Як користуватися экшенами в «Фотошопі» і змінювати їх параметри

289 0 Новини високих технологій

Дій або операції – це набір заздалегідь записаних команд графічного редактора «Фотошоп», який дозволяє досягти певного ефекту і прискорити роботу в програмі. Перед тим, як користуватися экшенами в «Фотошопі», їх потрібно встановити в систему. Зробити це можна декількома способами. Операції зазвичай створюються вручну за допомогою спеціального меню, але існує і кілька стандартних попередньо встановлених наборів, які легко змінити. Також можна завантажити вже готові файли з экшенами. Наприклад, відомий автор книги по кольорокорекції Ден Маргуліс створив свій власний пакет для швидкої обробки фотографій - PPW або «Листівковий робочий потік». З його допомогою на створення професійного зображення йде не більше 3 хвилин. Давайте розберемося, як користуватися екшеном для Фотошопу PPW та іншими операціями.


Як користуватися экшенами в «Фотошопі» і змінювати їх параметри

Які бувають розширення файлів операцій?

Набори операцій – це файли у форматі ATN або ZXP, які можна скачати і встановити в графічний редактор. Перед тим, як користуватися экшенами в «Фотошопі CS6» та інших версіях програми, потрібно завантажити їх в панель операцій. У першому випадку для цього достатньо просто двічі клікнути лівою кнопкою миші по набору, і він відкриється в програмі. Якщо «Фотошоп» не був відкритий, спочатку відбудеться його запуск. Потім у панелі з операціями з'являться завантажені дій. Файли другого типу встановлюються за допомогою спеціального графічного редактора, що дозволяє додавати в програму різні розширення - диспетчер Adobe Extension. Але, найчастіше, для створення екшенів використовується формат ATN, а ZXP практично не зустрічається.


Як користуватися экшенами в «Фотошопі» і змінювати їх параметри

Варіанти установки екшенів в програму

Розглянемо установку екшенів через меню «Операції». Для цього клікаєм по правому верхньому куті палітри і відкриваємо список команд і вибираємо пункт «Завантажити операції». Повинно відкритися вікно, в якому потрібно знайти папку з файлами екшенів і двічі клікаємо по ньому лівою кнопкою миші. Набір з'явиться в палітрі «Операцій». Якщо розкрити набір, в папці з ним будуть присутні всі операції. Дізнавшись, як користуватися экшенами в «Фотошопі», зайвий набір можна видалити з програми, натиснувши на значок з кошиком для сміття і підтвердити видалення. Це був перший спосіб завантаження, але існує ще й інший.
Як користуватися экшенами в «Фотошопі» і змінювати їх параметри

Завантаження екшену через список команд

Потрібно зайти у вже встановлений набір і вибрати одну з операцій, а потім відкрити список команд, у ньому буде неактивний пункт «Зберегти операції». Справа в тому, що операцію окремо від інших не можна зберегти, вона повинна перебувати в якомусь наборі, навіть якщо вона виявиться там єдиною. Для того щоб зберегти операцію в наборі потрібно зробити папку з ним активної, клацнувши по ній мишкою. Тепер пункт «Зберегти операції» буде активна. Якщо клікнути по ньому, відкриється папка экшенами, де можна вибрати будь-який набір і зберегти його в програмі. У цьому ж вікні можна змінити назву операції. Потім повертаємося в програму і вибираємо в списку команд пункт «Завантажити операції». Відкриється папка з збереженими операціями. В ньому вибираємо потрібну і натискаємо кнопку «Завантажити». Потрібний екшен з'явиться в палітрі з операціями.
Як користуватися экшенами в «Фотошопі» і змінювати їх параметри

У яку папку встановлювати дій?

Всі стандартні дій знаходяться в спеціальній папці «Фотошопу» Actions, розташованої разом з установочними файлами програми. Але в цю папку небажано зберігати операції, тому що якщо з якоїсь причини доведеться перевстановлювати графічний редактор, тоді всі набори загубляться. Тому вибирайте для збереження набори на локальних дисках, на яких не встановлена операційна система або на зовнішніх накопичувачах. Тепер розберемося, як користуватися экшенами в «Фотошопі CC» і інших версіях програми. Особливих відмінностей при роботі з операціями не буде.

Як користуватися экшенами в «Фотошопі»?

Спочатку відкриваємо фотографію для обробки і переходимо в палітру операцій. Розкриваємо набір і вибираємо в ній потрібний екшен, клікнувши по назві лівою кнопкою миші. Потім в нижній частині панелі вибираємо кнопку у вигляді чорного трикутника, щоб почати відтворення операції. Всі зміни, які відбулися з зображенням, буде відображено у панелі «Історія». Кожен крок в ній записано з якимись певними параметрами, підходить не для всіх фотографій. Тому у новачків, які тільки почали розбиратися, як користуватися экшенами в «Фотошопі», часто виникає питання, чи можна зупинити відтворення операції. Розробники програми передбачили таку можливість. Для цього треба клікнути по обраному екшену, і розкрити випадаючий список, натиснувши на чорну стрілку збоку, щоб побачити всі кроки, з яких він складається.
Як користуватися экшенами в «Фотошопі» і змінювати їх параметри
Тепер можна зробити зупинку між двома діями. Для цього робимо активної саму операцію і заходимо в меню «Палітри». Вибираємо пункт «Вставити зупинку» і у вікні вводимо повідомлення про те, що потрібно зробити та які параметри змінити. Ставимо в лівому нижньому кутку прапорець на пункті «Дозволити продовження», інакше екшен зупиниться на цьому етапі, і не буде продовжувати роботу. Тепер на панелі з операціями з'явиться нова команда, але розташовуватися вона буде в кінці списку. Потрібно перенести її на потрібне місце, перетягуючи мишкою. Якщо все зроблено правильно, екшен буде працювати коректно. Точно також можна переміщати і інші дії.

Популярі новини
Загрузка...