Фаталіті в МК9: історія і виконання

254 0 Новини високих технологій

«Мортал Комбат» - одна з найбільш популярних франшиз у світі відеоігор. Вся серія зроблена в жанрі файтинга - бійок між персонажами з застосуванням різних видів ударів і прийомів. Але серед усього різноманіття комбінацій в грі осібно стоять фаталіті - завершальні прийоми, використовувані для барвистого добивання вже переможеного ворога. Вони відрізняються крайньою жорстокістю, витонченістю і складністю виконання.

Про гру

«Мортал Комбат» (від англійського mortal combat - «смертельна битва», де творці гри навмисно замінили в слові combat букву "З" на "До") веде свою історію з 1992 року. Перша гра серії - файтинг в двовимірному просторі - була створена компанією «Мидвей Геймс» для аркадних автоматів і пізніше перенесена на домашні комп'ютери і популярні ігрові консолі, такі як «Сега Мега Драйв», «Супер Нінтендо», «Гейм Бій» та ін


Фаталіті в МК9: історія і виконання
Сюжет гри, як і згодом всієї серії, розгортається на міжгалактичному турнір «Смертельна Битва», який влаштував злий чаклун Шансунг. У кожного персонажа, за якого можна грати, були свої особливі причини, по яких вони брали участь в турнірі. У наступних іграх, а також коміксах, фільмах і мультфільмах франшизи історії основних героїв досить детально розкриваються. Гра містила різні пасхалки, в тому числі секретного супротивника - Рептилію. Процес бійки здійснювався за допомогою переміщення вперед-назад, стрибків, присідань, ударів руками і ногами. В залежності від відстані між противниками і позиції персонажа удари могли змінюватися. Також в грі була велика кількість комбінацій ударів.


«Мортал Комбат 9»

З кожною наступною грою в серії ігровий процес ставав більш різноманітним, бійки - більш яскравими. З'являлися нові персонажі, кожен зі своїми бойовими особливостями. Помітно поліпшувалося якість графіки, звуку та анімації.
Фаталіті в МК9: історія і виконання
Однією з найпопулярніших частин франшизи стала дев'ята частина гри, яка називалася просто «Мортал Комбат», хоча в тобто вона також відома як МК9. Ця гра сюжетно була переосмисленням перших трьох частин серії і була продовженням «Мортал Комбат: Армагедон». На консолях МК9 вийшла в 2011 році (PS 3 і ОТРИМУЮТЬ 360), а в 2013 році з'явилася поліпшена версія для ПК під назвою Mortal Kombat: Komplete Edition.

Історія фаталіті «Мортал Комбат»

Фаталіті - вид добивання противника, який з'явився в першій частині «Мортал Комбат» і став ключовою фішкою і візитною карткою франшизи на протязі всієї її історії. Фаталіті застосовується на переможеного супротивника, який знаходиться в несвідомому стані після того, як програв у двох раундах.
Фаталіті в МК9: історія і виконання
У кожного з персонажів, як правило, два види фаталіті. Вони унікальні, кожне для свого бійця, і можуть зустрічатися у цих бійців в інших частинах серії, іноді в дещо зміненому вигляді. Наприклад, у Саб-зіро дуже впізнаваний добиваючий удар, який повторюється протягом усієї франшизи: він хапає противника за голову і вириває її з тіла разом з хребтом.
Виконання фаталіті, як правило, дається нелегко. Для цього потрібно швидко натиснути комбінацію рухів і ударів, жодного разу не помилившись. Часто потрібно ще й стояти на певній відстані від ворога. Якщо не встигнути провести фаталіті за певний час, то супротивник просто впаде.

Фаталіті «Мортал Комбат 9»

У МК9 фаталіті, звичайно ж, теж присутні. У кожного з персонажів їх по два (у деяких є ще спеціальні добивання). Всі вони досить криваві й барвисті, з-за чого гра за версією різних організацій має рейтинг 18+, або Mature (17+, за версією ESRB). Попередня версія гри, до речі, мала рейтинг Teen (13+). Добивання дуже різноманітні. Так, Милина загризають ворогів зубами, Саб-зіро заморожує або розриває, Рептилія обдає супротивників кислотою. У МК9 фаталіті на Скорпіона - це розруб суперника мечем або спалювання вогнем з черепа.
Фаталіті в МК9: історія і виконання
Як бачите, добивающие удари в «Мортал Комбат» дуже жорстокі, слабкодухим гравцям краще їх не виконувати. Але, по суті, їм краще тоді взагалі за цю гру не сідати, так як кров там б'є літрами.

Виконання фаталіті

У МК 9 фаталіті завжди робляться за одним принципом: потрібно встати на певній відстані від суперника впритул, далеко або на середній відстані, і натиснути комбінацію клавіш (як правило, кілька рухів), а в кінці - кнопку певного удару. Подивитися, яку саме комбінацію зробити, можна в списку прийомів персонажа. Для цього під час бою потрібно зайти в меню і подивитися у відповідному розділі.
Покажемо, як робити фаталіті в МК 9 на Xbox 360 за Саб-зіро. Для цього потрібно натиснути кнопки:
 • «вліво»;
 • «вправо»;
 • «вниз»;
 • «вправо»;
 • і кнопку Ст.
 • У МК9 фаталіті на ПК робиться так само, різниця лише в кнопці удару, якщо ви використовуєте інший джойстик або клавіатуру.

  Бруталити, бабаліті та інші

  У різних частинах серії є ще кілька видів добивающих прийомів. Наприклад, Stage Fatality (фаталіті рівня) залежить від арени, на якій відбувається бій, і однаково для всіх персонажів. У МК9 фаталіті такого типу виглядають як кидок ворога під поїзд або з обриву. Бруталити були в попередніх частинах франшизи і являли собою довгу комбо з одинадцяти кнопок. Після третьої частини МК вони були прибрані і повернулися тільки в останній частині - Mortal Kombat X. Там їх можна виконати тільки при особливих умовах і під час бою. Після бруталити суперник вмирає без можливості його добивання. Бабаліті були теж не у всіх частинах і являли собою перетворення суперника у немовляти. Виглядає це досить комічно і розбавляє жорстоку гру жартом.
  Фаталіті в МК9: історія і виконання
  Анималити - перетворення персонажа в дикого звіра, який терзає ворога. Френдшип ( з англійської «дружба») - персонаж не вбиває ворога, а мириться з них або робить щось добре (Саб-зіро ліпить сніговика, наприклад). Найбільш секретним і рідкісним супердобиванием було фергалити. Виконати його можна було тільки в грі «Мортал Комбат 2» на «Сега Мега Драйв», причому тільки за Рейдена і тільки на певній арені.

  Популярі новини
  Загрузка...