підвищити продуктивність комп'ютера. Ще ви дізналися, що робити, якщо з'являється помилка, пов'язана з ним, як розпізнати вірус, який ховається під аналогічною назвою.

  Популярі новини
  Загрузка...