Dwm.exe - що це, для чого він потрібен і які функції виконує в ОС

258 0 Новини високих технологій

Коректна робота операційної системи має потребу у величезній кількості запущених процесів, які звичайний користувач міг бачити на однойменній вкладці в "Диспетчері завдань". У цій статті ми поговоримо про процесі dwm.exe. Що це таке, для чого він потрібен в системі, яку роль виконує і як виправити помилки з його згадкою - все це та багато іншого ви дізнаєтеся по закінченню прочитання тексту.

Загальні відомості

Dwm.exe - що це, для чого він потрібен і які функції виконує в ОС
Перед тим, як заглиблюватися в питання: "Що це - dwm.exe?", варто висвітлити деякі загальні моменти. Відразу варто сказати, що представлений процес не є вірусом, навпаки, це системний процес, що відповідає за графічну складову, але про це докладніше буде розказано трохи пізніше.


Якщо ви хочете особисто побачити цей процес, вам необхідно виконати кілька нескладних дій:
 • Запустіть Диспетчер завдань", натиснувши Ctrl+Shift+Esc.
 • Відкрийте вкладку "Процеси". Якщо ви не спостерігаєте, то вам потрібно перейти в інший режим відображення даних - натисніть на кнопку "Додатково" в нижній частині вікна.
 • У списку знайдіть представлений у статті процес.
 • Є ймовірність, що його там не буде. У цьому випадку ваша система або не підтримує цю технологію, або автозапуск процесу просто відключений.

  Функції та завдання процесу

  Ми вже розібралися, що dwm.exe - це процес, що відповідає за графічну складову операційної системи, він також називається "Диспетчером робочого столу". Зараз же ми більш детальніше про це поговоримо. Варто почати з того, що він притаманний не будь-якої версії Windows, а лише починаючи з версії Vista. При цьому, в деяких ОС ця служба також відсутня, наприклад, її немає в Windows 7 Starter. Ще варто брати до уваги, що на комп'ютерах, на яких встановлена відеокарта, не підтримує технологію DirectX 9 dwm.exe також не буде працювати.


  Якщо вас цікавить, за що саме відповідає даний процес, то в його функції входить забезпечення режиму Aero, тобто прозорості вікон, а також попередній перегляд вмісту вікна і ще безліч різних дрібних графічних елементів системи.

  Що буде, якщо завершити процес

  Ми зрозуміли, що dwm.exe - це процес, що працює з графічним інтерфейсом системи, але що буде, якщо його вимкнути? Саме про це ми і поговоримо зараз. По-перше, варто відразу сказати, що при випадковому або навмисному завершення процесу нічого критичного не відбудеться. Як було сказано, dwm.exe підтримує роботу режиму Aero і попередній перегляд вмісту вікон, відповідно, після його відключення ці функції будуть недоступні. Також погіршиться якість відображення деяких графічних елементів, але це все, що може трапиться. Незважаючи на все вищесказане, не поспішайте відключати цей процес, можливо, ви це зробите неправильно, "зламавши" якийсь інший елемент системи. Нижче ми розглянемо, як зробити все правильно.

  Відключення процесу

  Якщо комп'ютер володіє невеликою потужністю, то в якийсь момент користувач може помітити, що dwm.exe навантажує процесор. У цьому випадку з'явиться розумна думка просто відключити його, щоб знизити споживання ресурсів ПК. Тим більше ми з'ясували, що від цього нічого поганого не трапиться.
  Отже, щоб завершити роботу процесу dwm.exe на один сеанс, вам необхідно:
 • Відкрити "Диспетчер завдань".
 • Перейти на вкладку "Процеси".
 • Вибрати відповідний процес.
 • Натиснути кнопку "Завершити процес".
 • Підтвердити свої дії у вікні.
 • Dwm.exe - що це, для чого він потрібен і які функції виконує в ОС
  Після цього dwm.exe буде закритий, а графічна складова системи погіршиться. Але після перезапуску ПК він буде знову запущений, якщо ви хочете вимкнути його назавжди, вам потрібно:
 • Відкрийте вікно "Виконати", натиснувши клавіші Win і R.
 • Виконайте команду "services.msc".
 • У вікні відшукайте службу "Менеджер сеансів диспетчера вікон робочого столу".
 • Натисніть по ній двічі ЛКМ.
 • У діалоговому вікні змінити тип запуску на "Вимкнено".
 • Натисніть "Застосувати", а потім "ОК".
 • Dwm.exe - що це, для чого він потрібен і які функції виконує в ОС
  Після цього можете закривати всі вікна - процес відключений і буде залишатися таким навіть після перезапуску комп'ютера.

  Помилка dwm.exe

  Dwm.exe - що це, для чого він потрібен і які функції виконує в ОС
  У цій функції можуть траплятися помилки. В деяких випадках користувачі можуть виявити наступну помилку: "dwm.exe - Помилковий образ". При цьому варто зазначити, що помилка щоразу з'являється при запуску операційної системи. Викликати її можуть різні фактори, найчастіше - це віруси. Притому збиток завдається не самого процесу, а безпосередньо динамічних бібліотек, з якими він взаємодіє. Якщо звернути увагу на текст помилки, то можна дізнатися інформацію про те, яка саме бібліотека була пошкоджена, відповідно, для усунення неполадки її необхідно відновити або перевстановити. Другим способом вирішення проблеми може бути відновлення самої операційної системи, але для цього необхідно, щоб був диск з тим же дистрибутивом, що встановлений у вас.

  Висновок

  Ось ми і з'ясували всі нюанси, що відносяться до системного процесу dwm.exe. Підсумувавши, можна сказати, що він відповідає за графічну складову ОС, його відключення ніяк не впливає на роботу системи, а помилка, викликана збоєм в його роботі не критична і виправляється перевстановлення пошкодженої бібліотеки або самого виконуваного файлу.

  Популярі новини
  Загрузка...