Кращі програми для тестування комп'ютера

188 0 Новини високих технологій

Комп'ютер - це чимала кількість компонентів, з-за злагодженої роботи яких система працює коректно. Але буває, що якийсь елемент з цього ланцюга припиняє нормальне функціонування, внаслідок чого пристрій може вийти з ладу або перестати функціонувати на повну потужність. В таких випадках або в якості профілактики рекомендується скористатися спеціальними програмами тестування комп'ютера. Саме про цю категорію програмного забезпечення і піде мова в сьогоднішній статті.

Dactris Benchmarks

Відмінна програма для тестування комп'ютера на несправність. Її відмінною рисою є те, що вона робить тестування кожного елемента окремо. Ви можете просканувати жорсткий диск, відеокарту, процесор або оперативну пам'ять, після чого ознайомитися з висновками у грамотно складеному звіті. До речі, попередньо вся інформація буде з'являтися на екрані, а звіт - це збережена копія результатів тестування.


Кращі програми для тестування комп'ютера
Якщо говорити про додаткових опціях, то невід'ємною перевагою є те, що на головному екрані програми, вибравши який-небудь компонент, ви отримаєте детальну інформацію про його технічні характеристики. А ще є спеціальний тест, який називається комплексним. Суть його полягає в тестуванні пристрою в кілька етапів. В результаті на екран буде виведена достовірна інформація з мінімальною похибкою. З недоліків можна відзначити тільки одне - ця програма тестування комп'ютера поширюється по платної ліцензії, для всіх бажаючих є пробна версія, яку можна завантажити та встановити безкоштовно.

Prime 95

Якщо у вас немає необхідності використовувати важку програму, в якій величезну кількість опцій, то для вас відмінно підійде Prime 95. Звичайно, точніше буде сказати, що вона для тих користувачів, яким необхідна програма для тестування продуктивності комп'ютера і процесора. З її допомогою ви зможете зрозуміти, наскільки ваш комп'ютер актуальне в сучасних реаліях, але головний коник ПО полягає все-таки у тестуванні центрального процесора. У програмі навіть є спеціальний стрес-тест.


Кращі програми для тестування комп'ютера
Інтерфейс програми досить простий. Є область, в якій відображається інформація про перевірку в реальному часі, і є область, де складається звіт, який докладно описує всі нюанси перевірки. Все, що вам необхідно зробити - це задати потрібні параметри і чекати результатів.

Victoria

Ми вже розглянули програму тестування комп'ютера, яка має значний набір опцій, тепер давайте перейдемо до більш легковажним додатками. Одним з таких є Victoria. Ця програма заточена виключно для роботи з жорстким диском. Зате її функціонал зможе вразити багатьох: перевірка поверхні накопичувача, проведення глибокого аналізу пристрої, тестування поверхні, робота з пошкодженими секторами, читання паспорта і багато ще чого іншого.
Кращі програми для тестування комп'ютера
Тепер давайте перейдемо до недоліків, а їх у програми також вистачає. По-перше, для багатьох стане вирішальним фактором те, що Victoria не переведена на російську. По-друге, її інтерфейс настільки незручний і заплутаний, що непідготовлений користувач просто загубиться в ньому. А по-третє, результати тестування, за відгуками багатьох користувачів, часто виявляються неточними. Але незважаючи на це, ви можете самостійно випробувати програму на своєму комп'ютері, так як воно розповсюджується безкоштовно в мережі Інтернет.

AIDA64

Не можна сказати, що AIDA64 - це програма тестування комп'ютера, навпаки, самі її розробники позиціонують як додаток, яке може відобразити детальну інформацію про всіх компонентів комп'ютера, а також про операційній системі, а інструменти для діагностики швидше придаткові, ніж основні. Але незважаючи на це, програма AIDA64 відмінно виробляє тест комп'ютера. Звичайно, інструменти не такі вражаючі, як в деяких інших представників даної категорії програмного забезпечення, але ви запросто зможете провести аналіз диска, монітора, процесорів, а також кеш-пам'яті і оперативної пам'яті.
Кращі програми для тестування комп'ютера

Висновок

Ось ми й ознайомилися з чотирма програмами, за допомогою яких можна провести тест комп'ютера. Якщо підсумувати, то безсумнівним фаворитом буде, звичайно, Dacris Benchmarks, але варто віддавати собі звіт, що програма платна, а її функціонал настільки величезний, що пересічний користувач навряд чи буде користуватися всіма можливостями.

Популярі новини
Загрузка...